decor-gora-sport

baner-sport-1baner-sport-2baner-sport-3baner-sport-4baner-sport-5baner-sport-6

youtube-akrualnoscikup bilet 2

Okazałe zwycięstwo koszykarzy MCKiS Jaworzno

A68A3766W minioną sobotę 25 listopada w ramach 11 kolejki II ligi koszykówki mężczyzn podopieczni Przemysława Bilińskiego odnieśli okazałe zwycięstwo nad zawodnikami z Bielska Białej. Goście jednak w pierwszej kwarcie udowodnili, że potrafią grać na wysokim poziomie i łatwo tego meczu nie oddadzą. Dzięki skutecznej i konsekwentnej grze bielszczan MCKiS nie potrafił odskoczyć od rywala. Po 10 minutach gry nieznaczne prowadzenie gospodarzy 24:22. W drugiej odsłonie włączyliśmy wyższy bieg i systematycznie powiększaliśmy przewagę nad rywalami. Skuteczne rzuty z dystansu oraz dwójkowe akcje pozwoliły wygrać tę kwartę 27:15. Goście zaliczyli znacznie słabszy fragment gry w tej części meczu. Po przerwie kontynuowaliśmy dobrą grę w defensywie oraz rewelacyjny tego dnia atak. Szansę gry dostali wszyscy zawodnicy będący zgłoszeni do tego spotkania. Po trzech kwartach 79:63 dla MCKiS.

Ostatnia odsłona to była już tylko formalność. Kończyliśmy skutecznie zarówno szybkie kontrataki jak i rzuty z dalekiego dystansu. Goście mimo bardzo dobrej dyspozycji tego dnia nie byli w stanie odeprzeć naszego ataku. Kolejna setka pękła na koncie koszykarzy MCKiS. Mecz zakończył się wynikiem 112:82. Najlepiej w meczu zaprezentowali się: Wojciech Zub – 19 punktów; Przemysław Gworek – 17 punktów, 7 zbiórek; Emil Podkowiński – 17 punktów; Radek Lemański – 16 punktów, 6 asyst; Maciek Maj – 15 punktów, 15 zbiórek.

MCKiS Jaworzno – DAAS Basket Hills Bielsko Biała
112: 82(24:22;27:15;28:26;33:19)

MCKiS Jaworzno: Zub – 19(3x3); Gworek – 17(3x3); Podkowiński – 17; Lemański – 16(4x3); Maj – 15; Grochowski – 10(2x3); Dąbek – 10; Wróblewski – 5(1x3); Brzozowski – 3(1x3); Roszkowski.

Kolejne spotkanie MCKiS Jaworzno rozegra we własnej hali z SSK Rzeszów 9 grudnia o godz. 18.00 w Hali W-S przy ul. Grunwaldzkiej 80. Wstęp wolny !