decor-gora-5

baner-kultura-1baner-kultura-2baner-kultura-3baner-kultura-4baner-kultura-5baner-kultura-6

powrot-homepowrot-sportarchiwum

Klub Podłęże

Akcja Lato - Klub Podłęże

podleze lato

"Artystyczna środa"

12"Artystyczna środa" to cykliczne przedsięwzięcie klubów MCKiS Podłęże i Gigant, mające na celu podsumowanie pracy w kołach zainteresowań.
25 kwietnia w Domu Kultury im. Z. Krudzielskiego w Jaworznie odbył się koncert prezentujący tegoroczny dorobek artystyczny dzieci, młodzieży i dorosłych. Prezentacje zostały podzielony na dwie części.

Czytaj więcej...

Wielkanocne warsztaty rękodzieła w klubie „Podłęże”

20180314 173242Choć za oknami nieśmiało daje znać o sobie wiosna, to w klubie „Podłęże” w środowe popołudnie 14 marca zapach iście letni. A to wszystko za sprawą piętrzącego się siana, z którego uczestniczki otwartych warsztatów rękodzieła artystycznego tego dnia „motały” zajączki jako symbol nadchodzącej Wielkanocy. Z dużym niedowierzaniem każda z pań zabrała się do pracy, by już po godzinnych intensywnych wysiłkach zobaczyć swoje dzieło.

Czytaj więcej...

Drugi tydzień ferii w Klubie MCKiS "Podłęże"

tn 1W drugim tygodniu ferii dzieci i młodzież z Klubu MCKiS "Podłęże" mogły liczyć na sporą dawkę ciekawych propozycji.

Czytaj więcej...

Zimowe ferie z klubem „Podłęże”

1Choć aura zupełnie niezimowa, to jednak w wesołej atmosferze minął pierwszy tydzień ferii. Uczestnicy akcji „Zima w mieście 2018” w klubie MCKiS „Podłęże” próbowali „ulepić” bałwanki mimo braku śniegu, czas spędzili także rozrywkowo grając w przeróżne gry karciane i planszowe.

Czytaj więcej...

Bal Seniora w Klubie Podłęże

12 stycznia 2018 r. w Klubie Miejskiego Centrum Kultury i Sportu "Podłęże" w Jaworznie odbył się karnawałowy Bal Seniora, na którym bawiło się aż 60 uczestników.

bal seniora 1Przy muzyce "na żywo" zabawom nie było końca, parkiet był pełny po brzegi, a pyszny poczęstunek znikał w oka mgnieniu.

Prezentowano odważne stroje, humory dopisywały, a czas pędził tak szybko, że nawet nie wiadomo kiedy zegar wybił godzinę zakończenia imprezy i z nieukrywanem żalem trzeba było się pożegnać.

Czytaj więcej...

Magiczna Zabawa Andrzejkowa dla dzieci w Klubie PODŁĘŻE

130 listopada w Klubie PODŁĘŻE w Jaworznie gościliśmy wróżki, czarownice i koty, a nawet jaworznickiego Spidermana, którzy przygotowali dzieciom świetną Zabawę Andrzejkową - pełną atrakcji i magicznych przeżyć. 

Czytaj więcej...

Narodowe Święto Niepodległości w klubach GIGANT i PODŁĘŻE

tn 20171107 175950W klubach „Gigant” i „PodłężeNarodowe Święto Niepodległości przyjęło formę otwartych warsztatów plastycznych dla dzieci, na których uczestnicy wyrażali swoje rozumienie tego dnia poprzez wykonywanie prac plastycznych z wykorzystaniem barw narodowych oraz godła państwowego.

Czytaj więcej...

XII Regionalne Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble dla Dzieci i Młodzieży

tn Plakat ScrabbleJaworznadzieci2017Serdecznie zapraszamy uczniów z terenu Polski na

XII Regionalne Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble dla Dzieci i Młodzieży,

które odbędą się 17 listopada w Hali Sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie przy ul. Inwalidów Wojennych 18.

Czytaj więcej...

II Regionalne Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble dla Nauczycieli i Instruktorów 2017

tn Plakat ScrabbleJaworznanauczyciele2017Serdecznie zapraszamy nauczycieli, instruktorów, trenerów, pedagogów i wychowawców z terenu Polski na

II Regionalne Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble dla Nauczycieli i Instruktorów 2017,

które odbędą się 18 listopada w Hali Sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu przy ul. Inwalidów Wojennych 18 w Jaworznie (dzielnica Osiedle Stałe).

Czytaj więcej...

XVI Konkurs Piosenki Turystycznej

2017 XVI Konkurs Piosenki TurystycznejKlub MCKiS "Podłęże" serdecznie zaprasza do udziału w XVI Konkursie Piosenki Turystycznej. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach od 19 do 20 października 2017 r. w Domu Kultury im. Z. Krudzielskiego w Szczakowej.

Czytaj więcej...

Artystyczny Piątek w Klubie MCKiS "Podłęże"

tn 121 kwietnia w Klubie "Podłęże" miał miejsce koncert mający na celu prezentację dorobku artystycznego dzieci i młodzieży z placówek "Podłęże" oraz "Gigant". "Artystyczny Piątek" miał również formę podsumowania pracy w kółkach wokalnym i teatralnym w roku artystycznym 2016/2017.

Czytaj więcej...

SIERPIEŃ 2017 w Klubie PODŁĘŻE

tn klub podlęże lato w mieście 2017 na stronę

Rozstrzygnięcie XVI Konkursu Mini Playback Show

1"Kolorowy zawrót głowy" – tak najprościej można podsumować tegoroczny konkurs Mini Playback Show, który miał miejsce w Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego w Jaworznie.

Konkurs od szesnastu lat jest organizowany przez Klub MCKiS PODŁĘŻE, jednak ze względu na rekordową ilość uczestników (270 osób) odbył się Domu Kultury w Szczakowej.

Czytaj więcej...

Wakacyjne atrakcje w Klubie MCKiS "Podłęże"

tn P1040358Sezon wakacyjny w Klubie MCKiS "Podłęże" zaczął się bardzo aktywnie. Już w pierwszym tygodniu lipca dzieci i młodzież uczestniczyły w atrakcyjnej wycieczce do Geoparku "Glinka" w Ujsołach, gdzie skorzystały z odkrytego basenu i parku linowego w pięknym otoczeniu Beskidu Żywieckiego.

Czytaj więcej...

Wielki sukces małej Agatki

Agata StokowskaAgatka Stokowska to ośmioletnia dziewczynka, której śpiew sprawia niesamowitą radość i jest jej wielka pasją. Na co dzień swoje umiejętności wokalne szlifuje w Klubie MCKiS "Podłęże" pod okiem instruktor Bernadety Zapały. Dziewczynka ma już na koncie kilka wokalnych sukcesów m.in. I miejsce w ubiegłorocznym Konkursie Piosenki Turystycznej.

Czytaj więcej...

Jaworzno zdobywa podium na Mistrzostwach Polski w Scrabble 2017

126 maja gimnazjaliści z KMS MCKiS "Podłęże" Jaworzno zdobyli III miejsce na PODIUM w XV Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół w Scrabble w Kutnie w swojej kategorii.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na Mini Playback Show

Mini Playback ShowKlub Młodzieżowy MCKiS „Podłęże” zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu „Mini Playback Show”, który odbędzie się 10 marca 2017r.
Mini Playback Show to konkurs muzyczny organizowany od 16 lat. Skierowany jest do dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Zadaniem każdego uczestnika jest imitacja śpiewu na bazie pełnego playbacku; poprzez strój, choreografię i specjalną charakteryzację można wcielać się w różne postaci ze świata muzyki.
Przy ocenie uczestników, jury bierze pod uwagę dobór repertuaru, oddanie charakteru danej piosenki oraz ocenia ogólny wyraz artystyczny.

Czytaj więcej...

Festiwalowe zmagania "Orzeszków" z Klubu MCKiS "Podłęże"

118 i 19 maja w Czerwionce - Leszczynach miał miejsce XXIII Dziecięcy Festiwal Teatralny, który zgromadził miłośników teatru amatorskiego z różnych części kraju. Na ogromnej scenie Centrum Kulturalno-Edukacyjnego zaprezentowały się teatry żywego słowa, lalkowe oraz teatr ruchu.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na ferie w Klubie GIGANT

logo sokolW czasie ferii zimowych zapraszamy dzieci i młodzież z Osiedla Podłęże na zajęcia otwarte od 11.00 do 15.00 do Klubu GIGANT, ul. Granitowa 3.