decor-gora-sport

baner-sport-1baner-sport-2baner-sport-3baner-sport-4baner-sport-5baner-sport-6

youtube-akrualnoscikup bilet 2

Koszykarze wygrali z TS Wisłą Kraków

termorex zaglebie 0147W środę 26 października nasi koszykarze wygrali z drużyną Wisły Kraków i tym samym odnieśli trzecie zwycięstwo w lidze. Goście od pierwszego gwizdka pokazali, że interesuje ich tylko zwycięstwo, postawili mocną defensywie, aby nie dać rozpędzić się naszym zawodnikom. Sztuka ta udała im się do 6 min meczu wtedy to do głosu doszli koszykarze Termo-Rexu i skutecznymi atakami odskoczyli na 8 oczek po 10 min gry. Początek 2 kwarty to łatwe rzuty jaworznian po szybkim ataku i na tablicy wynik 26:14.

Wtedy właśnie wiślacy rozpoczęli swój strzelecki popis. Trzy szybkie ‘trójki’ i mecz z powrotem nabrał rumieńców. Do końca tej kwarty widzowie oglądali twardą walkę pod tablicami i systematycznie zdobywane punkty przez obydwie ekipy. Do przerwy nieznaczne prowadzenie koszykarzy MCKiS 38:36. Trzecia kwarta to identyczny obraz z ostatnich 10 min spotkania. Koszykarze z Jaworzna mądrą i kreatywną grą ponownie odskakują gościom na 10 punktów. Nie mając nic do stracenia krakowianie rzucają się w pościg i skutecznie trafiają raz po raz z dystansu. W tej części spotkania zaliczyli 6 trafień trzypunktowych i odrobili większość strat. Po 30 minutach gry 61:58 dla koszykarzy Termo-Rexu. Czwarta odsłona to koncertowa gra gospodarzy zarówno w obronie jak i w ataku. Zawodnicy gości bezradnie mogli się tylko przyglądać jak MCKiS dziurawi ich kosz. W rezultacie 4 kwarta wygrana wysoko 16:3, a całe spotkanie zakończyło się wynikiem 77:61. W naszym zespole aż czterech zawodników zdobyło dwucyfrowe zdobycze punktowe: Dawid Grochowski do 12 punktów dołożył 5 zbiórek i 8 asyst, Daniel Goldammer rzucił 15 punktów oraz zebrał 5 piłek, Kamil Michalski uzbierał 14 puntów i 7 zbiórek, Radek Lemański dołożył 14 punktów.

MCKIS Termo-Rex Jaworzno – TS Wisła Kraków
77:61 (22:14, 16:22, 23:22, 16:3 )

MCKiS Termo-Rex: Goldammer – 15, Lemański – 14(3x3), Michalski – 14, Grochowski – 12(2x3), Matysiak – 9(1x3), Biel – 6, Wróblewski – 5, Weiss – 2, Brzozowski, Lichtański, Usendiah, Roszkowski


Serdecznie zapraszamy na kolejny mecz z udziałem naszej drużyny!


29.10.2016 (sobota)
KK Polonia Bytom – MCKiS Termo-Rex Jaworzno
Hala ‘NA Skarpie’ ul.Frycza Modrzewskiego 41-902 Bytom , godz. 18.00