decor-gora-sport

baner-sport-1baner-sport-2baner-sport-3baner-sport-4baner-sport-5baner-sport-6

youtube-akrualnoscikup bilet 2

Jaworznicka Liga Minisiatkówki Klas Sportowych Dziewcząt – podsumowanie ósmej edycji

minisiatka21We wtorek 5 czerwca w hali MCKiS przy ul. Inwalidów Wojennych 18 na Osiedlu Stałym rozegrano ósmą, a zarazem ostatnią edycje Ligi Minisiatkówki Klas Sportowych Dziewcząt. W turnieju udział wzięły cztery szkoły: SP 5, SP 7, SP 10 i SP 16, a rywalizacja obejmowała zawodniczki z klas czwartych, klas piątych oraz klas szóstych. O godzinie 9.00 swoje zmagania rozpoczęły zawodniczki klas czwartych, które walczyły w „dwójkach”, a do turnieju przystąpiło 16 drużyn.
Po zaciętych meczach w fazie finałowej zwycięstwo odniosły zawodniczki z SP 16 I - Pola Dąbrowska, Julia Janczy, (Natalia Moszkowicz). Drugą lokatę zajęły dziewczyny z SP 7 I - Oliwia Żak, Emilia Siedlarz, (Nadia Połętek), a na najniższym stopniu podium stanął zespół z SP 7 II - Antonina Kłosowska, Lena Kasperczyk, (Aleksandra Rejdych). Tuż za strefą medalową znalazły się reprezentantki SP 5 I – Jarząbek Martyna, Gzik Nikola.


O godzinie 11.00 na parkiet wybiegły zawodniczki klas piątych, które rywalizowały w „trójkach”. W turnieju wzięło udział 9 drużyn 9. Ostatecznie na najwyższym stopniu podium znalazła się drużyna SP 10 I - Aleksandra Truś, Magdalena Hanisz, Julia Miga, (Michalina Hazuka), stopień niżej stanęły zawodniczki SP 10 III - Martyna Drabik, Weronika Lorek, Julia Kawala, (Julia Radko). Miejsce trzecie należało do SP 5 I - Patrycja Najdek, Patrycja Zimoląg, Wiktoria Krupa, (Zuzanna Sekuła), a tuż za podium znalazły się reprezentantki SP 16 I - Aleksandra Karpik, Maja Bartyzel, Anna Adwent.
Na koniec około godziny 13.00 zmagania rozpoczęły klasy szóste, które tradycyjnie już rywalizowały w "czwórkach". Do turnieju zgłoszono 4 ekipy (2 z SP 16, 2 z SP 7). Zwycięstwo w najstarszej kategorii wiekowej odniosły zawodniczki SP 16 I - Aleksandra Knapik, Julia Obertyn, Ewelina Kopeć, Karolina Kronenbach, (Blanka Karweta). Drugie miejsce zajęły SP 16 II - Aleksandra Darkowska, Hanna Kałuża, Karolina Bober, Wiktoria Seweryn, (Zuzanna Wrona, Magdalena Fidzińska). Na trzecim miejscu ukończyły turniej reprezentantki SP 7 I - Martyna Junik, Julia Frączek, Oliwia Romanowska, Klara Szymczyk, (Weronika Rakowiecka) .Czwarte miejsce zdobyło SP 7 II - Emilia Bara, Daria Ciołczyk, Magdalena Cebula, Paulina Szulc, (Laura Orzeł, Weronika Cienciała). Cztery najlepsze zespoły we wszystkich kategoriach wiekowych nagrodzone zostały pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Po turnieju podczas ceremonii zakończenia ligi wyłoniono zwycięzców całego cyklu osobno w każdej kategorii, którzy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Podczas ligi prowadzona była również klasyfikacja generalna szkół, w której każda drużyna zbierała punkty dla swojej szkoły. W sezonie 2017/2018 najlepszą szkołą okazała się Szkoła Podstawowa nr 16. Wszystkie szkoły otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy oraz sprzęt sportowy. Serdecznie gratulujemy zawodniczkom oraz nauczycielom za zdobyte miejsca oraz dziękujemy za liczny i systematyczny udział w imprezie.

Wyniki piątej edycji:

klasy czwarte ("dwójki"):
miejsce I – SP 16 I - Pola Dąbrowska, Julia Janczy, (Natalia Moszkowicz) – 16 pkt (do klasyfikacji generalnej ligi)
miejsce II – SP 7 I - Oliwia Żak, Emilia Siedlarz, (Nadia Połętek) – 15 pkt
miejsce III – SP 7 II - Antonina Kłosowska, Lena Kasperczyk, (Aleksandra Rejdych) – 14 pkt
miejsce IV – SP 5 I - Martyna Jarząbek, Anastazja Dębska, (Nikola Gzik) – 13 pkt
miejsce V – SP 5 II - Aleksandra Bożek, Kalina Woś, (Iga Rusinek) – 12 pkt
miejsce VI – SP 5 III - Alicja Jabłko, Julia Palian, (Lena Wożniak)– 11 pkt
miejsce VII – SP 16 IV - Zuzanna Cierpich, Oliwia Wiśniowska, (Bogna Borowska) – 10 pkt
miejsce VIII – SP 5 IV - Kiara Ryś, Łucja Strojniak, (Zofia Dołęgowska) – 9 pkt
miejsce IX – SP 16 III - Paulina Mróz, Oliwia Niechaj, (Kinga Chrabąszcz)– 8 pkt
miejsce X – SP 16 II - Julia Rapacz, Klaudia Woch, (Maja Drabiec) – 7 pkt
miejsce XI – SP 7 III Amelia Ziętek, Julia Michalik – 6 pkt
miejsce XII – SP 7 IV - Liliana Gałecka, Oliwia Koszowska, (Jagoda Olszyńska) – 5 pkt
miejsce XIII – SP 10 II - Alicja Kłosowicz, (Oliwia Nowak, Patrycja Gajer) – 4 pkt
miejsce XIV – SP 10 I - Sara Zelek, Aleksandra Kołodziej – 3 pkt
miejsce XV – SP 10 IV - Wiktoria Gładysz, Maja Kowalska – 2 pkt
miejsce XVI – SP 10 III - Michalina Woźnińska, Martyna Dziurowicz, (Roksana Rusin) – 1pkt

klasy piąte ("trójki"):
miejsce I – SP 10 I - Aleksandra Truś, Magdalena Hanisz, Julia Miga, (Michalina Hazuka) – 16 pkt
miejsce II – SP 10 III - Martyna Drabik, Weronika Lorek, Julia Kawala, (Julia Radko) – 15 pkt
miejsce III – SP 5 I - Patrycja Najdek, Patrycja Zimoląg, Wiktoria Krupa, (Zuzanna Sekuła) – 14 pkt
miejsce IV – SP 16 I - Aleksandra Karpik, Maja Bartyzel, Anna Adwent – 13 pkt
miejsce V – SP 10 II - Zuzanna Pawlik, Kornelia Pulchny, Klaudia Majda, (Maja Kieszek) – 12 pkt
miejsce VI – SP 16 II - Izabela Miłowicka, Emilia Grześkowiak, Julia Filipczyk, (Agata Grzesik) – 11 pkt
miejsce VII – SP 5 III - Oliwia Duda, Martyna Lina, Emilia Lenart, (Martyna Jabłońska) – 10 pkt
miejsce VIII – SP 5 II - Iza Ćwiklińska, Karolina Bagińska, Dahlia Konopko, (Weronika Guchowska) – 9 pkt
miejsce IX – SP 16 III – Wiktoria Gruszczyńska, Magdalena Łatak, Klaudia Dębska, (Julia Sosin) – 8 pkt

klasy szóste ("czwórki"):
miejsce I - SP 16 I - Aleksandra Knapik, Julia Obertyn, Ewelina Kopeć, Karolina Kronenbach, (Blanka Karweta)– 16 pkt
miejsce II - SP 16 II - Aleksandra Darkowska, Hanna Kałuża, Karolina Bober, Wiktoria Seweryn, (Zuzanna Wrona, Magdalena Fidzińska) – 15 pkt
miejsce III - SP 7 I - Martyna Junik, Julia Frączek, Oliwia Romanowska, Klara Szymczyk, (Weronika Rakowiecka)
miejsce IV - SP 7 II - Emilia Bara, Daria Ciołczyk, Magdalena Cebula, Paulina Szulc, (Laura Orzeł, Weronika Cienciała)

Klasyfikacja generalna ligi:
klasy czwarte – SP 16 I - Pola Dąbrowska, Julia Janczy, (Natalia Moszkowicz)
klasy piąte – SP 10 I – Aleksandra Truś, Magdalena Hanisz, Julia Miga, (Michalina Hazuka)
klasy szóste – SP 16 I - Aleksandra Knapik, Julia Obertyn, Ewelina Kopeć, Karolina Kronenbach, (Blanka Karweta)

Klasyfikacja generalna szkół po piątym etapie:
miejsce I – SP 16 – 761 pkt
miejsce II – SP 7 – 595 pkt
miejsce III – SP 5 – 505 pkt
miejsce IV – SP 10 – 405 pkt