decor-gora-sport

baner-sport-1baner-sport-2baner-sport-3baner-sport-4baner-sport-5baner-sport-6

youtube-akrualnoscikup bilet 2

Zapraszamy jaworznickie szkoły podstawowe na Drużynowe Halowe Mistrzostwa w Lekkoatletyce!!!

IMG 4996W dniach 13,14 i 15 kwietnia b. roku w hali sportowej MCKiS przy ul. Grunwaldzkiej 80 odbędą się Drużynowe Halowe Mistrzostwa Jaworzna Szkół Podstawowych w Lekkoatletyce. Jak co roku przez trzy kolejne dni o laury indywidualne oraz o punkty do klasyfikacji generalnej dla swojej szkoły walczyć będą młodzi zawodnicy w trzech kategoriach wiekowych: w środę 13 kwietnia – klasy 1-2, w czwartek 14 kwietnia – klasy 3-4, a w piątek 15 kwietnia – reprezentanci klas 5-6.

Konkurencje w jakich będą rywalizować nie zostały zmienione i prowadzone będą osobno dla dziewcząt i osobno dla chłopców. Pierwsi na starcie pojawią się zawodniczki i zawodnicy do biegu krótkiego (1 okrążenie), następnie przeprowadzony będzie bieg średni (w zależności od wieku – 4 lub 5 okrążeń dziewczęta, 6 lub 7 okrążeń chłopcy), potem skok w dal z miejsca oraz rzut piłką lekarską, a na koniec sztafeta biegowa 4 x 1 okrążenie.
Każda szkoła ma prawo wystawić do każdej konkurencji maksymalnie 4 zawodników (po 2 dziewczyny i 2 chłopców), przy czym każdy zawodnik/zawodniczka może wystąpić tylko w jednej konkurencji i dodatkowo w sztafecie.
Punktuje w każdej konkurencji najlepsza dziesiątka zawodników (od miejsca I – 10 punktów, do miejsca X – 1 punkt) z zachowaniem osobnej klasyfikacji dziewcząt i chłopców. Wyniki uzyskane we wszystkich konkurencjach zostaną zsumowane i dadzą wynik końcowy uzyskany przez szkołę w danej kategorii wiekowej (tak w klasach 1-2, jak i w klasach 3-4 oraz 5-6). Na końcową klasyfikację generalną złożą się więc zsumowane wyniki wszystkich trzech kategorii wiekowych.
Zapisy i zgłoszenia szkół do dnia 11 kwietnia włącznie w Dziele Sportu MCKiS lub mailowo: pawel.wrobel@mckis.jaw.pl.
W konkurencjach indywidualnych za trzy pierwsze miejsca zawodnicy otrzymają dyplom, medal i nagrodę rzeczową, z kolei trzy najlepsze sztafety otrzymają dyplom oraz piłkę dla szkoły. Za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej cztery najlepsze szkoły nagrodzone zostaną dyplomami, pucharami i sprzętem sportowym w postaci piłek.
Rywalizacja z pewnością będzie interesująca, emocjonująca i wyrównana, więc już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkie jaworznickie „podstawówki” do udziału w tegorocznej edycji tych halowych lekkoatletycznych zmagań.

Regulamin dostępny TUTAJ