decor-gora-sport

baner-sport-1baner-sport-2baner-sport-3baner-sport-4baner-sport-5baner-sport-6

youtube-akrualnoscikup bilet 2

IV edycja Grand Prix Jaworzna w Szachach - wyniki!!!

szachy 4Już po raz czwarty w ramach cyklu Grand Prix Jaworzna w Szachach miłośnicy królewskiej dyscypliny spotkali się w piątek 24 czerwca w sali szachowej hali MCKiS przy ul. Grunwaldzkiej 80. Udział w zawodach wzięło 23 zawodników, którzy tym samym zapisali na swoje konto kolejne punkty do ogólnego rozrachunku.

Zwycięzcą ostatniej edycji okazała się Jolanta Guzik (7, 5 punkta), która wyprzedziła rankingiem drugiego Kazimierza Zowadę (taka sama ilość zdobytych "oczek"). Trzecie miejsce w piątek zajął startujący po raz pierwszy Włodzimierz Kruszyński (6 punktów), a taką samą liczbę punktów zgromadzili jeszcze: czwarty – Jacek Stachańczyk oraz piaty – Karol Pinkas.
W klasyfikacji generalnej w czołowej "trójce" nie zaszły żadne zmiany, ale różnica punktowa jest ciągle minimalna: liderem pozostał Jacek Stachańczyk (25 punktów), na miejscu drugim Jolanta Guzik (24,5 punkta), a na pozycji trzeciej Kazimierz Zowada (24 "oczka"). Dalej w klasyfikacji też jest ciekawie – Karol Pinkas awansował na miejsce czwarte (20,5 punkta), Natalia Pluta, która na razie jest także najlepszą juniorką zajmuje w "generalce" miejsce piąte (20 punktów), a kolejni dwaj szachiści mają także zapisane na koncie po 20 "oczek" (szósty – Jan Karweta i siódmy Zbigniew Kądziołka). Najlepszym juniorem jest cały czas Igor Musiał (11,5 punkta), a wśród zawodników bez kategorii najwyżej sklasyfikowany jest Grzegorz Pluta (17 punktów – 9 miejsce).
Teraz przed zawodnikami startującymi w Grand Prix wakacyjna przerwa, a rozgrywki zostaną wznowione w piątek 23 września. Potem jeszcze odbędą się cztery jesienno-zimowe edycje (w piątki 14 i 28 października, 18 listopada i finałowa ostatnia rozgrywka 2 grudnia).
Przypominamy, że w tej imprezie mogą brać udział wszyscy chętni i nie ma obowiązku uczestnictwa we wszystkich edycjach - do klasyfikacji zaliczone będą wyniki z tych cykli, w których zawodnik startował. Udział w zawodach jest bezpłatny. Szczegóły dotyczące Grand Prix można znaleźć stronie www.jksz.mckis.jaw.pl, a także zasięgnąć informacji bezpośrednio u p. Jolanty Guzik (tel. 609-554-126).

Wyniki IV edycji i galeria zdjęć z tamtych zawodówTUTAJ

Klasyfikacja generalna po IV edycjach turnieju Grand Prix - TUTAJ