decor-gora-sport
21-02-18 roku

baner-sport-1baner-sport-2baner-sport-3baner-sport-4baner-sport-5baner-sport-6

youtube-akrualnoscikup bilet 2

Trzecia edycja Grand Prix w Biegach Ulicznych – ostateczna klasyfikacja!!!

2016 gpwbiegachulicznychW dniu 21 maja w Parku Lotników w dzielnicy Osiedle Stałe rozegrano trzecią i ostatnią już edycję 22. Grand Prix Jaworzna w Biegach Ulicznych. Zadaniem zawodników było uzyskania jak najlepszego łącznego czasu we wszystkich trzech etapach, a ponieważ po dwóch sobotnich zmaganiach w kilku kategoriach nie wszystko było wyjaśnione, więc ta decydująca batalia zapowiadała się rzeczywiście bardzo interesująco.


Od godziny 9.30 do 10.45 młodzi zawodnicy potwierdzali swoją obecność w biurze zawodów, przybyło też kilkanaście nowych osób, które – choć co prawda nie miały już szans w klasyfikacji generalnej – chciały spróbować swoich sił i wykorzystać piękną pogodę na sportową zabawę. Punktualnie o godzinie 11.00 wystartowali najmłodsi adepci biegania – kategoria przedszkolaków (wśród chłopców ze względu na ilość zawodników przeprowadzono dwie serie), później w miarę upływu czasu startowali coraz starsi uczestnicy (osobno dziewczęta i osobno chłopcy – za wyjątkiem biegu na 3600 metrów, gdzie kategoria była połączona).
Ostatecznie poznaliśmy wszystkich zwycięzców i po szybkim podliczeniu wyników nastąpiła ceremonia dekoracji i wręczenia medali, dyplomów oraz nagród najlepszym trzem zawodnikom i zawodniczkom każdej kategorii (za wyjątkiem przedszkolaków, którzy nagrody otrzymywali po każdej edycji bezpośrednio po swoich biegach). Ceremonii dekoracji przewodniczył Zastępca Dyrektora MCKiS d/s Sportu p. Dariusz Chrapek, a na podium w poszczególnych kategoriach wiekowych stanęli:

Kategoria 2007/2008 - 300 metrów – dziewczęta
1. Julia Janczy (SP 16) – czas łączny 03:26,88
2. Matylda Żurowska (SP 3) – czas łączny 03:33,50
3. Oliwia Nachman (SP 5) – czas łączny 03:39,24

Kategoria 2007/2008 - 300 metrów – chłopcy
1. Szymon Kasprzyca (SP 5) – czas łączny 03:18,05
2. Bartosz Wnęczak (SP 8) – czas łączny 03:18,72
3. Mikołaj Stasiowski (SP 7) – czas łączny 03:20,03

Kategoria 2005/2006 - 400 metrów – dziewczęta
1. Patrycja Zakrzewska (SP 1) – czas łączny 04:29,28
2. Hanna Kałuża (SP 16) – czas łączny 04:30,12
3. Agata Kasprzyca (SP 5) – czas łączny 04:33,26

Kategoria 2005/2006 - 400 metrów – chłopcy
1. Filip Leyko (SP 7) – czas łączny 04:02,66
2. Piotr Cichoń (SP 8) – czas łączny 04:25,40
3. Jakub Gajda (SP 3) – czas łączny 04:26,77

Kategoria 2003/2004 - 800 metrów – dziewczęta
1. Aleksandra Oleksy (SP 3) – czas łączny 10:12,98
2. Karolina Rysak (SP 5) – czas łączny 10:18,20
3. Karolina Żaba (SP 7) – czas łączny 10:44,71

Kategoria 2003/2004 - 800 metrów – chłopcy
1.Mateusz Wnęczak (SP 8) – czas łączny 08:01,84
2. Bartosz Surmacz (SP 16) – czas łączny 09:10,64
3. Mikołaj Ziemianek (SP 8) – czas łączny 10:14,24

Kategoria 2000/2002 - 1200 metrów – dziewczęta
1. Agnieszka Skóra (G 8) – czas łączny 13:45,73
2. Maja Sułek (G 4) – czas łączny 13:59,20
3. Paulina Okoń (G 8) – czas łączny 14:15,27

Kategoria 2000/2002 - 1200 metrów – chłopcy
1. Szczepan Wątor (G 1) – czas łączny 10:55,88
2. Tomasz Latko (G 8) – czas łączny 11:11,55
3. Karol Dudek (G 4) – czas łączny 11:11,74

Kategoria 1999 i starsze - 3600 metrów – dziewczęta
1. Patrycja Helbin (II LO Mysłowice) – czas łączny 43:14,11
2. Alicja Marszałek (KS Energetyk Jaworzno) – czas łączny 44:52,80
3. Agnieszka Buchowicz (Jaworzno) – czas łączny 46:34,64

Kategoria 1999 i starsi - 3600 metrów – chłopcy
1. Mariusz Drabiński (KB MCKiS Jaworzno) – czas łączny 35:12,03
2. Kacper Polkowski (KB MCKiS Jaworzno) – czas łączny 41:05,55
3. Krystian Kotaś (ZSP 2) – czas łączny 41:17,59

Na zakończenie imprezy zawodnikom, którzy przez trzy kolejne soboty trzy razy stawali na starcie Grand Prix wręczono drobne nagrody rzeczowe. W sumie podczas trzech edycji we wszystkich kategoriach wiekowych wystartowało w imprezie 205 zawodników i zawodniczek (przedszkolaki – 20 dziewczynek i 31 chłopców, rocznik 2007/2008 – 21 dziewcząt i 20 chłopców, rocznik 2005/2006 – 17 dziewcząt i 14 chłopców, rocznik 2003/2004 – 11 dziewcząt i 24 chłopców, rocznik 2000/2002 – 21 dziewcząt i 14 chłopców, rocznik 1999 i starsi – 5 męzczyzn i 7 kobiet). Wszystkim zawodnikom, nauczycielom, trenerom, rodzicom i opiekunom gorąco dziękujemy za udział w 22. Grand Prix Jaworzna i już dzisiaj serdecznie zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji tej imprezy.

Końcową klasyfikację można znaleźć TUTAJ

Galeria zdjęć z ostatniej trzeciej edycji oraz z ceremonii dekoracji zwycięzców dostępna TUTAJ