decor-gora-sport

baner-sport-1baner-sport-2baner-sport-3baner-sport-4baner-sport-5baner-sport-6

youtube-akrualnoscikup bilet 2

21.Międzynarodowy Bieg Uliczny- podsumowanie

bieg-uliczny

W sobotę - 27 sierpnia - 692 biegaczy z kraju i zagranicy stanęło na starcie 21. Międzynarodowego Biegu Ulicznego. W tym roku oprócz tradycyjnego dystansu 15 km został wprowadzony bieg na 5 km, który spotkał się z dużym zainteresowaniem zawodników nie tylko z naszego miasta.

O godz. 16.00 na sygnał honorowego startera, którym był Kazimierz Orzeł (jaworznianin, olimpijczyk, wielokrotny Mistrz Polski w maratonie), biegacze obydwu biegów wyruszyli na trasę. W tym roku zawodnicy musieli zmagać się nie tylko z trudami ukształtowania trasy, ale także z dość wysoką temperaturą powietrza. Tradycyjnie nie zawiedli mieszkańcy dzielnic położonych na trasie biegu - oprócz wielu punktów wydawania wody zabezpieczonych przez organizatora, kibice dodatkowo organizowali miejsca zraszania przy swoich posesjach. Biegacze na 15 km po starcie na ul.Grunwaldzkiej poruszali się ulicami: Pocztowa, Rynek, Św.Wojciecha, Jaworznicka, Sobieskiego, Jaworowa do nawrotu przed Dobrą, a następnie wracali tą sama trasą zbiegając z ul. Św. Wojciecha w Królowej Jadwigi i na parking przed halą, gdzie zlokalizowana była meta. Bieg Rekreacyjny na 5 km prowadził po tej samej trasie z nawrotem na Warpiu na wysokości ul. Nullo. W tym roku bieg zdominowany został przez zawodników z Kenii i Ukrainy. W klasyfikacji generalnej mężczyzn Polak uplasował się dopiero na 9 miejscu (Bogusław Gracz), a w klasyfikacji generalnej kobiet nasza zawodniczka Ewa Kucharska zajęła 5 miejsce.

Klasyfikacja generalna mężczyzn:
1.Kamau Wilson Wambugu KEN 48.11
2.Mwangi Joel Mainu          KEN 48.25
3.Komon Moses Masai       KEN 48.39
4.Olijnya Pawel                UKR 49.32
5.Rybak Sergii                 UKR 49.39
6.Timashov Volodymyr     UKR 51.18

Klasyfikacja generalna kobiet
1.Pogonielska Viktoria UKR 54.15
2.Kimutai Hellen Jepkosgei KEN 54.54
3.Matebo Ruth Chemista KEN 55.01
4.Biwott Gladys Jepkurui KEN 55.50

Klasyfikacja osób z Jaworzna mężczyźni:
1.Mariusz Ignacak         56.41
2.Jachymczyk Norbert   57.18 KB MCKiS Jaworzno
3.Waloski Dawid           57.51
4.Głowacz Mateusz       58.15 KB MCKiS Jaworzno
5.Kiljan Mariusz         1.02.40
6.Kidawa Aleksander 1.03.48

Klasyfikacja osób z Jaworzna kobiety:
1.Stańkowska Emilia              1.09.22 AZS AGH
2.Musiał Marzena                   1.12.10
3.Gaj Paulina                        1.13.52
4.Piech Marzena                   1.13.52 Olimpia Fitness
5.Koźmienko (Potępa) Beata 1.19.33 KB MCKiS Jaworzno
6.Brzozowska Teresa            1.20.06 KB MCKiS Jaworzno

Bieg Rekreacyjny 5 km mężczyźni:
1.Seweryn Jacek  16.16 Mysłowice
2.Kubacz Piotr      18.59 Mikołów
3.Korcz Daniel      19.01 Jaworzno

Bieg Rekreacyjny 5 km kobiety:
1.Kulpa-Czubak Małgorzata 20.28 Rybna
2.Prokopenko Agnieszka     22.10 Żory
3.Rauszer Małgorzata          22.27 Jaworzno

Nagrody otrzymali także zawodnicy z miejsc I-III w 7 kategoriach wiekowych mężczyzn, 5 kategoriach wiekowych kobiet, zawodnicy niepełnosprawni oraz osoby z miejsc I-VI prowadzący działalność gospodarczą, a zamieszkani w Jaworznie.
Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowa koszulkę, numer startowy, odlewany medal, posiłek na mecie.

W ceremonii zakończenia biegu uczestniczyli zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna Tadeusz Kaczmarek, Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury i Sportu Sebastian Kuś, olimpijczyk, maratończyk, jaworznianin Kazimierz Orzeł oraz Dyrektor biura zarządu Jaworznickiej Izby Gospodarczej Adam Cekiera oraz Krystyna Kotulska reprezentująca Wydział Rozwoju i Polityki Gospodarczej UM w Jaworznie
Partnerem jaworznickiego biegu był Tauron Wytwarzanie S.A.

21. Międzynarodowy Bieg Uliczny 15 km i 5 km przeszedł do historii. Bardzo nas cieszy, że zawodnicy z całej Polski i zagranicy wysoko oceniają poziom organizacyjny naszej imprezy. Przypominamy, że ubiegłoroczny 20.Jubileuszowy Międzynarodowy Bieg Uliczny- 15 km, który odbył się 29 sierpnia 2015 roku otrzymał Certyfikat Jakości przyznany w dowód uznania dla jego doskonałej organizacji. Pomysłodawcą i realizatorem corocznej akcji oceny biegów jest największy biegowy portal internetowy www.maratonypolskie.pl. W głosowaniu brali udział biegacze z całego kraju, a warunkiem oddania głosu było wzięcie udziału w ocenianym przez siebie biegu. Głosowanie przebiegało dwuetapowo - spośród 3942 biegów zorganizowanych w całej Polsce w 2015 roku wytypowano 275 biegów, które przechodziły do dalszego etapu głosowania. Nasz bieg otrzymał wysokie noty internautów w dwóch kategoriach: w kategorii biegi duże (500-999 uczestników) oraz w kategorii miasta organizatorzy od 25 tys. do 100 tys. mieszkańców. „Biegowe Oscary” to nagroda prestiżowa bez gratyfikacji finansowej czy rzeczowej. Dla każdego organizatora imprezy sportowej opinia uczestników jest bardzo ważna, a już sam fakt że spośród polskich 3942 biegów Jaworznicka 15- tka znalazła się wśród wyróżnionych to duży sukces pracowników MCKiS, którzy od lat starają się by bieg w Jaworznie był nieszablonowy i niezapomniany.

Wyniki

Galeria 1, Galeria 2