decor-gora-sport

baner-sport-1baner-sport-2baner-sport-3baner-sport-4baner-sport-5baner-sport-6

youtube-akrualnoscikup bilet 2

Olimpiada Sportowo-Rekreacyjna "Od Przedszkolaka do Olimpijczyka" - wyniki FINAŁÓW

W sobotę 28 maja w Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS przy ul. Grunwaldzkiej 80 odbyły się Finały Olimpiady Sportowo-Rekreacyjnej"Od Przedszkolaka do Olimpijczyka" organizowane pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna. Już o godzinie 9.00 rozpoczął się Finał B, w którym po wcześniejszych eliminacjach rywalizowały dzieci z przedszkoli nr: 7, 10, 14, 17 oraz 26, następnie po krótkiej przerwie o godzinie 11.15 w Finale A zmagania rozpoczęły dzieci reprezentujące przedszkola: nr 2, 9, 24, 27 oraz Oddział Przedszkolny przy SP nr 7.

Eliminacje do finałowych zmagań odbyły się wcześniej w Szkole Podstawowej nr 7 pod czujnym okiem p. Tomasza Kasprzyka i właśnie wtedy wyłonione zostały zespoły, które teraz walczyły w Finale B i w Finale A.
Przed pierwszą jak i drugą częścią zawodów najpierw odbyła się oficjalna prezentacja zespołów - przy zgaszonym świetle i blasku reflektorów każda przedszkolna drużyna "przemaszerowała" przed licznie zgromadzoną publicznością, która oklaskami gorąco powitała młodych sportowców. Następnie rozpoczęła się już główna część imprezy - walka o punkty w siedmiu widowiskowych konkurencjach: sztafecie z szarfami, biegach na "czworakach", biegu z woreczkiem (zanieś/przynieś), rzutach woreczkami do celu, sztafecie z pałeczkami, skokach dodawanych i slalomie z pałeczką. W każdej konkurencji zespół tworzyło dziesięć przedszkolaków - pięć dziewczynek i pięć chłopców, a ich wynik zespołowy notowany przez sędziów nagradzany był punktami. Rywalizacja była bardzo zacięta i interesująca, a dzieciaki starały się ze wszystkich sił, aby osiągnąć najlepszy wynik i zdobyć maksymalna liczbę punktów dla swojej drużyny.

I tak w Finale B miejsce I zdobyło PM nr 26 (w sumie aż 35 punktów), II miejsce zajęli reprezentanci PM nr 14 (25 punktów), a miejsce III przypadło w udziale dla PM nr 17 (16,5 punkta). Taką samą ilość punktów (16,5) zdobyło PM nr 7, a o wyższym miejscu zadecydował zapis w regulaminie, który stanowił, że w przypadku remisu w klasyfikacji generalnej o miejscach będzie decydować większa liczba zdobytych pierwszych miejsc, w dalszej kolejności drugich miejsc, itd. w poszczególnych konkurencjach. Tym sposobem właśnie na podium "zameldowała" się ekipa PM nr 17, a na IV miejscu zakończyli rywalizacje zawodnicy PM nr 7. Miejsce V (13 punktów) zajęło PM nr 10.

W Finale A również czekało nas sporo emocji, a walka trwała do ostatniej konkurencji. Ostatecznie klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco: I miejsce – PM nr 2 (26,5 punkta), miejsce II – PM nr 27 (25 punktów), a miejsce III – również lepszym bilansem zwycięstw w poszczególnych konkurencjach przypadło w udziale dla PM nr 24 (18 punktów). Tyle samo punktów (18) i miejsce IV dla Oddziału Przedszkolnego z SP 7, a miejsce V dla PM nr 9 (17,5 punkta).
Wszystkim drużynom wręczono okolicznościowe puchary: w Finale B ufundowane przez MCKiS, a w Finale A przez Prezydenta Miasta Jaworzna, dodatkowo każdy z uczestników otrzymał pamiątkowa koszulkę i słodycze.

Gorące podziękowania składamy w tym miejscu na ręce Dyrektorów wszystkich przedszkoli, które wzięły udział w tegorocznej edycji Olimpiady, dla świetnie przygotowanych, ambitnie walczących w każdej konkurencji młodych sportowców, dla ich wychowawców i opiekunów oraz dla rodziców, którzy żywiołowym dopingiem i brawami dopingowali swoich podopiecznych. Atmosfera na parkiecie i na trybunach była wspaniała, a rywalizacja bardzo zacięta, wyrównana oraz emocjonująca. Najważniejsza jednak pozostaje idea, która przyświeca tej właśnie imprezie: popularyzacja sportu i rekreacji w środowiskach przedszkolnych oraz przede wszystkim dobra zabawa połączona ze zdrową rywalizacją w duchu fair play. Za rok kolejna "odsłona" Olimpiady - już teraz zapraszamy do udziału wszystkie przedszkola z terenu naszego miasta.

FINAŁ B
I miejsce - Przedszkole Miejskie nr 26
II miejsce - Przedszkole Miejskie nr 14
III miejsce - Przedszkole Miejskie nr 17
IV miejsce - Przedszkole Miejskie nr 7
V miejsce - Przedszkole Miejskie nr 10

FINAŁ A
I miejsce - Przedszkole Miejskie nr 2
II miejsce - Przedszkole Miejskie nr 27
III miejsce - Przedszkole Miejskie nr 24
IV miejsce - Oddział Przedszkolny ze Szkoły Podstawowej nr 7
V miejsce - Przedszkole Miejskie nr 9

 

Galeria zdjęć z imprezy dostepna jest TUTAJ