decor-gora-sport

baner-sport-1baner-sport-2baner-sport-3baner-sport-4baner-sport-5baner-sport-6

youtube-akrualnoscikup bilet 2

Igor Musiał – Mistrzem Polski w Szachach Blyskawicznych!!!

Igor Musiał 1W dniach 3-8 sierpnia b. roku w Koszalinie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich oraz Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych. Nasz klub reprezentowało 4 zawodników: Igor Musiał - grupa do lat 8, Jakub Garbowski - grupa do lat 16, Natalia Pluta - grupa do lat 18 i Martyna Konopacka - grupa do lat 18.
Wielki i spektakularny sukces osiągnął Igor Musiał, który wygrał Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych i tym samym zdobył tytuł Mistrza Polski juniorów do lat 8, a w Szachach Szybkich uplasował się tuż za podium na 4 miejscu. Sam fakt zdobycia złotego medalu przez Igora oraz świetna postawa podczas całego turnieju jest niewątpliwie wielkim jego osiągnięciem, ponieważ Igor trenuje w klubie dopiero od maja 2015 roku, a w każdym kolejnym turnieju osiąga coraz lepsze wyniki. Jego triumf jest także dużym impulsem i radością dla całej naszej sekcji szachowej oraz ogromną dumą dla trenerów i opiekunów naszego młodego zawodnika.
W swoich mistrzowskich występach Igor stoczył 11 partii z których aż 8 wygrał i tylko 3 razy zremisował. W pierwszych trzech rundach pewnie pokonał: Wojciecha Trzaskę (UKS Czternastka Warszawa), Dawida Ogłazę (UKS Rodło Opole) oraz Gabriela Baszczyńskiego (Ksz Orły Pleszew), następnie dwie rundy zakończył remisami: kolejno z Franciszkiem Paprockim (BKS Chemik Bydgoszcz) oraz z Michałem Grzebieniewskim (Dolnośląski Związek Szachowy), a później znów odniósł dwie cenne wygrane partie: z Janem Skrzypińskim (Polonia Środa Wlkp.) oraz Krzysztofem Wichrowskim (Ksz Piątka Skierniewice). W rundzie ósmej Igor zremisował z Jackiem Adamalą (KS Legia Skierniewice), ale potem już do jedenastego pojedynku bezdyskusyjnie pokonał przeciwników: najpierw bardzo ważna wygrana z Wojciechem Borowikiem (Lubelski Związek Szachowy), później nie mniej cenne zwycięstwo z Olgierdem Tadychem (KS Korona Zakrzewo) i na koniec pieczętując tytuł sukces w pojedynku z Hubertem Ziębą (Ksz SDK-Lotnik Mielec).
Ogółem Igor zgromadził na koncie 9,5 punkta i mógł cieszyć się ze złotego medalu i upragnionego tytułu Mistrza Polski. Drugie miejsce w tych zawodach zajął Wojciech Borowik, a na najniższym stopniu podium uplasował się Jakub Seemann (MKSz Rybnik).
Link:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_3763/results.html?l=pl&tb=10

Z kolei w turnieju Szachów Szybkich nasz reprezentant znalazł się tuż za podium (4 miejsce) gromadząc 8 punktów (8 wygranych partii i 3 jedynie przegrane). Tutaj tytuł Mistrza przypadł w udziale Jakubowi Seemannowi, tytuł Wicemistrza trafił do Wojciecha Borowika, a miejsce trzecie uzyskał Hubert Zięba. Naszemu młodemu szachiście do podium zabrakło naprawdę niewiele...

Oczywiście oprócz Igora w mistrzowskich zmaganiach udział wzięli także inni reprezentanci JKSZ MCKiS Jaworzno: Garbowski Jakub - grupa do lat 16, Pluta Natalia - grupa do lat 18, Konopacka Martyna - grupa do lat 18, którzy także spisali się bardzo pozytywnie i mogą zaliczyć wyjazd do udanych. Co ciekawe wszyscy nasi juniorzy zdobyli punkty ważne dla współzawodnictwa juniorów, a ich wyniki przedstawiają się następująco:
Jakub Garbowski: szachy szybkie – 7 miejsce (7,5 punkta bez porażki - 4 wygrane i 7 remisów), szachy błyskawiczne – 23 miejsce (12,5 punkta);
Martyna Konopacka: szachy szybkie – 10 miejsce (6,5 punkta – 6 wygranych, 1 remis i 4 przegrane), szachy błyskawiczne – 11 miejsce (12,5 punkta);
Natalia Pluta: szachy szybkie – 21 miejsce (5 punktów – 4 wygrane, 2 remisy i 5 porażek), szachy błyskawiczne – 26 miejsce (10 punktów).

Serdecznie gratulujemy udanych startów w Koszalinie wszystkim naszym juniorom – szczególnie zaś złotego medalu Igorowi Musiałowi i czekamy na kolejne fantastyczne wieści z rozgrywek i turniejów szachowych, gdzie licznie uczestniczą zawodnicy sekcji szachowej MCKiS Jaworzno

link do wyników:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_3763/

 

Igor Musiał 1

Igor Musiał 2