decor-gora-sport

baner-sport-1baner-sport-2baner-sport-3baner-sport-4baner-sport-5baner-sport-6

youtube-akrualnoscikup bilet 2

Sukces szachistów MCKiS – Jolanta Guzik Wicemistrzynią Polski w Szachach Szybkich!!!

ico klub szachowyWspaniałe wieści dotarły do nas z Poronina, gdzie w dniach 14-16 października rozgrywane były Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich. 8-osobowa reprezentacja sekcji szachów MCKiS Jaworzno zaprezentowała się bardzo pozytywnie, a najlepszy wynik uzyskała Jolanta Guzik, która po zaciętej do ostatniej partii walce wywalczyła drugie miejsce i tym samym została Wicemistrzynią Polski!!! Wysokie miejsca zajęły także Natalia Pluta, która uplasował się tuż za podium na miejscu czwartym, ale za to znalazła się w najlepszej "trójce" zawodniczek w kategorii juniorek (17-18 lat) oraz Martyna Konopacka (5 miejsce wśród kobiet i 4 wśród juniorek). Wśród mężczyzn najlepszym z naszych zawodników okazał się Piotr Siedliński (16 miejsce), odpowiednio 19 i 22 byli Jacek Stachańczyk i Zbigniew Kądziołka.
Turniej odbywał się na dystansie 11 rund tempem 10 minut + 5 sekund na zawodnika, a do złotego medalu dla Joli Guzik było bardzo blisko (do ostatniej rundy nasza zawodniczka prowadziła w turnieju).