decor-gora-5

baner-kultura-1baner-kultura-2baner-kultura-3baner-kultura-4baner-kultura-5baner-kultura-6

powrot-homepowrot-sportarchiwum

Klub Gigant

Zaproszenie na Otwarte Warsztaty Wokalne

logo mckis pngKlub MCKiS"Gigant" zaprasza dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe na Otwarte Warsztaty Wokalne. Na zajęciach uczestnicy ćwiczą emisję głosu, dykcję, przygotowują się do miejskich i regionalnych konkursów wokalnych.Gwarantujemy miłą i przyjazną atmosferę.
Zajęcia będą odbywać się w każdy czwartek od godz. 16.00.
Zapraszamy na spotkanie inauguracyjne w dniu 20 września (czwartek) o godz. 16.00

Sierpień z Klubem Gigant

IMG 20180802 140213732Uczestnicy sierpniowych zajęć w Klubie Gigant z pewnością spędzili aktywnie ten miesiąc wakacji. Nasza placówka organizowała zajęcia zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Jak zawsze bez kijków do Nordic Walking nie mogło się obyć. Mieliśmy możliwość spacerować z nimi po ciekawych zakątkach Jaworzna. Ponadto nasi uczestnicy mogli dobrze się bawić na integracyjnej imprezie dla miłośników tej właśnie dyscypliny zorganizowanej prze Klub Dobra.

Czytaj więcej...

Lipiec w Klubie Gigant

lato gigant 0001Mimo zmiennej pogody, lipcowe zajęcia w ramach "Akcji Lato" w Klubie Gigant były niezwykle atrakcyjne. Oprócz szeregu aktywności skierowanych do dzieci, także dorośli mogli znaleźć coś dla siebie, aktywnie spędzając czas na wyprawach z kijami oraz zajęciach fitness.

Dla najmłodszych, oprócz warsztatów artystycznych oraz spotkań z ciekawymi grami planszowymi, które uczą logicznego myślenia i refleksu, zorganizowano wycieczki do wielu ciekawych miejsc na Śląsku oraz w Małopolsce. Warto tu wymienić: Dream Park w Ochabach, Eko Park w dechą w Bielsku Białej, Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie czy też Warownię Pszczyńskich Rycerzy. Dzieci miały także szansę uczestniczyć w ciekawych warsztatach wyjazdowych. W Hecznarowicach, koło Kęt, niczym mistrzowie czekolady, podopieczni Klubu Gigant z największą starannością wykonywali własne tabliczki czekolady oraz poznawali jej historię. Na koniec udali się do „krainy płynącej czekolady", gdzie czekała na nich atrakcja w postaci fontanny czekoladowej. W Uniwersytecie Rozwoju w Chorzowie młodzi jaworznianie zamienili się w małych chemików, którzy wykonywali fascynujące kolorowe doświadczenia. Wycieczka do Rogatego Rancza w Zabierzowie była natomiast okazją do poznania kultury indiańskiej. Było strzelanie z łuku i rzucanie lassem oraz nauka tańca deszczu oraz wykonywania amuletów.

Czytaj więcej...

Akcja Lato - Klub Gigant

gigant lato

I Maraton fitness Fit&Fun

tn plakat a2 v2 DRUKZapraszamy do wzięcia udziału w I Maratonie fitness Fit&Fun organizowanym przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu Klub Gigant.

Czytaj więcej...

Szalony Dzień Kobiet w Klubie GIGANT

tn DSC 1202 016 marca (wyjątkowo) wKlubie GIGANT świętowaliśmy Dzień Kobiet.

Czytaj więcej...

Ciąg dalszy "Ferii bez nudy w Klubie Gigant"

1Ferie już za nami. Druga ich część była równie atrakcyjna, jak i pierwsza.

Czytaj więcej...

Nuda? Na pewno nie z Klubem GIGANT

tn IMG 20180129 110925352Od 29 stycznia grupa dzieci spędza z Klubem Gigant czas wolny od zajęć szkolnych.

Czytaj więcej...

Tańczyć każdy może! - pierwsze otwarte warsztaty taneczne dla dorosłych w Klubie GIGANT

tn IMG 20180122 170113173 0122 stycznia w Klubie Gigant odbyły się pierwsze otwarte warsztaty taneczne dla dorosłych zatytułowane „Dwa na jeden”.

Czytaj więcej...

Wesołe Kalambury w Klubie GIGANT

tn IMG 20171027 15092765827 października w Klubie Gigant bawiliśmy się wraz z naszymi uczestnikami w Wesołe Kalambury.

Czytaj więcej...

Warsztaty dla Seniorów w „Osikowej Dolinie”

1Za nami obchody hucznego i twórczego „Tygodnia Seniora”. Tymczasem seniorki i seniorzy z Klubów „Gigant”, „Podłęże” i „Strażak” , w ramach warsztatów z nowoczesnego wiórkarstwa w „Osikowej Dolinie” w Koziegłowach, rozwijali swoje artystyczne pasje.

Czytaj więcej...

Wakacyjne podróże z Klubem Gigant

1Kolejny już raz w czasie wakacji Klub „Gigant”, podtrzymując wieloletnią tradycję, organizuje czas wolny od nauki dla dzieci i młodzieży. Tegoroczna akcja pod nazwą „Wakacyjne podróże z Klubem Gigant ” to cykl ciekawych wycieczek.


Pierwszy tydzień wojażowania rozpoczęła wycieczka w piękne górzyste okolice Beskidu Sądeckiego na Ranczo Przyjaciół Przyrody w Stróżach, gdzie mieliśmy sposobność bliższego zapoznania się z opieką nad końmi i możliwość przejażdżki jednym z nich.

Kolejnego już dnia, będąc z wizytą w Rudzie Śląskiej, zwiedzaliśmy Muzeum PRL-u. Niczym magiczną kapsułą czasu, za pomocą zgromadzonych tu eksponatów: sprzętów dnia codziennego, mebli, pojazdów i pomników przeniesiono nas do lat 50, 60 i 70 poprzedniego stulecia. Dla uczestników wycieczki była to podróż w niewyobrażalny dla nich świat, znany tylko z opowiadań rodziców i dziadków.

Dzieci gościły również w filii jaworznickiej Biblioteki Miejskiej na Gigancie, gdzie zabawiły się w detektywów, tropiąc „biblioteczne zagadki kryminalne”.

Wspólne zmagania na kręgielni „Grawitacja” , a także rozgrywki w tenisa stołowego, piłkarzyki oraz gry towarzyskie w siedzibie klubu znakomicie zintegrowały grupę dziewczynek i chłopców podróżujących z Klubem „Gigant”.

Piątkowy seans kinowy: film animowany pt. „Rock Dog. Pies ma głos” zakończył ten tydzień atrakcji refleksją, że najważniejsze w życiu to znaleźć swoją pasję.

tn 20170711 111935

 

tn 20170711 123902

 

tn 20170711 131801

 

tn 20170711 131846

 

tn 20170711 141255

 

tn 20170711 150718

 

tn 20170712 122121

 

tn 20170712 132036

 

tn 20170712 133541

 

tn 20170713 115724

Bezpieczna droga do szkoły – spotkanie dla dzieci i młodzieży

121 września to Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach, podczas którego prowadzone są na całym kontynencie przeróżne akcje mające na celu poprawę bezpieczeństwa. Przyłączając się do obchodów, Kluby MCKiS „Gigant” i „Podłęże” dla swoich podopiecznych zaproponowały spotkanie na temat bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły i nie tylko.

Czytaj więcej...

Ekologicznie w Klubie GIGANT

tn 20170425 164109 resizedWe wtorkowe popołudnie 25 kwietnia dzieciaki z Klubu „Gigant” z wielkim zaangażowaniem zaprojektowały i samodzielnie wykonały plakat z okazji Dnia Ziemi.

Czytaj więcej...

"Wakacje takie jak lubisz" z klubami MCKiS „Gigant” i „Podłęże”

tn 1Wspólną akcję klubów „Gigant” i „Podłęże” pod nazwą „Wakacje takie jak lubisz” zainaugurowała wycieczka w przeurocze okolice ruin zamku w Ogrodzieńcu. Tu otwarły przed nami podwoje Park Miniatur, Park Doświadczeń Fizycznych, Dom Legend i Strachów oraz letni tor saneczkowy, w których wizyty obfitowały w wiele emocjonujących przygód.

Czytaj więcej...

"Artystyczny Piątek" w Klubie PODŁĘŻE

2017 Artystyczny piątekZapraszamy 21 kwietnia na "Artystyczny Piątek" do Klubu MCKiS "Podłęże" przy ul.Towarowej 61.

Podczas imprezy artystyczne zdolności zaprezentują dzieci i młodzież z Klubów MCKiS "Podłęże" i "Gigant". W programie zaplanowano występy wokalne oraz spektakl pt. "Krzywa Bajka" w wykonaniu grupy teatralnej "Orzeszki".

Serdecznie zapraszamy!

SIERPIEŃ 2017 w Klubie GIGANT

tn klub gigant lato w mieście 2017 na stronę

GIGANTycznych ferii ciąg dalszy

20170118 134229 Burst03Drugi tydzień ferii z Klubem Gigant to czas fantastycznych podróży w odległe geograficznie i magicznie krainy.

Czytaj więcej...

Wakacyjnych podróży z Klubem Gigant ciąg dalszy

1Drugi tydzień wspólnych podróży z Klubem Gigant obfitował w wizyty w miejscach nawiązujących do rodzimych tradycji, kultury i obyczajów wywodzących się z czasów dziadów i pradziadów.

Czytaj więcej...

GIGANTyczne ferie zimowe

ferie gigant 1tydz1Kulinarnie i artystycznie upłynął pierwszy tydzień akcji „Zima w mieście 2017”
z Klubem Gigant, który jak co roku, tak i w tegoroczne ferie wyszedł do dzieci z terenu Jaworzna z ciekawymi propozycjami spędzania wolnego czasu.

Czytaj więcej...