decor-gora-sport

baner-sport-1baner-sport-2baner-sport-3baner-sport-4baner-sport-5baner-sport-6

youtube-akrualnoscikup bilet 2

21.Międzynarodowy Bieg Uliczny- ostatnie odliczanie

Już w najbliższą sobotę biegacze z całej Polski i wielu z zagranicy staną na starcie największej imprezy sportowej w Jaworznie- 21.Miedzynarodowego Biegu Ulicznego 15 km i 5 km.

Panel zgłoszeń elektronicznych odnotował 858 osób na 15 km i 152 osoby na dystans 5 km. Biuro zawodów biegu głównego i 5 km zlokalizowane na parkiecie hali zostanie otwarte dla zawodników o godz.12.00. Wydawanie pakietów startowych potrwa do godz. 15.45. , a już o godz. 16.00 olimpijczyk, Mistrz Polski w maratonie Kazimierz Orzeł da sygnał biegaczom do wyruszenia na trasę obydwu biegów. Start wspólny wzorem ubiegłego roku będzie zlokalizowany na ul.Grunwaldzkiej. Zawodnicy po starcie skierują się na Rondo Solidarności, następnie ul.Pocztową przez Rynek na ul.Św. Wojciecha by poprzez Górę Piasku, ul.Sobieskiego i Jaworową dotrzeć do nawrotu zlokalizowanego przed Dobrą. Droga powrotna do mety na parkingu przed halą MCKiS prowadzi ulicami Jaworowa, Sobieskiego, Jaworznicka, Św. Wojciecha, Kr. Jadwigi- parking.
Każdy uczestnik biegu zgłoszony elektronicznie otrzyma pamiątkowa koszulkę techniczną, numer startowy, odlewany medal, posiłek na mecie, logistykę zaplecza (szatnie, depozyt), a o osiągniętym wyniku zostanie powiadomiony zaraz po ukończeniu biegu za pośrednictwem SMS. Po ceremonii wręczenia nagród, która zaplanowana jest na godz. 18.30 odbędzie się konkurs, w którym będą do wygrania nagrody rzeczowe.
W tym roku po raz pierwszy wprowadzamy dystans 5 km, który jak się okazało cieszy się dużym zainteresowaniem biegaczy. Zapraszamy kibiców do dopingowania biegaczom w dowolnym miejscu na trasie.

Dzieci zapraszamy w tym samym dniu do startu w Biegu dla Dzieci rocznik 2004 i młodsi.
Kategorie i dystanse
2010 i młodsi 150 m
2008 – 2009 350 m
2006 – 2007 650 m
2004 – 2005 750 m
Osobna klasyfikacja dziewcząt i chłopców
Biuro zawodów, start i meta przy Galerii GALENA
Zapisy przyjmowane będą w biurze zawodów w obecności rodzica. Dla pierwszych 300 zgłoszonych organizator zabezpieczy okolicznościowe koszulki, w których zawodnicy są zobowiązani wystartować. Wszyscy uczestnicy otrzymają na mecie medale oraz drobne upominki. Zawodnicy z miejsc I-III w każdej kategorii otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.

Program imprezy
11.30 otwarcie biura zawodów
13.45 zamkniecie biura zawodów
14.00 start od najmłodszej kategorii
ok.15.00 wręczenie nagród, zakończenie imprezy

Współorganizacja Biegu dla Dzieci- Galeria GALENA.