decor-gora-5
21-04-18 roku

baner-kultura-1baner-kultura-2baner-kultura-3baner-kultura-4baner-kultura-5baner-kultura-6

powrot-homepowrot-sportarchiwum

Pozostałe placówki

Kwiaty we włosach, czyli Nord Walkersi z przyjaciółmi na byczyńskich szlakach

kwiaty2Kwiaty we włosach, uśmiech na twarzy i wszechobecna energia - tak w kilku słowach możemy opisać sobotni marsz, który wyruszył spod Klubu NIKO. Miłośnicy nordic walkingu ponownie spotkali się na trasie, którą wytyczyła grupa Nord Walkers.

Czytaj więcej...

Sprawa Ireny Odrzywołek - prelekcja M. Leś-Runickiej w Klubie NIKO

tn prelekcja

Wiosenny wieczór z poezją Marii Filipek w Klubie NIKO

1W prawdziwie wiosennej aurze miał miejsce wieczór poezji Marii Filipek - byczyńskiej poetki, która swą twórczość, a i życie także, związała z dzielnicą bykiem sygnowaną - Byczyną.

Czytaj więcej...

III Rajd Nordic Walking „Dobra Naprzód”

3nordic dobraRuszyły zapisy do III Rajd Nordic Walking „Dobra Naprzód” organizowanego przez Klub Dobra Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w rekreacyjnym rajdzie w dzielnicy Dobra 10 maja 2018 r. o godzinie 16.30. Organizatorzy przewidują około 6 km malowniczej trasy w rejonach dzielnicy Dobra, start i meta pod klubem, przy ulicy Zagrody 2. Biuro zawodów czynne w dniu rajdu od godziny 15.45. Po części rekreacyjno – sportowej na wszystkich uczestników rajdu czeka biesiada przy grillu oraz niespodzianka w postaci losowania nagród. Nie zwlekaj, zapisz się już dziś! Ilość miejsc ograniczona!

Czytaj więcej...

Przywitanie wiosny 2018 w WEDZE

tn DSC 8675 Large„Marzanno, marzanno, ty zimowa panno

Zrób miejsce wiośnie, uciekaj, gdzie pieprz rośnie!

Marzanno, marzanno, ty zimowa panno

Pięknie cię żegnamy, bo wiosnę witamy!”

Wiosna astronomiczna i kalendarzowa właśnie nadeszła. Wszyscy z utęsknieniem czekali na oznaki nowej pory roku w przyrodzie. 21 marca w Klubie „Wega” w ramach cyklu „Kultywujemy rodzime tradycje” bodaj 18. już raz w oczekiwaniu na przebiśniegi, bociany i coraz cieplejsze dni pożegnano zimę i przywitano wiosnę.

Czytaj więcej...

Marcowe harce w Klubie STRAŻAK

tn DSC04097Jak co roku 8 marca Panie bawiły się w Klubie STRAŻAK. Hasłem przewodnim zabawy było powiedzenie ‘’Bawimy się jak damy, jak nie damy..."

Czytaj więcej...

Kolorowe korale - zapraszamy na oryginalne warsztaty biżuterii czesankowej do Klubu NIKO

tn czesankowe korale

Kwiaty we włosach... - trwają zapisy na marsz nordic walking w Klubie NIKO

tn nordic wiosenny

Wiosennie w Klubie Szczak

tn IMG 20180322 155803Istnieją różne sposoby na to, aby zaprosić tak długo wyczekiwaną wiosnę. W Klubie Szczak również zrobiło się już wiosennie i świątecznie zarazem, a to za sprawą warsztatów ceramicznych i plastycznych.

Czytaj więcej...

Zajęcia twórcze dla przedszkolaków w Klubie Szczak

tn IMG 20180322 10533622 marca Klub Szczak odwiedziły przedszkolaki z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 9 w Jaworznie, aby uczestniczyć w twórczych zajęciach.

Czytaj więcej...

„Zając tu, kura tam” - warsztaty w Klubie Pod Skałką

warsztaty wielkanocne pod skalka9Od połowy marca w Klubie MCKiS Pod Skałką gościła świąteczna atmosfera. Jajko jako symbol Wielkiej Nocy królowało na plastycznych stołach i ozdabiano go różnymi technikami. Płaskie jaja ozdabiano techniką decoupage, praca powolna ale efekty bardzo zadowalające. Styropianowe jajka zaś zdobiono najszybszą i najprostszą techniką o czym przekonali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 w Długoszynie podczas warsztatów wielkanocnych „Zając tu kura tam”.

Czytaj więcej...

Wielkanocne warsztaty rękodzieła w klubie „Podłęże”

20180314 173242Choć za oknami nieśmiało daje znać o sobie wiosna, to w klubie „Podłęże” w środowe popołudnie 14 marca zapach iście letni. A to wszystko za sprawą piętrzącego się siana, z którego uczestniczki otwartych warsztatów rękodzieła artystycznego tego dnia „motały” zajączki jako symbol nadchodzącej Wielkanocy. Z dużym niedowierzaniem każda z pań zabrała się do pracy, by już po godzinnych intensywnych wysiłkach zobaczyć swoje dzieło.

Czytaj więcej...

Spotkanie autorskie z Marią Filipek w Klubie NIKO - 11 kwietnia, godz. 17.00

tn maria filipek

KOMUNIKAT

logo sokolW zwiazku z remontem kanalizacji w dzielnicy Byczyna dojazd do Klubu NIKO od strony parkingu wewnętrznego został znacznie utrudniony na najbliższe dni. Prosimy o pozostawianie aut na parkingach w pobliżu byczyńskiego rynku.

Z powodu wymiany elementów kanalizacji bezpośrednio w budynku Klubu NIKO odwołane zostały także zajęcia ceramiczne. O terminie wznowienia zajęć poinformujeny na naszej stronie www oraz naszym profilu na Facebooku.

Ponadto w Klubie KASZTAN trwa remont i placówka pozostaje nieczynna. O rozpoczęciu działalności także napiszemy na naszej stronie www oraz naszym profilu na Facebooku.

Za utrudnienia przepraszamy.

Bajkowe Dzieło - ilustrujemy książkę dla dzieci w Klubie NIKO - cz. 2

tn bajki pani Ireny 2

Żegnamy zimę - witamy wiosnę z Klubem KASZTAN

tn pozegnanie zimy

Dzień Kobiet 2018 w Klubie SZCZAK

tn 1W czwartkowy wieczór 8 marca Klub Szczak wraz we współpracy z filią MBP Góra Piasku zorganizował spotkanie dla Pań, aby uczcić doroczne święto kobiet.

Czytaj więcej...

Tylko dla kobiet – kameralne spotkanie w Klubie POD SKAŁKĄ

tn Klub Pod Skalka Dzien KobietDzień Kobiet to miłe święto, które lubimy spędzać w większym lub mniejszym gronie... 

Czytaj więcej...

Marsz Kapeluszowy z Nord Walkers'ami - relacja

tn 4444"W marcu jak w garncu" - o tych słowach przekonali się śmiałkowie, którzy 17 marca o godzinie 10.00 udali się w trasę przygotowaną na Marsz Kapeluszowy z Nord Walkers'ami.

Czytaj więcej...

Klimatyczne spotkanie z muzyką w Klubie SZCZAK

tn IMG 20180313 180928We wtorkowy wieczór 13 marca do Klubu Szczak zawitało bardzo wielu gości. Tym razem przygotowaliśmy specjalne spotkanie dla Pań przy blasku świec z poezją oraz muzyką w tle w aranżacji Dariusza Feca.

Czytaj więcej...