decor-gora-sport

baner-sport-1baner-sport-2baner-sport-3baner-sport-4baner-sport-5baner-sport-6

youtube-akrualnoscikup bilet 2

Porażka z Rybnikiem

A68A6461W minioną sobotę w Hali Widowiskowo Sportowej w Jaworznie zgodnie z oczekiwaniami byliśmy świadkami interesującego siatkarskiego widowiska. Wszak doszło do konfrontacji między wiceliderem grupy 5 II ligi MCKiS Jaworzno z doskonale spisującym się rybnickim Volley, który po 3 kolejkach plasował się na trzecim miejscu w tabeli. Na ławce trenerskiej w rybnickim teamie zasiadł znany z ligowych parkietów Dariusz Luks- w przeszłości występował między innymi w Górniku Radlin i Skrze Bełchatów- ale również wicemistrz Polski w siatkówce plażowej w parze ze Zbigniewem Żukowskim. Mecz od początku był bardzo zacięty, a żadnej z drużyn nie udawało się osiągnąć większej przewagi niż dwa punkty. Ostatecznie po niezwykle emocjonującej końcówce z konfrontacji zwycięsko wyszli podopieczni Mariusza Łozińskiego, którzy pokonali rywali 30-28, zaś efektownymi atakami w jaworznickim teamie imponowali Zborowski i Miller. Nie inaczej było początkowo w drugiej partii, gdzie trwała walka punkt za punkt. Dopiero śmiała decyzja Mariusza Łozińskiego i wprowadzenie do gry Pawła Żelińskiego sprawiła, iż jaworznianie zwyciężyli 25-21. Gdy w trzecim secie siatkarze jaworzniccy objęli prowadzenie 6-2 wydawać się mogło, że spotkanie zakończy się wygraną w trzech setach.

Jednak ambitni goście po wejściu na parkiet Szmajducha poprawili zagrywkę, którą pogonili gospodarzy w efekcie pewnie wygrywając do 17. W kolejnej odsłonie wśród przyjezdnych rozegrali się Podleśny, Dębski i Śliż, którzy poprowadzili gości do wygranej 25-21 i wyrównania stanu rywalizacji. Tym samym o końcowym rezultacie miał zadecydować tie break, który lepiej rozpoczęli rybniczanie, jednak ambitna pogoń jaworznian sprawiła, że przy zmianie stron prowadzenie 8-7 objęli zawodnicy MCKiS. Niestety kontrowersyjna decyzja arbitra przy rezultacie 11-11 sprawiła, iż z jaworznian uszło powietrze i w efekcie przegrali seta 12-15, a całe spotkanie 2-3. W najbliższą sobotę 21 października siatkarzy MCKiS czeka trudny wyjazdowy mecz w Tychach z miejscowym TKS-em.

2-3 (28, 21,-17,-21,-12)
MCKiS Jaworzno- TS Volley Rybnik

MCKiS Jaworzno: D.Syguła, Schmidt, Grzegolec, Dzierżanowski, Zborowski, Miller, Szymczak (libero) oraz M.Syguła, Zawadzki, Borończyk, Żeliński, Żłobecki.
Trener Mariusz Łoziński
TS Volley Rybnik: Podleśny, Dębski, Wysocki, Konieczny, Śliż, Pizuński, Holesz (libero) oraz Pilichowski, Wojtaszkiewicz, Lewko, Kukulski, Szmajduch, Zubko, Kmita.