decor-gora-5
18-01-18 roku

baner-kultura-1baner-kultura-2baner-kultura-3baner-kultura-4baner-kultura-5baner-kultura-6

powrot-homepowrot-sportarchiwum

Klub Podłęże

Magiczna Zabawa Andrzejkowa dla dzieci w Klubie PODŁĘŻE

130 listopada w Klubie PODŁĘŻE w Jaworznie gościliśmy wróżki, czarownice i koty, a nawet jaworznickiego Spidermana, którzy przygotowali dzieciom świetną Zabawę Andrzejkową - pełną atrakcji i magicznych przeżyć. 

Czytaj więcej...

Narodowe Święto Niepodległości w klubach GIGANT i PODŁĘŻE

tn 20171107 175950W klubach „Gigant” i „PodłężeNarodowe Święto Niepodległości przyjęło formę otwartych warsztatów plastycznych dla dzieci, na których uczestnicy wyrażali swoje rozumienie tego dnia poprzez wykonywanie prac plastycznych z wykorzystaniem barw narodowych oraz godła państwowego.

Czytaj więcej...

XII Regionalne Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble dla Dzieci i Młodzieży

tn Plakat ScrabbleJaworznadzieci2017Serdecznie zapraszamy uczniów z terenu Polski na

XII Regionalne Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble dla Dzieci i Młodzieży,

które odbędą się 17 listopada w Hali Sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie przy ul. Inwalidów Wojennych 18.

Czytaj więcej...

II Regionalne Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble dla Nauczycieli i Instruktorów 2017

tn Plakat ScrabbleJaworznanauczyciele2017Serdecznie zapraszamy nauczycieli, instruktorów, trenerów, pedagogów i wychowawców z terenu Polski na

II Regionalne Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble dla Nauczycieli i Instruktorów 2017,

które odbędą się 18 listopada w Hali Sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu przy ul. Inwalidów Wojennych 18 w Jaworznie (dzielnica Osiedle Stałe).

Czytaj więcej...

XVI Konkurs Piosenki Turystycznej

2017 XVI Konkurs Piosenki TurystycznejKlub MCKiS "Podłęże" serdecznie zaprasza do udziału w XVI Konkursie Piosenki Turystycznej. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach od 19 do 20 października 2017 r. w Domu Kultury im. Z. Krudzielskiego w Szczakowej.

Czytaj więcej...

SIERPIEŃ 2017 w Klubie PODŁĘŻE

tn klub podlęże lato w mieście 2017 na stronę

Wakacyjne atrakcje w Klubie MCKiS "Podłęże"

tn P1040358Sezon wakacyjny w Klubie MCKiS "Podłęże" zaczął się bardzo aktywnie. Już w pierwszym tygodniu lipca dzieci i młodzież uczestniczyły w atrakcyjnej wycieczce do Geoparku "Glinka" w Ujsołach, gdzie skorzystały z odkrytego basenu i parku linowego w pięknym otoczeniu Beskidu Żywieckiego.

Czytaj więcej...

Jaworzno zdobywa podium na Mistrzostwach Polski w Scrabble 2017

126 maja gimnazjaliści z KMS MCKiS "Podłęże" Jaworzno zdobyli III miejsce na PODIUM w XV Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół w Scrabble w Kutnie w swojej kategorii.

Czytaj więcej...

Festiwalowe zmagania "Orzeszków" z Klubu MCKiS "Podłęże"

118 i 19 maja w Czerwionce - Leszczynach miał miejsce XXIII Dziecięcy Festiwal Teatralny, który zgromadził miłośników teatru amatorskiego z różnych części kraju. Na ogromnej scenie Centrum Kulturalno-Edukacyjnego zaprezentowały się teatry żywego słowa, lalkowe oraz teatr ruchu.

Czytaj więcej...

Artystyczny Piątek w Klubie MCKiS "Podłęże"

tn 121 kwietnia w Klubie "Podłęże" miał miejsce koncert mający na celu prezentację dorobku artystycznego dzieci i młodzieży z placówek "Podłęże" oraz "Gigant". "Artystyczny Piątek" miał również formę podsumowania pracy w kółkach wokalnym i teatralnym w roku artystycznym 2016/2017.

Czytaj więcej...

Rozstrzygnięcie XVI Konkursu Mini Playback Show

1"Kolorowy zawrót głowy" – tak najprościej można podsumować tegoroczny konkurs Mini Playback Show, który miał miejsce w Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego w Jaworznie.

Konkurs od szesnastu lat jest organizowany przez Klub MCKiS PODŁĘŻE, jednak ze względu na rekordową ilość uczestników (270 osób) odbył się Domu Kultury w Szczakowej.

Czytaj więcej...

Rozstrzygnięcie XV Konkursu Piosenki Turystycznej

2016 Piosenka Turystyczna 2"Jutro znów wyruszymy na stary szlak, będziesz dalej szedł tam, gdzie pędzi wiatr" – to myśl przewodnia towarzysząca nam podczas XV Konkursu Piosenki Turystycznej zorganizowanego przez Klub MCKiS "Podłęże", który odbył się 20 i 21 października w Domu Kultury w Szczakowej.

Czytaj więcej...

Wielki sukces małej Agatki

Agata StokowskaAgatka Stokowska to ośmioletnia dziewczynka, której śpiew sprawia niesamowitą radość i jest jej wielka pasją. Na co dzień swoje umiejętności wokalne szlifuje w Klubie MCKiS "Podłęże" pod okiem instruktor Bernadety Zapały. Dziewczynka ma już na koncie kilka wokalnych sukcesów m.in. I miejsce w ubiegłorocznym Konkursie Piosenki Turystycznej.

Czytaj więcej...

XI Regionalne Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble dla dzieci i młodzieży

2016 scrabble plakatSerdecznie zapraszamy uczniów z terenu Polski na XI Regionalne Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble dla dzieci i młodzieży 2016.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na Mini Playback Show

Mini Playback ShowKlub Młodzieżowy MCKiS „Podłęże” zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu „Mini Playback Show”, który odbędzie się 10 marca 2017r.
Mini Playback Show to konkurs muzyczny organizowany od 16 lat. Skierowany jest do dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Zadaniem każdego uczestnika jest imitacja śpiewu na bazie pełnego playbacku; poprzez strój, choreografię i specjalną charakteryzację można wcielać się w różne postaci ze świata muzyki.
Przy ocenie uczestników, jury bierze pod uwagę dobór repertuaru, oddanie charakteru danej piosenki oraz ocenia ogólny wyraz artystyczny.

Czytaj więcej...

Wyniki ogólnopolskich wrześniowych XI Mistrzostw Jaworzna w Scrabble 2016

2016 scrabble17 i 18 września w Hali Sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Osiedlu Stałym w Jaworznie odbyły się XI Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble – Grand Prix Polski 2016 – Mistrzostwa Regionów 2016 – Górny Śląsk i Małopolska – otwarty turniej rankingowy PFS dla uczestników z całej Polski.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na ferie w Klubie GIGANT

logo sokolW czasie ferii zimowych zapraszamy dzieci i młodzież z Osiedla Podłęże na zajęcia otwarte od 11.00 do 15.00 do Klubu GIGANT, ul. Granitowa 3.

Podsumowanie akcji "Lato w mieście" w Klubie Młodzieżowym MCKiS Podłęże

Podłęże lato w mieście 18W Klubie MCKiS "Podłęże" przez dwa wakacyjne miesiące wiele się działo. Nasza letnia oferta skierowana była przede wszystkim do dzieci, które nie miały szans nigdzie wyjechać na wypoczynek. W lipcu i w sierpniu przewidziano dla nich m.in. wycieczki, konkursy, gry i zabawy w plenerze, zajęcia wokalne, plastyczne i taneczne.

Jedną z pierwszych atrakcji, z jaką wyszliśmy do dzieci, była wycieczka autokarowa do Krakowskiego Ogrodu Zoologicznego, gdzie mogliśmy podziwiać różne okazy egzotycznych zwierząt. W lipcu wybraliśmy się również do "Doliny Osikowej" w Koziegłowach, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach rękodzieła artystycznego. Dzieci oraz opiekunowie ręcznie wykonywali prace z drewna osikowego, m.in. kolorowe kwiaty i inne ozdoby. Była to wspaniała przygoda z wykorzystaniem wielkiej, niczym nieograniczonej dziecięcej wyobraźni.

Czytaj więcej...

I Regionalne Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble dla Nauczycieli i Instruktorów 2016

2016 scrabble nauczycieleSerdecznie zapraszamy nauczycieli, instruktorów, trenerów, pedagogów i wychowawców z terenu Polski na I Regionalne Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble dla Nauczycieli i Instruktorów 2016, które odbędą się 26 listopada 2016 r. w Klubie Miejskiego Centrum Kultury i Sportu "Podłęże" przy Al. Piłsudskiego 72 w Jaworznie.

Czytaj więcej...

Zoologiczna eskapada klubowiczów z "Podłęża"

zoo krakow1Dnia 6 lipca b.r. dzieci i młodzież z Klubu Młodzieżowego Miejskiego Centrum Kultury i Sportu "Podłęże" z Jaworzna wyjechały na pierwszą w tym roku wakacyjną wyprawę- do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie.

Czytaj więcej...