decor-gora-sport

baner-sport-1baner-sport-2baner-sport-3baner-sport-4baner-sport-5baner-sport-6

youtube-akrualnoscikup bilet 2

Wygrana z Akademią Talentów

siatka16.12W czwartkowy wieczór podopieczni trenera Mariusza Łozińskiego podejmowali w jaworznickiej hali widowiskowo sportowej Akademię Talentów Żory Jastrzębski Węgiel. Akademia jest naturalnym zapleczem dla czołowej drużyny PLS, mistrzów Polski z 2004 roku w siatkówce męskiej Jastrzębskiego Węgla. Na ławce trenerskiej drużyny gości zasiadł Jarosław Kubiak - ojciec i pierwszy trener kapitana kadry narodowej w siatkówce, Michała. Jednak mimo dokonywanych przez niego roszad w składzie goście w tym dniu nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki z siatkarzami MCKiS.

Kluczem do sukcesu była mocna zagrywka, którą jaworznianie odrzucili rywali od siatki. W tym elemencie szczególnie wyróżnili się Maciej Piotrowski oraz Rafał Pawlak. Od połowy drugiego seta trener Łoziński wprowadzał na parkiet dublerów, którzy również pokazali się z dobrej strony. Kolejne spotkanie ligowe siatkarze Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie rozegrają w sobotę 7 stycznia na trudnym terenie w Tychach z miejscowym TKS-em.

3-0 (15,18,15)
MCKiS Jaworzno- Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel

MCKiS Jaworzno: Syguła, Grzegolec, Pawlak, Przystał, Piotrowski, Naliwajko, Szymczak (libero) oraz Gruszowski, Borończyk, Pietras.
Trener Mariusz Łoziński

Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel: Redyk, Lejawa, Gonera, Kuryło, Bereza, Krysiak, Kukulski (libero) oraz Marchwiak, Bąk, Kącki, Hołdys, Predecki.
Trener Jarosław Kubiak.