str-glowna-tlo-sokol

II WAKACYJNY RAJD NORDIC WALKING – relacja

1"Idę, bo chcę pomóc" – to słowa, które najczęściej padały podczas II Wakacyjnego Rajdu Nordic Walking. Kolejna edycja odbyła się 15 lipca. Na starcie pod Klubem NIKO w Byczynie stawili się sympatycy nordic walkingu w różnym wieku. Osoby dorosłe, młodzież, dzieci – najmłodszy uczestnik miał kilka miesięcy. Wszyscy mieli jeden cel – dotrzeć na metę z uśmiechem na twarzy.

Wakacyjny Rajd Nordic Walking skupia nie tylko osoby, które chodzą na kijach, ale również te, które mają chęć pomagania. Oprócz części sportowej jednocześnie miała miejsce zbiórka pieniędzy na rzecz Hanny Stochmal. Dziewczynka, mimo młodego wieku, ma już za sobą walkę z ciężką chorobą – nerczakiem zarodkowym, który siał spustoszenie w jej organiźmie. Rodzina Hani nadal potrzebuje funduszy na dalsze leczenie, konsultacje oraz rehabilitację. Podczas rajdu byli z nami wolontariusze, którzy zbierali pieniądze do puszek.Na subkonto Hanny Stochmal przelana została kwota: 1 209, 63zł. Podczas całej imprezy był z nami tata Hani – Łukasz Stochmal.

DZIĘKUJEMY ZA KAŻDY WRZUCONY GROSZ! Jak mówili nam rodzice Hani:

"Dobro powraca".

Uczestnicy mieli do wyboru dwie trasy: 7 km i 10 km. Przebiegały one przez malownicze zielone tereny Byczyny, między innymi przez byczyński las oraz Groble.

W tym roku organizatorzy przygotowali atrakcję dla wszystkich uczestników, którzy ukończyli rajd. W Klubie NIKO pojawiła się darmowa fotobudka. Miłośnicy zdjęć mogli miło spędzić czas, robiąc wesołe ujęcia. Oprócz tego Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie ufundowało wiele sportowych nagród, które szcześliwcy otrzymali w drodze losowania oraz konkursu pytań.

Już dzisaj zapraszamy na III Wakacyjny Rajd Nordic Walking, nie może nikogo zabraknąć! Zachęcamy do obejrzenia obszernej galerii na stronie www.facebook.com, Klubu Niko.

Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców Hani Stochmal, wolontariuszy, grupy Nord Walkers, Fundacji Zdążyć z Pomocą, obsługi Fotobudka PhotoShow oraz do OSP Byczyna. Mamy nadzieję na ponowne spotkanie z kijami na trasie!

tn P1010337

 

tn P1020240

 

tn P1020302

 

tn DSC0789

 

tn DSC0859

 

tn DSC0867