decor-gora-sport

baner-sport-1baner-sport-2baner-sport-3baner-sport-4baner-sport-5baner-sport-6

youtube-akrualnoscikup bilet 2

Wysokie zwycięstwo koszykarzy w Rudzie Śląskiej !

A68A3539W minioną sobotę 27 października koszykarze MCKiS Jaworzno odnieśli czwarte zwycięstwo w sezonie. Tym razem wysoko pokonali zespół KS Pogoń Ruda Śląska. Gospodarze bez dwóch podstawowych zawodników nie byli w stanie przeciwstawić się MCKiS’owi, który tego dnia był niezwykle dobrze dysponowany. Już pierwsza kwarta pokazała siłę Jaworzna, w której wychodziło im niemal wszystko. Twarda defensywa, szybkie kontrataki, celne „trójki” dały prowadzenie 30:14 po 10 min gry. Można powiedzieć, że w drugiej odsłonie jaworznianie postawili "kropkę nad i" i tylko katastrofa mogłaby odebrać im zwycięstwo w tym spotkaniu. Do przerwy prowadzenie gości 55:22. W drugiej połowie MCKiS podkręcił jeszcze nieco śrubę, a bezradni tego dnia gospodarze starali się zmniejszyć rozmiar porażki.

Cieszy na pewno fakt, że po kilku słabszych spotkaniach MCKiS pokazał jaki potencjał drzemie w tej drużynie. Trener Przemysław Biliński skorzystał w tym meczu z pełnej rotacji, a każdy zawodnik dołożył swoją cegiełkę do zwycięstwa 100:56. Z bilansem 4-2 zajmujemy 4 miejsce w ligowej tabeli.

KS Pogoń Ruda Śląska – MCKiS Jaworzno
56:100 (14:30;8:25;12:20;22:25)

MCKiS : Cepuchowicz – 19(3x3); Boryka – 14(3x3); Lemański – 13(4x3); Zawadzki – 13(1x3); Roszkowski – 13(1x3); Brzozowski – 11(1x3); Majchrowski – 6; Dusiło – 5; Goldammer – 4; Wróblewski – 2; Biel.

Kolejne spotkanie MCKiS Jaworzno rozegra z KK Polonia Bytom 3 listopada o godz. 18.00 w Hali Na Skarpie przy ul. Modrzewskiego 5a w Bytomiu.