poniedziałek, 23, kwiecień 2018 roku
4 rajd INO www
Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, ul. Krakowska 8

Drugi Rowerowy i Pieszy Rajd na orientację za nami !!! 102 uczestników na starcie Rajdu !!!

rowerowy i pieszy rajd na orientację plakatW sobotę 16 lipca br., odbył się 2. Rowerowy i Pieszy Rajd na orientację organizowany przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu. Na starcie tegorocznego rajdu stanęło aż 102 zawodników i zawodniczek z Jaworzna i miast ościennych. W porównaniu z rokiem ubiegłym pobity został rekord frekwencji. W pierwszej edycji jaworznickiego rajdu na starcie stanęło 78 uczestników. Rosnąca ilość osób uczestniczących w naszej imprezie jest dowodem na to, że rajd rozgrywany w Jaworznie cieszy się coraz większą popularnością. Trasa rajdu przebiegała przez tereny miasta Jaworzna, a zawodnicy za zadanie mieli w jak najkrótszym czasie pokonanie wyznaczonej w terenie trasy w postaci punktów kontrolnych zaznaczonych na mapie. O kolejności w końcowej klasyfikacji rajdu decydowała liczba prawidłowo zaliczonych punktów kontrolnych, natomiast w przypadku równej liczby punktów - czas pokonania trasy.    

Rywalizacja przebiegała na czterech trasach. Do wyboru uczestnicy mieli dwie trasy piesze na dystansie 15 lub 25 kilometrów oraz dwie trasy rowerowe na dystansie 25 lub 50 kilometrów. Uczestnicy tegorocznego rajdu rywalizowali w kategorii mężczyzn, kobiet i junior (uczestnicy niepełnoletni).   

 

 

 

Wyniki 2. Rowerowego i Pieszego Rajdu na orientację - Jaworzno - 16 lipca 2016r.

 

Trasa Piesza - ok. 15 km - 5 PK do zaliczenia.

Kategoria Mężczyzn:

1 miejsce - Artur Kopeć - 1:45:03 - 5 zaliczonych PK - Jaworzno,

2 miejsce - Miłosz Lech - 1:45:06 - 5 zaliczonych PK - Jaworzno,

3 miejsce - Łukasz Knaś - 1:52:15 - 5 zaliczonych PK - Piekary Śląskie,

4 miejsce - Rafał Piłat - 2:41:33 - 5 zaliczonych PK - Dąbrowa Górnicza,

5 miejsce - Rafał Skrzypek - 2:48::18 - 5 zaliczonych PK - Siemianowice Śląskie,

6 miejsce - Andrzej Olender - 2:48:19 - 5 zaliczonych PK - Siemianowice Śląskie,

7 miejsce - Piotr Dudek - 2:54:50 - 5 zaliczonych PK,

8 miejsce - Grzegorz Wadowski - 3:13:50 - 5 zaliczonych PK - Jaworzno,

9 miejsce - Adam Kowalczyk - 3:13:52 - 5 zaliczonych PK - Jaworzno.

Kategoria Kobiet:

1 miejsce - Kamila Lipka - 1:45:05 - 5 zaliczonych PK - Jaworzno,

2 miejsce - Magdalena Nawrocka - 2:30:33 - 5 zaliczonych PK - Jaworzno,

3 miejsce - Aneta Twardosz - 2:30:34 - 5 zaliczonych PK - Jaworzno,

4 miejsce - Iwona Marek - 2:41:32 - 5 zaliczonych PK - Będzin,

5 miejsce - Anna Chuptyś - 2:48:20 - 5 zaliczonych PK - Siemianowice Śląskie,

6 miejsce - Kira Krzesłowska - 2:54:51 - 5 zaliczonych PK - Tychy,

7 miejsce - Katarzyna Kuziel - 3:13:40 - 5 zaliczonych PK - Jaworzno,

8 miejsce - Katarzyna Jaworek - 3:13:41 - 5 zaliczonych PK - Jaworzno,

9 miejsce - Agata Grochla Kowalczyk - 3:13:42 - 5 zaliczonych PK - Jaworzno,

10 miejsce - Magdalena Jamróz - 3:13:51 - 5 zaliczonych PK - Jaworzno,

11 miejsce - Magdalena Wąchal - 3:42:03 - 5 zaliczonych PK - Jaworzno,

12 miejsce - Agnieszka Wierzbiak - 3:43:55 - 5 zaliczonych PK - Jaworzno.

Kategoria Junior:

1 miejsce - Karol Wierzbiak - 3:42:00 - 5 zaliczonych PK - Jaworzno,

2 miejsce - Wiktoria Wąchal - 3:42:01 - 5 zaliczonych PK - Jaworzno,

3 miejsce - Paweł Wierzbiak - 3:42:02 - 5 zaliczonych PK - Jaworzno.

 

 

Trasa Piesza - ok. 25 km - 7 PK do zaliczenia.

Kategoria Mężczyzn:

1 miejsce - Aleksander Kidawa - 2:10:14 - 7 zaliczonych PK - Jaworzno,

2 miejsce - Marcin Bębenek - 2:20:07 - 7 zaliczonych PK - Jaworzno,

3 miejsce - Artur Padewski - 2:31:30 - 7 zaliczonych PK - Jaworzno,

4 miejsce - Mariusz Drabiński - 2:45:00 - 7 zaliczonych PK - Jaworzno,

5 miejsce - Marek Betleja - 3:05:50 - 7 zaliczonych PK - Jaworzno,

6 miejsce - Szymon Litwa - 3:16:45 - 7 zaliczonych PK,

7 miejsce - Szymon Oszczygieł - 3:34:30 - 7 zaliczonych PK - Sosnowiec,

8 miejsce - Dawid Wojtas - 3:34:31 - 7 zaliczonych PK - Jaworzno,

9 miejsce - Marek Grudnik - 4:05:30 - 7 zaliczonych PK,

10 miejsce - Piotr Ryskalok - 4:13:00 - 7 zaliczonych PK - Jaworzno,

11 miejsce - Sylwester Szklorz - 4:15:00 - 7 zaliczonych PK - Katowice,

12 miejsce - Michał Herman - 4:23:00 - 7 zaliczonych PK - Jaworzno,

13 miejsce - Michał Gabała - 4:30:00 - 7 zaliczonych PK - Sosnowiec,

14 miejsce - Franciszek Pendolski - 4:34:00 - 7 zaliczonych PK - Katowice,

15 miejsce - Grzegorz Welm - 4:45:30 - 7 zaliczonych PK.

Kategoria Kobiet:       

1 miejsce - Małgorzata Świerczewska - 4:25:00 - 7 zaliczonych PK - Sosnowiec,

2 miejsce - Monika Swędzioł - 4:29:00 - 7 zaliczonych PK - Sosnowiec,

3 miejsce - Agnieszka Makowska - 4:30:00 - 7 zaliczonych PK - Sosnowiec.

 

 

Trasa Rowerowa - ok. 25 km - 7 PK do zaliczenia.

Kategoria Mężczyzn:

1 miejsce - Wojciech Walawender - 1:34:39 - 7 zaliczonych PK - Jaworzno,

2 miejsce - Leszek Bernacki - 1:45:44 - 7 zaliczonych PK - Jaworzno,

3 miejsce - Łukasz Wojtasik - 1:46:34 - 7 zaliczonych PK - Katowice,

4 miejsce - Grzegorz Dyszy - 1:51:46 - 7 zaliczonych PK - Bobrowniki,

5 miejsce - Paweł Gwóźdź - 2:01:23 - 7 zaliczonych PK - Piekary Śląskie,

6 miejsce - Andrzej Gajos - 2:14:08 - 7 zaliczonych PK,

7 miejsce - Eryk Gajos - 2:14:09 - 7 zaliczonych PK,

8 miejsce - Mariusz Jamrozik - 2:16:44 - 7 zaliczonych PK - Jaworzno,

9 miejsce - Piotr Targosz - 2:18:28 - 7 zaliczonych PK - Jaworzno,

10 miejsce - Rafał Frączek - 2:26:48 - 7 zaliczonych PK - Jaworzno,

11 miejsce - Mateusz Florczyk - 2:26:49 - 7 zaliczonych PK - Jaworzno,

12 miejsce - Jakub Chrobok - 2:28:50 - 7 zaliczonych PK,

13 miejsce - Krzysztof Kapciak - 2:31:32 - 7 zaliczonych PK - Jaworzno,

14 miejsce - Robert Nowotarski - 2:34:35 - 7 zaliczonych PK - Jaworzno,

15 miejsce - Przemysław Kros - 2:49:10 - 7 zaliczonych PK,

16 miejsce - Krzysztof Krzyżak - 3:02:09 - 7 zaliczonych PK - Dąbrowa Górnicza,

17 miejsce - Grzegorz Suchecki - 3:04:24 - 7 zaliczonych PK - Dąbrowa Górnicza,

18 miejsce - Piotr Ples - 3:46:51 - 6 zaliczonych PK,

19 miejsce - Józef Bednarski - 3:05:26 - 5 zaliczonych PK - Sosnowiec.   

Kategoria Kobiet:

1 miejsce - Justyna Massalska - 1:46:33 - 7 zaliczonych PK - Katowice,

2 miejsce - Renata Krzyżak - 3:02:08 - 7 zaliczonych PK - Dąbrowa Górnicza,

3 miejsce - Justyna Suchecka - 3:04:23 - 7 zaliczonych PK - Dąbrowa Górnicza,

4 miejsce - Agata Ples - 3:46:50 - 6 zaliczonych PK,

5 miejsce - Marta Noga - 3:05:27 - 5 zaliczonych PK.

Kategoria Junior: 

1 miejsce - Nikodem Gwóźdź - 2:01:24 - 7 zaliczonych PK - Piekary Śląskie,

2 miejsce - Julia Ochman - 2:34:36 - 7 zaliczonych PK - Jaworzno,

3 miejsce - Aleksander Kros - 2:49:11 - 7 zaliczonych PK,

4 miejsce - Eryk Welm - 3:47:40 - 7 zaliczonych PK,

5 miejsce - Ignacy Suchecki - 3:04:25 - 6 zaliczonych PK,

6 miejsce - Barbara Chłapek - 3:19:50 - 6 zaliczonych PK - Jaworzno,

7 miejsce - Joanna Stadler - 3:19:51 - 6 zaliczonych PK - Jaworzno.

Zawodnicy Aleksander Tarasin i Ignacy Tarasin nie zostali odnotowani na mecie rajdu.         

 

 

Trasa Rowerowa - ok. 50 km - 16 PK do zaliczenia.

Kategoria Mężczyzn:

1 miejsce - Bartosz Adamczyk - 2:56:20 - 16 zaliczonych PK - Kraków,

2 miejsce - Krzysztof Pieczara - 3:02:25 - 16 zaliczonych PK - Jaworzno,

3 miejsce - Sławomir Chrapek - 3:05:00 - 16 zaliczonych PK - Jaworzno,

4 miejsce - Konrad Leyko - 3:09:40 - 16 zaliczonych PK - Jaworzno,

5 miejsce - Tomasz Ligocki - 3:22:00 - 16 zaliczonych PK - Siemianowice Śląskie,

6 miejsce - Wojciech Kapustka - 3:23:50 - 16 zaliczonych PK - Żory,

7 miejsce - Sebastian Żero - 3:35:30 - 16 zaliczonych PK - Będzin,

8 miejsce - Damian Rykalski - 3:58:40 - 16 zaliczonych PK,

9 - miejsce - Krzysztof Niedośpiał - 3:18:20 - 15 zaliczonych PK,

10 miejsce - Piotr Gołas - 4:03:00 - 15 zaliczonych PK - Jaworzno,

11 miejsce - Piotr Burczy - 4:46:00 - 15 zaliczonych PK,

12 miejsce - Mateusz Biernat - 4:50:01 - 14 zaliczonych PK - Katowice,

13 miejsce - Henryk Mucha - 4:49:00 - 9 zaliczonych PK - Dąbrowa Górnicza.    

Kategoria Kobiet:

1 miejsce - Agata Motyl Adamczyk - 3:01:10 - 16 zaliczonych PK - Kraków,

2 miejsce - Dagmara Żero - 3:35:31 - 16 zaliczonych PK - Będzin,

3 miejsce - Małgorzata Smolik - 4:35:00 - 16 zaliczonych PK - Jaworzno,

4 miejsce - Mgdalena Perlak - 4:50:00 - 14 zaliczonych PK - Katowice,

5 miejsce - Ewelina Jagoda - 4:43:50 - 9 zaliczonych PK,

6 miejsce - Martyna Bała - 4:43:55 - 9 zaliczonych PK.

Kategoria Junior: 

1 miejsce - Damian Adamczyk - 3:05:06 - 16 zaliczonych PK,

                   Łukasz Ziętek - 3:05:06 - 16 zaliczonych PK,

2 miejsce - Mateusz Bryła - 4:42:00 - 13 zaliczonych PK - Jaworzno,

3 miejsce - Bartosz Gajewski - 4:42:01 - 13 zaliczonych PK - Jaworzno. 

Zawodnicy Krzysztof Świerczewski, Jan Świerczewski, Adrian Swędzioł i Mariusz Ziętek nie zostali odnotowani na mecie rajdu.

Nagrody rzeczowe i statuetki otrzymali trzej najlepsi zawodnicy i zawodniczki na wszystkich trasach w kategoriach mężczyzn, kobiet i junior. Dla każdego uczestnika sobotniego rajdu organizator przygotował ciepły posiłek.

Wszystkim uczestnikom jaworznickiego rajdu serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy ukończenia trasy i bardzo dobrych wyników.

Do zobaczenia za rok !!!