22-01-18 roku

baner-sport-1baner-sport-2baner-sport-3baner-sport-4baner-sport-5baner-sport-6

youtube-akrualnoscikup bilet 2

Kosztowna porażka

A68A3197II ligowi siatkarze MCKiS Jaworzno nie będą mile wspominać rozegranego w minioną sobotę spotkania z UMKS „Kęczanin” Kęty. Jaworznianie liderujący po 9 kolejkach w tabeli 5 grupy II ligi mężczyzn byli zdecydowanymi faworytami sobotniej konfrontacji. Tym bardziej, iż pierwszy set dzięki dobrej zagrywce Damiana Millera oraz skutecznym atakom Damiana Zborowskiego podopieczni Mariusza Łozińskiego pewnie wygrali do 19. W drugiej partii stało się coś niewyobrażalnego. Drużyna przyjezdna objęła na początku wysokie prowadzenie 6-1 i mimo błyskawicznie wziętych przez jaworznickiego szkoleniowca czasów oraz dokonywanych zmian zwyciężyła w analogicznym stosunku 25-19. Trzeci set to od samego początku wyrównana walka z tym, że goście niemal cały czas utrzymywali 1-2 punktową przewagę.

Z nerwowej końcówki zwycięsko wyszli ambitni zawodnicy z Kęt, którzy po trzecim setbolu ostatecznie zwyciężyli 27-25.W czwartej odsłonie wśród przyjezdnych rozegrali się Ferek i Krupa, którzy poprowadzili swoją drużynę do wygranej 25-21 i końcowego sensacyjnego triumfu w Jaworznie. Sobotnia porażka przy jednoczesnych wygranych Volley Rybnik z Radlinem i Zaksy Strzelce Opolskie z Jastrzębskim Węglem Żory była bardzo kosztowna dla jaworznian, którzy nie tylko stracili pozycję lidera, na rzecz rybnickiego teamu, ale zostali również wyprzedzeni przez Zaksę i po 10 kolejkach z dorobkiem 23 punktów plasują się na trzecim miejscu w tabeli. W najbliższą sobotę 2 grudnia siatkarzy MCKiS czeka trudny wyjazdowy pojedynek w Katowicach z nieobliczalnymi rezerwami katowickiego GKS-u.

1-3 (19, -19,-25,-21)
MCKiS Jaworzno - UMKS "Kętrzanin" Kęty

MCKiS Jaworzno: D.Syguła, Schmidt, Surma, Dzierżanowski, Zborowski, Miller, Szymczak (libero) oraz M.Syguła, Pietras, Zawadzki, Grzegolec, Żeliński, Żłobecki.
Trener Mariusz Łoziński

UMKS „Kętrzanin” Kęty: Fenoszyn, Ferek, Skolimowski, Gruszka, Pochłopień, Krupa, Waloch(libero) oraz Żuchowski, Szpyrka, A. Błasiak.