decor-gora-5
18-03-18 roku

baner-kultura-1baner-kultura-2baner-kultura-3baner-kultura-4baner-kultura-5baner-kultura-6

powrot-homepowrot-sportarchiwum

Klub Wega

Dzień Kobiet 2018 w Wedze

tn DZień Kobiet Wega początek 78 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kobiet. Tego dnia w Klubie „Wega” obowiązywało hasło „Każda dzierlatka może liczyć na kwiatka”. I rzeczywiście każda przybyła do Klubu dziewczynka, panienka, mężatka i babcia otrzymały wiosennego żonkila lub różę.

Czytaj więcej...

Wspomnienie II tygodnia ferii w WEDZE

tn DSC 7006Drugi tydzień ferii w WEDZE rozpoczął się od poznawania zimowych sportów. Był to temat doskonale korespondujący ze zbliżającymi się wówczas zimowymi igrzyskami olimpijskimi w Pjongczang.

Czytaj więcej...

Niezłomni w Wedze

tn Niezłomni Wega 2018 17„Ponieważ żyli prawem wilka,

Historia o nich głucho milczy...”

Zbigniew Herbert, „Wilki”

Od 1 marca w Klubie WEGA można oglądać interaktywną wystawę „Niezłomni”, poświęconą pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Czytaj więcej...

Zimowe impresje w Wedze

tn 1W czasie ferii w Klubie „Wega” w Ciężkowicach odbywały się otwarte zajęcia pod wspólnym tytułem „Zimowe impresje”. Codziennie dzieci mogły liczyć na herbatę i słodki poczęstunek.

Czytaj więcej...

Ferie 2018 w Klubie WEGA

Ferie

Wigilia dla seniorów- spotkanie w Klubie WEGA z cyklu „Kultywujemy rodzime tradycje”

tn 1Tuż przed świętami, w ramach cyklu „Kultywujemy rodzime tradycje”, Klub „Wega” zaprosił starsze pokolenie i nie tylko na spotkanie wigilijne.

Czytaj więcej...

Mikołajkowo w „Wedze”

tn 16 grudnia, dwa dni po mikołajkowym seansie filmowym, na który Miejskie Centrum Kultury i Sportu zaprosiło wyróżniających się klubowiczów, każde dziecko, które odwiedziło „Wegę” mogło liczyć na słodką niespodziankę i mały gadżet.

Czytaj więcej...

Mikołaj z WEGĄ w kinie

1W poniedziałek 4 grudnia św. Mikołaj wspierany przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie zaprosił grzeczne dzieci z Klubu „Wega” na mikołajkowy seans filmowy.

Czytaj więcej...

Andrzejki dla najmłodszych w WEDZE

tn 1Zgodnie z zapowiedzią po Andrzejkach dla seniorów w Klubie „Wega” przyszedł czas na kultywowanie rodzimych tradycji przez najmłodszych.

Czytaj więcej...

Andrzejki dla seniorów w „Wedze”

tn 1W ramach cyklu „Kultywujemy rodzime tradycje” Klub „Wega” zaprosił starsze pokolenie na spotkanie andrzejkowe.

Czytaj więcej...

Polonia Restituta w Wedze

tn 110 listopada w przeddzień 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niezawisłego bytu państwowego w Klubie „Wega” zainaugurowano wystawę poświęconą wydarzeniom sprzed lat.

Czytaj więcej...

Rajd Nordic Walking - Ciężkowice w drogę!

2017 Wega nordic walking 06.10.17Klub „Wega” MCKiS w Jaworznie zaprasza 6 października w piątek o godz. 16.00 na spacer z kijami po dzielnicy.

Przed wyjściem w teren zaplanowana została krótka lekcja prawidłowego chodzenia i rozgrzewka z instruktorem. Długość trasy wynosi ok. 5 km.

Wystawa papieska "Idźmy naprzód z nadzieją" w Wedze

tn 116 października w Klubie MCKiS „Wega” miała miejsce inauguracja wystawy papieskiej „Idźmy naprzód z nadzieją”.

Czytaj więcej...

Wspomnienie wakacji - sierpień w WEDZE

tn 1W drugim miesiącu wakacji w zajęciach uczestniczyły dzieci i młodzież od 5 do 16 roku życia. Kontynuowano cykle rozpoczęte w lipcu. Dalej było integracyjnie, międzynarodowo. Starsze pokolenie towarzyszyło młodszemu w zabawie.

Czytaj więcej...

O zdrowym stylu życia w „Wedze”

tn 116 października w Klubie Miejskiego Centrum Kultury i Sportu „Wega" w Ciężkowicach odbyło się spotkanie z przedstawicielką Działu Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaworznie - panią Katarzyną Domagałą. Tematem wiodącym były zagadnienia związane ze zdrowym trybem życia, szczególnie starszego pokolenia.

Czytaj więcej...

Przy kawie o bezpieczeństwie - spotkanie dla seniorów w WEDZE

tn 1W poniedziałek 18 września Klub WEGA zaprosił starsze pokolenie na spotkanie „Przy kawie o bezpieczeństwie”. Zaproszenie przyjęli członkowie Chóru „Sokół”. Spotkanie prowadził Jacek Sowa.

Czytaj więcej...

Rajd Nordic Walking - Ciężkowice w drogę! - relacja

tn 6 10 2017r Nordic Walking 16 października Klub „Wega” MCKiS zaprosił chętnych na spacer z kijami po dzielnicy. Mimo trzykrotnych intensywnych opadów tego dnia, które mogły podziałać odstraszająco na amatorów chodzenia, znalazło się elitarne grono śmiałków, którzy odważyli się wyruszyć w trasę. Reprezentowane było najmłodsze i starsze pokolenie obojga płci.

Czytaj więcej...

Lato z „Wegą” – bezpiecznie i zdrowo w sierpniu

Wega bezpiecznie i zdrowo sierpień 2017 25W sierpniu Klub „Wega” odwiedziły przedstawicielki Działów Higieny Dzieci i Młodzieży oraz Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaworznie Katarzyna Drej i Katarzyna Domagała. Dostarczone przez nie materiały posłużyły do przekazania dzieciom w zabawowej formie informacji na temat bezpiecznych zachowań zarówno w czasie wakacji, jak i w roku szkolnym.

Czytaj więcej...

Teraz wy! - Dzień Chłopaka w Wedze

tn 29 09 2017r Dzień Chłopaka 21Przez cały tydzień poprzedzający święto chłopaka bywalczynie Klubu „Wega” przygotowywały dla swoich kolegów ręcznie robione kartki z życzeniami. Każdy przybyły do klubu 29 września chłopiec mógł liczyć na lizaka oraz na kartkę z życzeniami i obrazkiem z ulubionym piłkarzem, samochodem, motocyklem lub postacią z wybranej gry.

Czytaj więcej...

Lato 2017 z „Wegą”

1Wakacje są najprzyjemniejszą częścią w roku, szczególnie dla dzieci i młodzieży. Ważne, by spędzić je, odpoczywając najlepiej czynnie, dobrze się przy tym bawiąc i obowiązkowo w doborowym towarzystwie, aby zgromadzić energię na cały rok szkolny, który właśnie się rozpoczął.

Czytaj więcej...