decor-gora-5

baner-kultura-1baner-kultura-2baner-kultura-3baner-kultura-4baner-kultura-5baner-kultura-6

powrot-homepowrot-sportarchiwum
youtube-akrualnoscikup bilet 2

Klub Podłęże

logo mckis png

KLUB MCKiS „PODŁĘŻE"

ul. Towarowa 61

tel. 883 327 143

e-mail: swietlica.podleze@mckis.jaw.pl

FACEBOOK

Kierownik Zespołu Obiektów Kulturalnych

Halina Siodłak
e-mail: halina.siodlak@mckis.jaw.pl

Klub zaprasza:
od poniedziałku do czwartku: 16.00 - 19.00, piątek: 15.30 - 17.00

 Szanowni Państwo,

w związku z kompleksowym remontem pawilonu handlowego przy Alei Piłsudskiego 72, w którym do tej pory mieścił się Klub PODŁĘŻE, zapraszamy wszystkich – zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych – do nowej siedziby naszej placówki.

Od 1 lutego koła zainteresowań i warsztaty artystyczne będą miały miejsce w Zespole Szkół Ogólnokształcących – mieszczącym się przy ul. Towarowej 61 – w godzinach od 16.00 do 19.00.

Nie rezygnujemy także z warsztatów tanecznych i fitness, które odbędą się w Hali Sportowej w Osiedlu Stałym (ul. Inwalidów Wojennych 18).

Szczegółowych informacji na temat działalności placówki udziela kierownik zespołu obiektów kulturalnych Halina Siodłak – nr tel. 32 616 55 61.

Dyrekcja Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie

 

 HARMONOGRAM STAŁYCH ZAJĘĆ KLUBOWYCH

INDYWIDUALNE ZAJĘCIA WOKALNE

poniedziałek: 16.30 - 18.30.
instruktor - Bernadeta Zapała

Na zajęciach wokalnych uczestnicy ćwiczą: emisję głosu, dykcję, interpretację utworu, przygotowują się do miejskich i regionalnych konkursów wokalnych.

„SUPEŁEK I PĘTELKA"

poniedziałek: 16.00 - 17.30
instruktor - Gabriela Bochenek - Gałecka

Warsztaty rękodzieła artystycznego dla dzieci i młodzieży mające na celu rozwijanie zainteresowań technikami szycia, haftowania, dziergania na drutach i szydełku, wikliną papierową, decoupage, quilingu oraz scrapbookingu.

KLUB MIŁOŚNIKÓW SCRABBLE

czwartek: 15.00 - 16.00 (dzieci), 15.30 - 17.30 (młodzież i dorośli)
instruktor - Aneta Szczyrzyca

Uczestnicy spotkań zapoznają się z regułami gry w scrabble, rozwijają swoje umiejętności językowe i poszerzają zakres słownictwa. Rozgrywki treningowe są również dobrą okazją do aktywnego i sympatycznego spędzania czasu z osobami o podobnych zainteresowaniach. W ciągu roku najlepsi gracze wyjeżdżają na regionalne i krajowe turnieje scrabble.

Koło teatralne grupy "ORZESZKI"

wtorek: 16.30 - 18.30
instruktor - Bernadeta Zapała

Na zajęciach dzieci przygotowują spektakl, który jest następnie przedstawiany na konkursach i przeglądach teatralnych, biorą także udział w zabawach teatralnych, ćwiczą emisję głosu i ruch sceniczny.

AEROBIK SENIORA - Hala Sportowa Osiedle Stałe

poniedziałek: 11.00 – 11.50
instruktor - Aneta Szczyrzyca

Uczestnicy wykonują ćwiczenia wzmacniające sylwetkę, poprawiające ogólną kondycję i wydolność sercowo-naczyniową. Wprowadzane są też elementy stepu, jogi i relaksacji.

„KOLOROWY ZAWRÓT GŁOWY"

czwartek: 16.00 - 17.30
instruktor - Gabriela Bochenek - Gałecka

Zajęcia plastyczne przeznaczone są dla dzieci od 6 do 9 roku życia, a ich tematyka ściśle związana jest ze zmieniającymi się porami roku i świętami okolicznościowymi. Podczas nich będziemy wykorzystywać różnorodne techniki plastyczne i eksperymentować z materiałami i narzędziami do artystycznej ekspresji.

„BABCINY TOBOŁEK"

środa: 16.00 - 18.00
instruktor - Gabriela Bochenek - Gałecka

"Babciny Tobołek" to warsztaty dla seniorów, podczas których wykorzystywane są różne techniki rękodzieła artystycznego oraz recyklingu w sztuce. Celem spotkań jest wspieranie twórczości osób starszych, pobudzanie do działania, trening koordynacji wzrokowo-ruchowej, zapewnienie motywacji do kreatywnego spędzania czasu.

OTWARTE WARSZTATY WOKALNE

piątek: 15.30 - 16.30
instruktor - Bernadeta Zapała

W zajęciach mogą brać udział dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Uczestnicy ćwiczą emisję głosu, przygotowują się do konkursów, przeglądów itp.

Warsztaty taneczne - ZESPÓŁ „STARS - Junior" - Hala Sportowa Osiedle Stałe

środa: 16.00 – 16.50
instruktor - Aneta Szczyrzyca

Zajęcia taneczne przeznaczone dla dzieci z klas III - V szkół podstawowych. Na warsztatach poznają techniki tańca nowoczesnego, przede wszystkim w stylach hip hop, dancehall i breakdance.

Warsztaty taneczne - ZESPÓŁ „Mini – STARS" - Hala Sportowa Osiedle Stałe

środa: 15.00 – 15.50
instruktor - Aneta Szczyrzyca

Zajęcia skierowane do dzieci w wieku 6 - 8 lat, gdzie uczą się podstaw rytmiczno-muzycznych, poznają techniki tańca nowoczesnego, przede wszystkim w stylu hip hop.

Warsztaty taneczne - ZESPÓŁ „INSIDE" - Hala Sportowa Osiedle Stałe

poniedziałek: 16.00 - 18.00, środa: 17.00 – 18.00
instruktor - Aneta Szczyrzyca

Warsztaty dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych chcących rozwinąć swoje umiejętności i zdolności w zakresie technik tańa nowoczesnego, przede wszystkim w stylach hip hop, dancehall i breakdance.

FITNESS BPU (zajęcia odpłatne) - Hala Sportowa Osiedle Stałe

czwartek: 18.00 – 18.50
instruktor - Aneta Szczyrzyca

Zajęcia skierowane są do osób chcących utrzymać na odpowiednim poziomie swoją kondycję fizyczną. Podczas treningu aktywowane są głównie partie Biodra-Pośladki-Uda (BPU).

DANCE FITNESS ((zajęcia odpłatne) - Hala Sportowa Osiedle Stałe

czwartek: 19.00 - 19.50
instruktor - Aneta Szczyrzyca

Zajęcia są adresowane do pań pragnących zadbać o swoją kondycję, wykorzystując przy tym elementy choreografii tańca latynoamerykańskiego, zumby i stepu.

 Warsztaty taneczne - ZESPÓŁ „PARADISE" - Hala Sportowa Osiedle Stałe

czwartek: 18.00 – 20.00
instruktor - Aneta Szczyrzyca

Warsztaty dla dorosłych chcących spróbować swoich sił w zakresie technik tańca nowoczesnego, przede wszystkim w stylach hip hop, dancehall czy freestyle.