decor-gora-sport

baner-sport-1baner-sport-2baner-sport-3baner-sport-4baner-sport-5baner-sport-6

youtube-akrualnoscikup bilet 2

7. Jaworzno Triathlon "Stalowy Sokół 2013" – start: 24 sierpień!!!

logo mckis pngW sobotę 24 sierpnia br. na terenie OWR „Sosina" odbędzie się 7 już edycja jaworznickiego triathlonu – interesującej i rozwijającej się dyscypliny sportowej obejmującej 3 wymagające konkurencje tj. pływanie, jazdę na rowerze i bieg. Tegoroczne zmagania odbędą się jak zawsze na dystansach: pływanie - 400 metrów, rower - 10 kilometrów i na koniec bieg crossowy - 3 kilometry.
Biuro zawodów (teren pola namiotowego przy deptaku na "Sosinie") czynne będzie w godzinach od 8.30 do 10.00, start pierwszej serii rozpocznie się o godzinie 11.00. W przypadku startu zawodnika nieletniego zawsze wymagana jest pisemna zgoda opiekuna prawnego na udział w imprezie. Do startu niezbędny jest sprawny technicznie rower i obowiązkowo kask rowerowy.
Zapisy do triathlonu nie zostały jeszcze zamknięte – w tegorocznej edycji triathlonu zgłoszonych elektronicznie jest już 95 zawodników, zapisy drogą elektroniczną na stronie datasport.pl trwają do dnia 16 sierpnia.

Cieszy fakt, iż impreza staje się coraz bardziej popularna, rodzinna, ze wspaniałą atmosferą oraz przyciąga coraz więcej amatorów i zawodników klubów triathlonowych z różnych regionów Polski . Nie powinno zabraknąć też zawodników z okolic bliższych naszemu miastu oraz przede wszystkim mieszkańców Jaworzna. 7 edycja imprezy zapowiada się więc niezwykle emocjonująco, na starcie pojawi się na pewno czołówka najlepszych zawodników, którzy z wielką chęcią i sentymentem startują w naszych zawodach i corocznie pojawiają się w Jaworznie (są tacy, którzy nie opuścili jaworznickiego "Stalowego Sokoła" jeszcze w żadnej edycji). Jest to też możliwość próby swoich sił dla startujących po raz pierwszy, którzy pragną poczuć smak emocji i walki oraz radość po ukończeniu niełatwej przecież trasy.
Zawody rozgrywane będą w następujących kategoriach wiekowych: I młodzik (rocznik 1998–1999) i młodziczka (rocznik 1998–1999), II junior młodszy i junior (rocznik 1994–1997) i juniorka młodsza i juniorka (rocznik 1994-1997), III młodzieżowiec i senior (rocznik 1973–1993) i młodzieżowiec i seniorka (rocznik 1973–1993), IV weteran i starsi (1972 i starsi) i weteranka i starsze (1972 i starsze), V open K i M mieszkańcy Jaworzna.
Dla najlepszych zawodników w swoich kategoriach wiekowych Miejskie Centrum Kultury i Sportu przygotowało nagrody finansowe (kat. II, III i IV) i rzeczowe (kat. I i V), medale dla zwycięzców kategorii, puchary dla najlepszych jaworznian, a dla wszystkich uczestników pamiątkowe koszulki. Dodatkową nagrodą uhonorowani będą: najstarszy uczestnik imprezy oraz najlepsza zawodniczka z Jaworzna. Po zawodach każdy z uczestników będzie miał możliwość wydrukowania specjalnego pamiątkowego certyfikatu ukończenia zawodów.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wypróbowania swoich sił w tej ekstremalnej dyscyplinie sportowej. Zapraszamy nie tylko uczestników, ale również kibiców, którzy swoją obecnością i dopingiem na pewno będą dużym wsparciem i radością dla zawodników walczących w kolejnej już edycji tej pięknej dyscypliny.

Szczegółowy program imprezy:
8.30–10.00 weryfikacja zawodników i wydawanie numerów startowych, czepków, chipów i identyfikatorów,

10.00–10.45 wprowadzenie rowerów do boksów rowerowych, kontrola techniczna,

11.00 start (w przypadku dużej liczby uczestników kategoriami – co podane zostanie w dniu imprezy po zamknięciu listy),

ok.14.30–15.00 dekoracja zwycięzców i zamknięcie zawodów.
Wszelkie szczegóły i informacje dostępne w regulaminie – na stronie www.mckis.jaw.pl (zakładka: sport, triathlon).

Uwaga zgłoszeni zawodnicy!!!
Przypominamy, że zgodnie z regulaminem za pełne zgłoszenie do zawodów triathlonowych uważa się elektroniczne zgłoszenie imienne na listę startową przez stronę datasport.pl oraz opłacenie opłaty startowej w wysokości 50 złotych na konto MCKiS do dnia 16.08.2013 roku.
W dniu zawodów opłata startowa wynosić będzie 70 złotych (także dla wszystkich zawodników, którzy są zapisani na liście startowej, a którzy nie uregulowali opłaty wcześniej - zgodnie z regulaminem).