decor-gora-sport

baner-sport-1baner-sport-2baner-sport-3baner-sport-4baner-sport-5baner-sport-6

youtube-akrualnoscikup bilet 2

W lutym startuje Grand Prix Jaworzna w Szachach – zapraszamy do udziału w zawodach!!!

szachy 4Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie gorąco zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w kolejnej edycji Szachowych Grand Prix Jaworzna. Impreza składać się będzie z dziewięciu cykli turniejowych, które z przerwą wakacyjną trwać będą do 9 listopada, a po zliczeniu wszystkich punktów wyłonią najlepszych szachistów w naszym mieście. Pierwsze zawody rozpoczną się już w piątek 2 lutego b. roku, a kolejne etapy rywalizacji przewidziane są na następujące piątki: 23 marca 2018r., 20 kwietnia 2018r., 18 maja 2018r., 8 czerwca 2018r., 29 czerwca 2018r., potem po wakacjach 28 września 2018r., 19 października 2018r. i ostatni 9 listopada 2018 r. (terminy poszczególnych turniejów mogą ulec zmianie, ale każda zmiana daty czy godziny rozgrywek zostanie ogłoszona nie później niż tydzień przed planowanymi rozgrywkami na stronie www.jksz.mckis.jaw.pl.).Uwaga!!! W związku z planowanym remontem Hali MCKiS przy ul. Grunwaldzkiej 80 w Centrum od czwartej edycji Grand Prix przeniesione będą do Hali MCKiS przy basenie na Osiedlu Stałym (ul. Inwalidów Wojennych 18), pierwsze trzy edycje rozegrane będą jeszcze w Hali w Centrum. Start wszystkich piątkowych zmagań zaplanowany jest tradycyjnie jak co roku na godzinę 16.30.

Celem zawodów jest popularyzacja oraz doskonalenie umiejętności gry w szachy, a także wspólne integrowanie środowiska dzieci, młodzieży i starszych zawodników. W ramach Grand Prix udział mogą brać wszyscy chętni, którzy przybędą na zawody i zgłoszą się bezpośrednio na sali gry pół godziny przed rozpoczęciem pierwszej rundy. Turniej zostanie rozegrany w jednej grupie (OPEN), w ramach tej grupy prowadzona będzie dodatkowa klasyfikacja juniorów do lat 8, do lat 10, do lat 12 i do lat 14. Do końcowej klasyfikacji zaliczone będą wyniki tych cykli, w których zawodnicy startowali, tak więc nie ma obowiązku uczestnictwa we wszystkich edycjach. Sam udział w Grand Prix jest bezpłatny, od zawodników nie będzie pobierane żadne wpisowe! O miejscu w klasyfikacji generalnej decydować będzie suma zdobytych punktów w poszczególnych turniejach. W przypadku równej ilości punktów decyduje suma małych bucholtzów, w dalszej kolejności wyższe zajęte miejsce w ostatnim turnieju. Zawody rozgrywane będą systemem szwajcarskim, tempo gry w zależności od edycji: 10 minut na zawodnika (5 rund) lub 3 + 2 (4 rundy).
Wszelkich informacji w sprawach organizacyjnych Grand Prix udziela p. Jolanta Guzik (tel. 609-554-126).

Jeszcze raz gorąco zachęcamy wszystkich miłośników i amatorów szachów do udziału w tej ciekawej, cyklicznie już organizowanej przez MCKiS rywalizacji. Szczegóły dotyczące zawodów, podział nagród oraz warunki uczestnictwa znajdują się w Regulaminie Grand Prix dostępnym: TUTAJ