decor-gora-sport

baner-sport-1baner-sport-2baner-sport-3baner-sport-4baner-sport-5baner-sport-6

youtube-akrualnoscikup bilet 2

Kolejne zwycięstwo na koncie koszykarzy MCKiS. W sobotę gościmy AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice.

mckis polonia 0067W dniu wczorajszym nasza drużyna na własnym parkiecie pokonała KS Pogoń Ruda Śląska. Mecz do łatwych na pewno nie należał, lecz czwarte zwycięstwo w lidze stało się faktem. Mecz z przyczyn technicznych rozpoczął się z godzinnym opóźnieniem i widać było to na boisku. Obie drużyny potrzebowały trochę czasu aby złapać odpowiedni rytm gry. W pierwszej kwarcie gospodarze jak i goście konsekwentną grą w ataku zdobywały punkty z wypracowanych pozycji i żadna z ekip nie była w stanie odskoczyć rywalowi. 20:21 po pierwszej kwarcie na korzyść zawodników z Rudy Śląskiej. W drugiej kwarcie można było zaobserwować bardzo dużo fizycznej walki pod tablicami oraz szybkich kontrataków. Lepiej w tej konfrontacji wypadli goście którzy w końcówce kwarty rzucili kilka łatwych punktów spod samego kosza i wyszli na 5 punktowe prowadzenie po 20 minutach gry (38:43). Po przerwie ku naszemu zadowoleniu koszykarze MCKiS zaczęli grać coraz lepiej.

Przede wszystkim gra defensywna zaczęła przynosić zamierzony efekt i goście coraz trudniej dochodzili do pozycji rzutowych. Ten fragment gry wygrywamy 28:19 i w całym spotkaniu wychodzimy na trzy punktowe prowadzenie. W czwartej kwarcie zaliczamy koncertowy fragment, w którym notujemy run 16:2. Pod koniec meczu goście próbowali jeszcze odrobić straty lecz kontrolowana gra MCKiS-u nie pozwoliła oddać zwycięstwa w tym spotkaniu. Mecz zakończył się wynikiem 91:85 dla MCKiS Jaworzno. Najlepiej w tym meczu wypadli: Przemysław Gworek – 18 punktów, 5 zbiórek; Maciej Maj – 18 punktów, 6 zbiórek, 4 asysty; Radek Lemański – 14 punktów; Daniel Goldammer – 11 punktów, 5 zbiórek, 6 asyst oraz Sebastian Dąbek – 10 punktów.

MCKiS Jaworzno – KS Pogoń Ruda Śląska
91 : 85 (20:21;18:22;28:19;25:23)

MCKiS Jaworzno: Maj – 18(1x3); Gworek – 18(2x3); Lemański – 14(4x3); Goldammer – 11; Dąbek – 10(2x3); Grochowski – 6; Weiss – 6(2x3); Michalski – 6;  Matysiak – 2; Wróblewski.

Już dziś zapraszamy Państwa na kolejne spotkanie II ligi koszykarzy mężczyzn, które rozegramy we własnej hali przy ul. Grunwaldzkiej 80 o godzinie 18.00, a naszym rywalem będzie zespół AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice. W dotychczasowych rozgrywkach zajmują 3 pozycje z bilansem 4 zwycięstw i 1 porażki. Nasza drużyna po ostatnim triumfie wskoczyła na drugą lokatę. Mecz zapowiada się niezwykle ciekawie i zwycięzca tego spotkania umocni się w czubie tabeli. Oczywiście liczymy na głośny doping i pełne trybuny.

21.10.2017r - (sobota)
MCKiS Jaworzno – AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice
Hala MCKiS ul. Grunwaldzka 80, godzina 18.00
WSTĘP WOLNY !!!