decor-gora-sport

baner-sport-1baner-sport-2baner-sport-3baner-sport-4baner-sport-5baner-sport-6

youtube-akrualnoscikup bilet 2

Jaworznicka twierdza zdobyta

mckis123Miniona niedziela nie przyniosła radosnych wieści z drugoligowych parkietów koszykówki mężczyzn. Po niezwykle zaciętym spotkaniu nasz zespół musiał uznać wyższość rywali z Rybnika i ostatecznie poniósł pierwszą porażkę we własnej hali 69:70. Nasz zespół jak zdążył nas do tego przyzwyczaić zaczął z wysokiego c i szybko wyszedł na 8 punktowe prowadzenie. Po 5 min gry goście wzmocnili szyki obronne co przyniosło oczekiwany efekt. Zespół MCKiS miał problem z ustawieniem akcji pozycyjnej przez co tracił łatwo piłki. Goście odpowiedzieli kilkoma celnymi trójkami i praktycznie zniwelowali wszystkie straty. Po 10 min 22:21 dla zawodników z Jaworzna.

Druga kwarta to mocna fizyczna walka na każdym centymetrze parkietu. Punkty wpadały na przemian z obu stron. Żadna drużyna nie mogła odskoczyć przeciwnikowi na bezpieczną przewagę. Do przerwy minimalne prowadzenie MKKS- u Rybnik 36:35. Po przerwie obraz gry nic się nie zmienił, zawodnicy niczym gladiatorzy walczyli o każdą dogodną pozycje do rzutu. Dopiero w końcówce kwarty zawodnicy MCKiS wyprowadzili kilka szybkich ataków i przed ostatnią częścią gry wyszli na czteropunktowe prowadzenie 56:52. Czwarta odsłona to prawdziwa gra nerwów, a ostatnia minuta to prawdziwy horror. Na 30 sekund przed końcową syreną nasza drużyna prowadziła jednym punktem lecz piłka była w posiadaniu gości. Na nasze nieszczęście rybniczanie znaleźli lukę pod koszem i celnie wykończyli swój atak. Na zegarze pozostało 1,5 sek do końca meczu, nasi koszykarze dokładnie odwzorowali zagranie narysowane na czasie, piłka trafiła do Dawida Weissa, który umieścił piłę w koszu równo z końcową syreną. Jak się okazało sędzia główny nie zaliczył tych punktów i przegrana stała się faktem. Na ogromne brawa zasłużył fenomenalnie spisujący się w tym meczu Dawid Grochowski, który trafił 23 punkty. Dobre zawody rozegrał nasz podstawowy podkoszowy Tomek Bryzek, uzbierał 15 punktów i 10 zbiórek. Warto pochwalić również wszechstronnego Jacka Wróblewskiego, 8 punktów, 9 zbiórek, 6 asyst.

MCKiS Termo-Rex Jaworzno – MKKS Rybnik
69:70 (22:21, 13:15, 21:16, 13:18)


MCKiS Termo-Rex: Grochowski – 23(4x3), Bryzek – 15(1x3), Weiss – 8(2x3), Wróblewski – 8(1x3), Matysiak – 6, Lemański – 5, Smyrdek – 2, Biel – 2


Serdecznie zapraszamy na kolejny mecz z udziałem naszej drużyny !!! Rywalem MCKiS-u będzie zespół KŚ AZS Politechnika Gliwice.


10.12.2016 (sobota)
MCKiS Termo-Rex Jaworzno – KŚ AZS Politechnika Gliwice
Hala MCKiS ul.Grunwaldzka 80, 43-600 Jaworzno, godz. 18.00
WSTĘP WOLNY !!!