23-10-17 roku

baner-sport-1baner-sport-2baner-sport-3baner-sport-4baner-sport-5baner-sport-6

youtube-akrualnoscikup bilet 2

Inauguracyjne zwycięstwo siatkarzy z MKS II Będzin !!!

mckis czechowice 0015Drugoligowi siatkarze Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w pierwszej kolejce ligowych zmagań sezonu 2017/2018 w sobotę 30 września podejmowali na własnym parkiecie rezerwy MKS Będzin. Inauguracja wypadła bardzo okazale bowiem podopieczni Mariusza Łozińskiego pokonali MKS 3 - 0 i zainkasowali trzy, ligowe punkty. Końcowy wynik sobotniego meczu wskazuje na łatwe i pewne zwycięstwo jaworznian, ale w dwóch pierwszych setach przyjezdni z Będzina robili wszystko żeby z Jaworzna wywieźć punkty. Zarówno w pierwszej jak i drugiej odsłonie sobotniego spotkania goście prowadzili 15 - 13 później 17 - 13, ale nie potrafili utrzymać tej przewagi, i grający skutecznie i konsekwentnie gospodarze odrabiali straty i wygrywali w secie pierwszym 25 - 22, w drugim 26 - 24. Od początku seta numer trzy inicjatywa należała już do jaworznian, którzy wygrali go pewnie 25 - 21 i całe spotkanie 3 - 0.

W drugiej kolejce spotkań, która rozegrana zostanie w sobotę 7 października nasz zespół pojedzie do Andrychowa, na mecz z miejscowym MKS. Nasz najbliższy rywal w pierwszym swoim ligowym występie pokonał u siebie BBTS II Bielsko Biała 3 - 0.

MCKiS Jaworzno - MKS II Będzin 3 - 0 ( 25 - 22, 26 - 24, 25 - 21 )

MCKiS: Surma, Syguła M., Miller, Dzierżanowski, Zborowski, Schmidt, Szymczak ( libero ) oraz Borończyk, Syguła D.

MKS: Grobelny, Faryna, Kowalski, Woch, Peszko, Burnatowski, Gregorowicz ( libero ) oraz Wikło.