decor-gora-sport

baner-sport-1baner-sport-2baner-sport-3baner-sport-4baner-sport-5baner-sport-6

youtube-akrualnoscikup bilet 2

Kto faworytem JALPS?

jalps 0004Za nami pięć kolejek spotkań Jaworznickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. 10 z 11 drużyn rozegrało już swoje pierwsze mecze i miało szansę poznać bliżej swoich grupowych rywali. Mimo że ciężko na razie wskazywać zdecydowanych liderów na podstawie grupowych tabel, to biorąc pod uwagę ubiegłoroczne rozgrywki i składy drużyn, które stanęły na podium, można się już pokusić o typowanie faworytów.

W ubiegłą niedzielę - 26 listopada - na parkiecie hali MCKiS na Osiedlu Stałym zaprezentował się jeden z nich. Ubiegłoroczny triumfator JALPS - RISER VOLLEY TEAM, po walce, pokonał ambitny zespół LENENSIS 3:0 i z 6 punktami na koncie lideruje obecnie Grupie II. W drugim meczu tego dnia, po jednostronnym pojedynku, KLIMAKS łatwo pokonał SALOS 3:0.

Aktualni mistrzowie ligi w przerwie letniej dokonali kolejnych wzmocnień - i tak bardzo już silnego składu - i mając w swoich szeregach bardzo doświadczonych, byłych zawodników II i III-ligowych, a od tego sezonu także siatkarskiego Mistrza Świata z reprezentacją Polski - Oskara Kaczmarczyka, są pewnym kandydatem do obrony tytułu.

Plany te na pewno będzie chciał im pokrzyżować zespół TAURON WYDOBYCIE ZG SOBIESKI, także mający w swoim składzie solidnych zawodników, do niedawna występujących jeszcze z sukcesami na I i II-ligowych parkietach. Wśród nich wymienić warto choćby wieloletnich reprezentantów MCKiS Jaworzno - Łukasza Warchoła i Marka Nowaka. W ubiegłym roku drużyna zajęła II miejsce, ulegając w finale RISER'owi 0:3, w tym sezonie marzy więc zapewne o solidnym rewanżu.

Drużynę TAURON'u będzie można obejrzeć podczas 6. kolejki spotkań JALPS - w niedzielę, 3 grudnia - w której zmierzy się ona z ekipą PWK JUNIOR TEAM. Mecz rozpocznie się 30 min. po pierwszym zaplanowanym na ten dzień starciu, w którym AMATORZY powalczą z VOLLEY BŁYSKAWICA. Start o godz. 16.00.

Wszelkie szczegóły dotyczące Jaworznickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej wraz z aktualnym terminarzem spotkań i tabelami można znaleźć w zakładce JALPS.