decor-gora-sport

baner-sport-1baner-sport-2baner-sport-3baner-sport-4baner-sport-5baner-sport-6

youtube-akrualnoscikup bilet 2

Koszykarze z wygraną !

druzyna mckiskoszW minioną sobotę 10 grudnia nasza 2 ligowa drużyna koszykówki mężczyzn rozegrała swoje kolejne spotkanie z zespołem KŚ AZS Politechnika Gliwice. Nasi koszykarze podrażnieni zeszłotygodniową porażką, chcieli udowodnić, że to był tylko wypadek przy pracy i wrócić na ścieżkę zwycięstw. Od samego początku mecz był niezwykle wyrównany. Obydwa zespoły były bardzo dobrze przygotowane do tego meczu i ciężko było przechytrzyć swoich rywali. Spotkanie prowadzone w bardzo wysokim tempie, więc licznie zgromadzona publiczność mogła obserwować wiele widowiskowych akcji. Pierwsza kwarta nieznacznie wygrana przez jaworznian 19:17.

Druga odsłona to przede wszystkim bardzo mocna obrona po obu stronach parkietu. Punkty wpadały rzadziej ale na brak emocji nie można było na pewno narzekać. Do przerwy prowadzenie naszych zawodników 35:33. Przerwa bez dwóch zdań pozytywnie wpłynęła na poczynania gości, którzy coraz swobodniej przeprowadzali swoje ataki. Nasz zespół wydawał być się w małym dołku. Słabsza defensywa, słaba skuteczność pozwoliła odskoczyć graczom z Gliwic na 3 pkt po 30 minutach gry. Początek czwartej kwarty to szybkie 4 pkt AZS-u i szkoleniowiec MCKiS zmuszony był poprosić o przerwę. Po czasie jaworznianie zaczęli grać swój basket. Nie dość, że szybko odrobili 7 pkt stratę to wyszli na prowadzenie, które powiększali z minuty na minutę, by ostatecznie zwyciężyć 69:61. Bardzo dobre zawody rozegrali nasi wysocy zawodnicy: Michał Matysiak rzucił 15 punktów, natomiast Tomek Bryzek dorzucił 13 oczek oraz zebrał 8 zbiórek. Na obwodzie skutecznie swoje akcje kończyli Dawid Grochowski (10 pkt) oraz Dawid Weiss (12pkt). Ogromne brawa należą się również JackowiWróblewskiemu, który fenomenalnie spisywał się w każdym aspekcie gry – 9 punktów, 10 zbiórek, 6 asyst.

MCKiS Termo-Rex Jaworzno – KŚ AZS Politechnika Gliwice
69:61 (19:17, 16:16, 13:18, 21:10)

MCKiS Termo-Rex: Matysiak – 15(3x3), Bryzek – 13, Weiss – 12(3x3), Grochowski – 10(3x3), Wróblewski – 9(1x3), Lemański – 8(2x3), Brzozowski– 2, Roszkowski

Serdecznie zapraszamy na kolejny mecz z udziałem naszej drużyny !!! Rywalem MCKiS-u będzie zespół AZS Politechnika Częstochowa.

21.12.2016 (środa)
MCKiS Termo-Rex Jaworzno – AZS Politechnika Częstochowa
Hala MCKiS ul.Grunwaldzka 80, 43-600 Jaworzno, godz. 19.30
WSTĘP WOLNY !!!