decor-gora-5
23-10-17 roku

baner-kultura-1baner-kultura-2baner-kultura-3baner-kultura-4baner-kultura-5baner-kultura-6

powrot-homepowrot-sportarchiwum

Klub Kasztan

Czy Jaworzno miało swój zamek? - spotkanie z Piotrem Burczym - geografem Muzeum Miasta Jaworzna

tn grodzisko plakat

Fitness w Klubie KASZTAN

tn fitness kasztan

....by wyprzedzić cukrzycę o krok....

1Cukrzyca nie zabija, to wiemy. Zabija natomiast brak świadomości i zaniedbania w profilaktyce tej choroby cywilizacyjnej XXI wieku. Mieszkańcy Jeziorek, dbając o swe zdrowie, licznie skorzystali więc z darmowych badań, które miały miejsce w sobotę 7 października w Klubie KASZTAN.

Czytaj więcej...

Jak zdobywaliśmy Grodzisko...

tn 1Klub Rowerowy KASZTAN działający przy klubie MCKiS w Jeziorkach zdobywa coraz większe grono sympatyków. We wtorek 29 sierpnia ponad czterdziestu rowerzystów postanowiło zmierzyć się z drugą co do wielkości (346 m n. p. m.) górą jaworznicką – Grodziskiem.

Czytaj więcej...

12 sierpnia zapraszamy na FESTYN RODZINNY w Jeziorkach

2017 festyn rodzinny

Lipiec 2017 w Klubie KASZTAN

1Tylko nie nuda – taki cel przyświecał uczestnikom zajęć prowadzonych w ramach akcji „Lato w mieście” w Klubie KASZTAN i trzeba przyznać, że został on osiągnięty. Każdy dzień lipcowych zajęć przynosił niespodzianki, wyzwania, a przede wszystkim mnóstwo dobrej zabawy.

Czytaj więcej...

Wakacyjne zmagania rowerowe w Klubie KASZTAN

tn P1060004Klub Rowerowy - działający od niedawna w Klubie Kasztan - nie rezygnuje z aktywności nawet podczas wakacji. We wtorki odbywają się tutaj spotkania miłośników dwóch kółek, a jako że jest to rozrywka dla całych rodzin, spotykają się i młodzi i nieco starsi.

Czytaj więcej...

Klub Rowerowy Kasztan zachęca do wzięcia udziału w wycieczce rowerowej.

rower geosfera

Klub Kasztan zaprasza dzieci i młodzież do wspólnego spędzania wakacji

akcja lato 2017 kasztan korekta

Pacyfikacja Leśniczówki

P1050917W historii każdego narodu są miejsca szczególne, naznaczone krwią obrońców niepodległości. Odleglejsze wydarzenia przechowywane są w pamięci pokoleń, te bliższe w bolesnych wspomnieniach świadków. Również Jaworzno ma swoje tragiczne karty.

Czytaj więcej...

74. rocznica pacyfikacji leśniczówki

tn pacyfikacja 2017 ok

Ekologicznie w Klubie Kasztan

tn IMG 9249Jeśli myślisz rok naprzód
sadź ryż
Jeśli myślisz 10 lat naprzód
sadź drzewo
Lecz jeśli myślisz 100 lat naprzód
ucz ludzi

przysłowie chińskie

O tym, że jesteśmy odpowiedzialni za stan środowiska, w którym żyjemy, i jak o nie dbać przypomniano na spotkaniu integracyjnym w Klubie Kasztan w miniony czwartek.

Czytaj więcej...

Dzień Taty w Klubie KASZTAN

tn 1Z okazji Dnia Ojca dzieci z Jeziorek postanowiły spełnić odwieczne ciche marzenie każdego tatusia, by choć przez chwilę być Indianinem. Okazją do tego była wycieczka rowerowa do wioski indiańskiej na jaworznickiej "prerii" Cezarówce.

Czytaj więcej...

„Jak jajko pisanką zostało” - przedstawienie teatrzyku lalkowego KASZTAN

tn 1„Jak jajko pisanką zostało” to tytuł przedstawienia, które przygotowała grupa teatrzyku lalkowego ”Kasztan” w związku ze zbliżającym się okresem Świąt Wielkanocnych.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na rowerowe "Popołudnie z Tatą" w Klubie KASZTAN

tn dzien ojca kasztan korektaObchody Dnia Ojca w Polsce mają już kilkudziesięcioletnią tradycję. Choć do tej pory święto nie dorównało popularnością Dniowi Matki, coraz więcej ojców może liczyć na dobre życzenia i upominki.

W tym roku już w najbliższy piątek dzieci z Klubu Kasztan - i nie tylko - mogą zaprosić swoich tatusiów do wspólnego spędzenia kilku popołudniowych godzin.

Czytaj więcej...

„Ludzie z pasją” - Stowarzyszenie TEAM Jaworzno Klubie MCKiS Kasztan

tn 1W ramach cyklicznych spotkań „Ludzie z pasją” zaprosiliśmy Stowarzyszenie TEAM Jaworzno do Klubu MCKiS Kasztan. Ponad dwudziestoosobowa grupa rowerzystów pojawiła się u nas o godzinie 16.00.

Czytaj więcej...

Kraina Baśni i Zabawy

1Są takie święta, które mogłyby trwać cały rok, np. Dzień Kobiet albo Dzień Dziecka. Jako że wszyscy jesteśmy „dziećmi”, bez względy na wiek, to święto przynosi nam wspomnienia i dużo radości.

Czytaj więcej...

Ludzie z pasją

2017 ludzie z pasja plakatPo czym poznajemy wiosnę? Jedni twierdzą, że po pąkach i baziach na krzewach, inni - że po pisankach. Jeszcze inni, że o wiośnie świadczą wyciągnięte z piwnic i garaży rowery. Zwolenników wszystkich teorii zapraszamy do wzięcia udziału w niecodziennym, wiosennym spotkaniu z Team Jaworzno, które odbędzie się 8 kwietnia br. o godzinie 16.00 w Klubie Kasztan.

Czytaj więcej...

„Popołudnie z mamą” - rodzinne spotkanie przy ognisku

1Jest taki jeden dzień w roku - przeznaczony tylko dla mam, kiedy to zarówno duże jak i małe dzieci spieszą z bukietami kwiatów i najszczerszymi życzeniami.

Czytaj więcej...

Robimy Marzannę – poznajemy obrzędy ludowe w Klubie KASZTAN

tn 1Wiosną stajemy się świadkami budzącej się z zimowego snu przyrody. Zieleni się trawa, kiełkują kwiaty i pojawiają się pąki na gałęziach drzew. Obecnie przyjmujemy te wegetacyjne zmiany bardzo naturalnie. Wiemy też, że nie zawsze tak było. By opowiedzieć o zwyczajach ludowych Klub KASZTAN zorganizował zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej...