decor-gora-sport

baner-sport-1baner-sport-2baner-sport-3baner-sport-4baner-sport-5baner-sport-6

youtube-akrualnoscikup bilet 2

Zwycięska passa trwa

koszyk123W sobotę 26 listopada nasi koszykarze rozegrali swój kolejny mecz ligowy. Tym razem udali się do Dąbrowy Górniczej, gdzie podejmowali drużynę rezerw ekstraklasowego MKS Dąbrowa Górnicza. W składzie drużyny znajdują się młodzi, perspektywiczni zawodnicy, którzy w przyszłości mają stanowić o sile pierwszego zespołu. MKS do meczu z Jaworznem wygrał 3 spotkania przy 7 porażkach. Rozpędzony MCKiS w tym meczu nie mógł sobie pozwolić na jakikolwiek inny wynik niż zwycięstwo. Od pierwszych minut przewaga jaworznian była widoczna zwłaszcza pod tablicami. Nasi wysocy zawodnicy z łatwością trafiali punkty z pola 3 sekund. W końcówce pierwszej kwarty zawodnicy z Dąbrowy zaskoczyli nas kilkoma celnymi trójkami i kwarta zakończyła się wynikiem 22:14 dla MCKiS-u.

Druga kwarta to konsekwentna gra Jaworzna pod wysokich graczy, którzy ze zmiennym szczęściem kończyli swoje ataki. Natomiast młodzi dąbrowianie ze szwajcarską precyzją umieszczali piłkę w koszu zza linii 6,75 cm. Niespodziewanie przegrywamy ten fragment meczu i do przerwy skromne prowadzenie drużyny z Jaworzna 40:37. Po przerwie zmotywowani i z wiarą w zwycięstwo zawodnicy MKS dotrzymywali tempa naszym koszykarzom. Punkty wpadały na zmianę, a wynik cały czas oscylował w granicy remisu. Trzecia kwarta rozegrana na remis 20:20 i po 30 min tylko trzypunktowe prowadzenie jaworznian. Czwarta kwarta jednak należała do ekipy MCKiS-u, którzy zaczęli grać basket do jakiego przyzwyczaili nas w tym sezonie. Zróżnicowane ataki, szybka kontra, agresywna defensywa to obraz ostatnich 10 min gry. Sygnał do ataku ponownie dał Grochowski Dawid, który w ostatnich meczach jest prawdziwym liderem naszej drużyny. Uzbierał on 14 punktów i zebrał 6 piłek z tablic. Mecz zakończył się zwycięstwem MCKiS Termo-Rex Jaworzno 83:65. Znakomite zawody rozegrali również: Tomek Bryzek rzucił 22 punkty i miał 6 zbiórek, Dawid Weiss dołożył 18 punktów oraz rozdał 7 asyst, Daniel Goldammer uzyskał 16 punktów i 8 zbiórek.

MKS II Dąbrowa Górnicza - MCKiS Termo-Rex Jaworzno
65:83 (14:22, 23:18, 20:20, 8:23)

MCKiS Termo-Rex: Bryzek – 22, Weiss – 18(4x3), Goldammer – 16, Grochowski – 14, Brzozowski – 6, Smyrdek – 3, Lemański – 2, Wróblewski - 2

Serdecznie zapraszamy na kolejny mecz z udziałem naszej drużyny !!! Rywalem MCKiS-u będzie zespół MKKS Rybnik.

4.12.2016 (niedziela)
MCKiS Termo-Rex Jaworzno – MKKS Rybnik
Hala MCKiS ul.Grunwaldzka 80, 43-600 Jaworzno, godz. 18.00
WSTĘP WOLNY !!!