decor-gora-sport

baner-sport-1baner-sport-2baner-sport-3baner-sport-4baner-sport-5baner-sport-6

youtube-akrualnoscikup bilet 2

Szachiści na start: rozpoczynamy Grand Prix Jaworzna w Szachach!!!

IMG 4134Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie gorąco zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w kolejnej edycji Szachowych Grand Prix Jaworzna. Impreza przeprowadzona będzie w nowej formule i składać się będzie nie jak dotychczas z pięciu, ale aż dziewięciu cykli turniejowych, które rozgrywane będą do końca roku i po zliczeniu wszystkich punktów wyłonią najlepszych szachistów w naszym mieście. Pierwsze zawody rozpoczną się już w piątek 15 kwietnia b. roku, a kolejne etapy tej rywalizacji przewidziane są na następujące piątki: 20 maja 2016r., 10 czerwca 2016r., 24 czerwca 2016r., potem po wakacjach 23 września 2016r., 14 października 2016r., 28 października 2016r., 18 listopada 2016r. i ostatni 2 grudnia 2016 r. (terminy poszczególnych turniejów mogą ulec zmianie, ale każda zmiana daty czy godziny rozgrywek zostanie ogłoszona nie później niż tydzień przed planowanymi rozgrywkami na stronie www.jksz.mckis.jaw.pl.).


Zawody rozgrywane będą systemem szwajcarskim, ale małej zmianie ulega też tempo gry poszczególnych zawodów i teraz rywalizacja toczyć się będzie naprzemiennie: albo P'10 - 10 minut na zawodnika na dystansie 7 rund, albo 3+2 na dystansie 9 rund. Pierwsze kwietniowe zawody: tempo P'10.
Celem zawodów jest popularyzacja oraz doskonalenie umiejętności gry w szachy, a także integrowanie środowiska dzieci i młodzieży. Turnieje odbywać się będą w hali MCKiS przy ul. Grunwaldzkiej 80 (w sali szachowej), a wszystkie jej edycje startują o godzinie 16.30. W ramach Grand Prix udział mogą brać wszyscy chętni, którzy przybędą na zawody i zgłoszą się bezpośrednio na sali gry pół godziny przed rozpoczęciem pierwszej rundy. Turniej zostanie rozegrany w jednej grupie (OPEN), w ramach tej grupy prowadzona będzie dodatkowa klasyfikacja juniorów do lat 8, do lat 10, do lat 12 i do lat 14. Do końcowej klasyfikacji zaliczone będą wyniki tych cykli, w których zawodnicy startowali, tak więc nie ma obowiązku uczestnictwa we wszystkich edycjach. Sam udział w Grand Prix jest bezpłatny, od zawodników nie będzie pobierane żadne wpisowe! O miejscu w klasyfikacji generalnej decydować będzie suma zdobytych punktów w poszczególnych turniejach. W przypadku równej ilości punktów decyduje suma małych bucholtzów, w dalszej kolejności wyższe zajęte miejsce w ostatnim turnieju.

Wszelkich informacji w sprawach organizacyjnych Grand Prix udziela p. Jolanta Guzik (tel. 609-554-126). Jeszcze raz gorąco zachęcamy wszystkich miłośników i amatorów szachów do udziału w tej ciekawej, cyklicznie już organizowanej przez MCKiS rywalizacji.
Szczegóły dotyczące zawodów oraz warunki uczestnictwa w nich znajdują się w Regulaminie Grand Prix dostępnym: TUTAJ