decor-gora-5

baner-kultura-1baner-kultura-2baner-kultura-3baner-kultura-4baner-kultura-5baner-kultura-6

powrot-homepowrot-sportarchiwum
youtube-akrualnoscikup bilet 2

Klub Niko w Byczynie

niko

ul. Na Stoku 14
43–607 Jaworzno
tel. 32 616 17 53

Kierownik Zespołu Obiektów Kulturalnych

Ewelina Ogiołda

e-mail: ewelina.ogiolda@mckis.jaw.pl

CENNIK

Klub zaprasza:

od poniedziałku do piątku: 8.00 – 20.00 Legenda do panoram:
w lewo w prawo w gore w dol przyblizenie oddalenie autoobrot pelny ekran
w lewo w prawo w górę w dół przybliżenie oddalanie autoobrót pełny ekran

kółkiem myszy - przybliżamy i oddalamy

trzymając lewy przycisk myszy i poruszając myszką przesuwamy panoramę:w lewo w prawo w górę w dół

 

ZAJĘCIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Zajęcia artrystyczne dla dzieci

instruktor: Kinga Jończyk

wtorek: 15.30 Do dzieła! (od 7 l.)

środ: 15.30 Sztuka dla malucha (5 - 6 l.)

W trakcie spotkań dzieci mają okazję poznawać różne techniki plastyczne, kształtować swoją wrażliwość estetyczną, a dzięki wystawom pochwalić się swoimi zdolnościami. Zajęcia pozwalają na atrakcyjne spędzenie wolnego czasu młodych artystów. Ich celem jest zainteresowanie dzieci sztuką i różnymi sposobami wyrażania siebie poprzez działania artystyczne. To wspaniała okazja do integracji z rówieśnikami i poznania swoich talentów. Program zajęć jest skomponowany w taki sposób, aby wszyscy uczestnicy poznali nieograniczony świat ich własnej twórczości.

W tym roku do zajęć zostaną włączone zabawy przy muzyce, zabawy z tekstem oraz ogólnorozwojowe animacje. Artystyczne spotkania będą odbywały się w Klubie NIKO lub w plenerze.

Zajęcia ceramiczne (płatne, zapisy)

instruktor: Małgorzata Wosik

poniedziałek: 18.00

środa: 16.00

czwartek: 16.15

Pracownia ceramiczna otwarła swoje podwoje w kwietniu 2013 roku i od tego momentu rozwija działalność. Uczestnicy mogą tutaj szlifować zdolności manualne i kształtować wyobraźnię przestrzenną. Dotychczas w klubie zorganizowano kilka dużych wystaw prac. Dzieci zostały również docenione w Ogólnopolskim Konkursie Ceramicznym „Ulubione cztery łapy: kot łaciaty, pies kudłaty", zdobywając wyróżnienia, a w jednym przypadku zajmując miejsce na podium.

Zajęcia wokalne

instruktor: 

 

Podczas nich dzieci uczą się emisji głosu, interpretacji piosenek, pracują nad dykcją, wykonują ćwiczenia głosowe oraz śpiewają z towarzyszeniem akompaniamentu.

Zajęcia teatralne (zapisy)

instruktor: Agata Sikora

od października 2018r.

Instruktor prowadzi zajęcia w formie zabaw rozwijających wyobraźnię, świadomość ruchu, gestu i słowa. Dzieci i młoddzież uczestniczą także w teatralnych projektach, których efekty można zobaczyć na scenie podczas różnych imprez organizowanych przez MCKiS.

Otwarte zajęcia rysunku i malarstwa (dla młodzieży)

instruktor: Renata Palęga

od październka 2018r.

W trakcie zajęć uczestnicy poznają tajniki perspektywy, kompozycji oraz podstaw rysunku i malarstwa.

Gimnastyka artystyczna (płatne, zapisy)

instruktor: Alina Dulęba

wtorek, środa, piątek: 15.00

ZAJĘCIA DLA DOROSŁYCH

Joga (płatne)

instruktor: Sylwia Twaróg

poniedziałek, środa: 19.00

Propozycja dla tych, którym brakuje enrgii do zmagań z codziennością, dla tych, którzy pragną zmienić swe ciało, dla tych, którzy chcą poznać filozofię dającą radość życia :)

ZUMBA / gimnastyka dla pań (płatne)

instruktor: Renata Palęga

od października 2018r.

Propozycja skierowana jest przede wszystkim do pań, które chcą w miłej atmosferze zadbać o swoją sylwetkę i zdrowie.

Szydełkowy Zakątek (płatne)

instruktor: Renata Palęga

poniedziałek: 17.00

Sekcja zaczęła działać we wrześniu 2015 r. i skupia wokół siebie pasjonatów rękodzieła artystycznego.

Strefa Kobiet (płatne)

instruktor: Kinga Jończyk

czwartki wg planu miesięcznego: 18.30

Grupa utworzona w Klubie MCKIS "Podłęże"na prośbę aktywnych kobiet, pragnących rozwijać i szlifować swoje talenty oraz spędzać kreatywnie czas . Program budowany jest w oparciu o zainteresowania i potrzeby uczestniczek, ktore będą pracować między innymi technikami: decoupage, sospeso, filcowanie, papierowa wilkina, mozaika. W traklcie zajęć tworzymy dekoracje, biżuterie i wiele użytkowych prac.W 2017 roku działalność grupy została przeniesiona do Klubu NIKO. Spotkania Strefy Kobiet rozszerzone zostaną o spotkania z ciekawymi gośćmi, wyjścia w plener i inne artystyczne wydarzenia.

Nordic Walking

instruktor: Kinga Jończyk

poniedziałek od 17.30 (grupa poczatkująca)

wtorek: od 18.00 (grupa treningowa)

Propozycja kierowana jest do osób pełnoletnich, które chcą aktywnie spędzać czas. Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu oraz w wybrane soboty. W zależności od potrzeb i możliwości każdy decyduje, jak często będzie brał w nich udział. Grupa Nord Walkers trenuje już 4 rok, organizując cykliczne wydarzenia sportowe takie jak Wakacyjny Rajd Nordic Walking, Marsz Mikołajkowy, Marsz Karnawałowy oraz wiele innych. Trenujący biorą udział w licznych imprezach na terenie miasta i nie tylko. W roku 2017 uczestnicy grupy wzięli udział w autorskim projekcie arteterapeutycznym, który łączył nordic walking oraz sztukę. Na treningach obowiązuje sportowy strój i obuwie oraz własny sprzęt. Zapraszamy wszystkich tych, którzy szukają motywacji do wyjścia z domu, chcą przebywać ludźmi i jednocześnie zadbać o swoje zdrowie.

Zajęcia teatralne

instruktor: Agata Sikora

od października 2018r.

Instruktor prowadzi zajęcia w formie projektów rozwijających wyobraźnię, świadomość ruchu, gestu i słowa.

Zespół śpiewaczy Byczynianki

instruktor: Dariusz Fec

poniedziałek: 16.00

Zespół istnieje od 1984 roku. Byczynianki aktywnie uczestniczą w życiu kulturalnym miasta, biorąc udział między innymi w Dożynkach Miejskich oraz licznych przeglądach zespołów folklorystycznych. Zespół jest również ambasadorem miasta poza jego granicami, występując na Śląsku i w Małopolsce. „Byczynianki” także dynamicznie włączają się w działalność Klubu i życie dzielnicy, występując na wszystkich imprezach okolicznościowych oraz dzieląc się swym doświadczeniem dotyczącym dawnych obrzędów ludowych.

Tenis stołowy

poniedziałek, czwartek: 16.00 – 19.00

 

Ponadto w Klubie organizowane są imprezy okolicznościowe dla dzieci (m. in: zabawa karnawałowa, andrzejki, mikołajki, konkursy, zajęcia podczas ferii zimowych i wakacji) i dorosłych (warsztaty ceramiczne, imprezy rekreacyjne), wystawy, prelekcje, zabawy. Istnieje możliwość wynajęcia sali sportowej i sali lustrzanej wraz z kuchnią oraz sprzętów (krzesła, stoły...)