decor-gora-5
18-01-18 roku

baner-kultura-1baner-kultura-2baner-kultura-3baner-kultura-4baner-kultura-5baner-kultura-6

powrot-homepowrot-sportarchiwum

Klub Szczak

Koncert Kolęd w Klubie Szczak

koncert koled szczak

Spotkanie z tradycja w Klubie Szczak

tn IMG 20171214 164423Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres. Pewnie dlatego już z początkiem grudnia widać świąteczne przygotowania do tego wyjątkowego spotkania wigilijnego. 14 grudnia w Klubie SZCZAK przygotowania te również miały miejsce.

Czytaj więcej...

Andrzejki 2017 w Klubie SZCZAK

1Andrzejki to jeden z magicznych dni w roku. Tradycja wróżenia w wigilię św. Andrzeja sięga bardzo dawnych czasów. Wróżby pobudzają wyobraźnię, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat fantazji. Andrzejki kojarzą się przede wszystkim z takim zwyczajem jak lanie wosku, ale istnieją i inne wróżby, dzięki którym panny miały nadzieję poznać imię przyszłego męża. Dziś wróżymy raczej dla zabawy i przyjemności.

Czytaj więcej...

Andrzejkowy wieczór w kobiecym gronie

tn 20171123 182408 HDRAndrzejki to okazja nie tylko do wróżb, ale przede wszystkim pretekst do spotkań w kobiecym gronie i dobrej zabawy. Klub Szczak ze współpracą z filią MBP Góra Piasku zorganizował spotkanie andrzejkowe dla kobiet.

Czytaj więcej...

„Wsiąść do pociągu byle jakiego, nie dbać o bagaż, nie dbać o bilet...”

tn 2Święto Kolejarza obchodzone jest w Polsce od XIX wieku. Przypada ono na 25 listopada, w dzień świętej Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy. Jak co roku emerytowani kolejarze Dzień Seniora obchodzą w połączeniu z Dniem Kolejarza. Tak było i tym razem.

Czytaj więcej...

Wieczornica niepodległościowa w Klubie SZCZAK

1„Wytłumacz nam, tak jak umiesz
skąd czerwień i biel sztandarów.
Niech ludzie żyją tu w dumie,
że taki wydał ich naród.”

Piątkowe popołudnie 10 listopada w Klubie „Szczak” już za nami. Wykonany program artystyczny przypominał ważne wydarzenia z historii Polski. Wieczornicę z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotował zespół śpiewaczy „Szczakowianki”, Harcerski Krąg Seniorów, a także dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Jaworznie.

Czytaj więcej...

Dzień Urody

tn 1W końcu nadszedł długo wyczekiwany Dzień Urody w Klubie SZCZAK. W minioną środę,18 października, dziewczynki z Góry Piasku aktywnie wzięły udział w działaniach na rzecz urody i zdrowego wyglądu.

Czytaj więcej...

Zajęcia z Jogi odwołane

logo mckis pngMiejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie informuje, że zajęcia Jogi w Klubie SZCZAK nie odbędą się z przyczyn obiektywnych w planowanym terminie (27 października 2017 r.)

Odwołane zostają również w Klubie NIKO (30 października 2017r.)

Pozostałe terminy bez zmian.

Dzień Chłopaka w SZCZAKU

129 września obchodziliśmy w Klubie SZCZAK ,,Dzień Chłopaka’’. Tego dnia świętowały wszystkie dzieci. Dziewczynki rozpoczęły uroczystość od złożenia życzeń oraz wręczenia wspólnie zrobionego prezentu i dyplomu swoim kolegom. Następnie rozpoczęły się tańce, podczas których największe emocje wywołała zabawa w „Pociąg”.

Czytaj więcej...

ZMIANA W HARMONOGRAMIE SPOTKAŃ

yogaszczak2Informujemy, że zajęcia Yogi w Klubie "Szczak" odbywać się będą w PIĄTKI w godzinach od 18:00 do 19:30.

Zaczynamy od 27 października!

Szczegóły na plakacie.

Doświadczamy chemii w SZCZAKU

0We wtorek w Klubie SZCZAK 19 września przeprowadziliśmy z dziećmi mnóstwo ciekawych doświadczeń chemicznych. Badawcza aktywność umożliwia wielokierunkowy rozwój oraz większe zainteresowanie otaczającą rzeczywistością. Eksperymenty wzbudzają ciekawość, inspirują do samodzielnej, twórczej pracy, są też świetną zabawą. Przybliżają takie dziedziny nauki, które wydają się zbyt trudne dla dzieci.

Czytaj więcej...

Warsztaty ceramiczne dla przedszkolaków

tn IMG 20170629 110049Zajęcia z ceramiki są bodźcem do rozwoju intelektualnego, rozwoju postrzegania i wyobraźni. Poprawiają koncentrację oraz rozwijają ekspresję plastyczną. Formowanie gliny poprawia sprawność manualną, dlatego końcem czerwca w Klubie SZCZAK z zajęć ceramiki korzystały dzieci z Przedszkola Niepublicznego GLOBUS Mały Podróżnik.

Czytaj więcej...

Yoga w Klubie SZCZAK

yogaZapraszamy wszystkie chętne osoby na spotkanie organizacyjne dotyczące zajęć jogi, które odbędzie się 27.09.2017r. o godzinie 17.00 w Klubie Szczak.

BEZPIECZNE WAKACJE w Klubie SZCZAK

1W Klubie SZCZAK 20 czerwca została przeprowadzona prelekcja na temat ,,Bezpieczeństwo podczas wakacji”. Celem zajęć było przypomnienie i utrwalenie przedszkolakom podstawowych zasad bezpiecznego zachowania podczas wypoczynku.

Czytaj więcej...

Lato w mieście - SZCZAK

1W lipcu i sierpniu w Klubie SZCZAK odbyła się akcja „Lato w mieście”. Dzieci każdego dnia aktywnie i wesoło spędzały czas w klubie i nie tylko.

Czytaj więcej...

Dzień Matki w Klubie Szczak

szak629 maja w Klubie SZCZAK miała miejsce uroczystość z okazji Dnia Matki.

Czytaj więcej...

Klub Szczak zaprasza do zapisywania się na zajęcia w roku kulturalnym 2017/2018

2017 zapisy na zajęcia

O zdrowym odżywianiu w Klubie SZCZAK

1W miniony wtorek 23 maja w Klubie SZCZAK odbyła się prelekcja dla dzieci z grupy KOMPAS na temat zdrowego odżywiania.

Czytaj więcej...

Lato w SZCZAKU - warsztaty plastyczne

1Lato zapanowało na dobre w Klubie SZCZAK na Górze Piasku, gdzie w lipcu zajęcia odbywają się w poniedziałki, środy i piątki.

Czytaj więcej...

KREATYWNE ZAJĘCIA Z GLINY W KLUBIE ,,SZCZAK’’

IMG 20170518 111939Ugniatanie, lepienie gliny rozwija aktywność dzieci, kształtuje wyobraźnię artystyczną, wrażliwość estetyczną i zdolności manualne dziecka. Praca z gliną ma właściwości terapeutyczne, na wiele dzieci działa uspokajająco. Zabawa z gliną jest twórcza, jest doskonałą formą wyrazu artystycznego.

Czytaj więcej...