4 rajd INO www
Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, ul. Krakowska 8

Newsy - Rajd na orientację

107 uczestników na starcie 4. Rowerowego i Pieszego Rajdu Na Orientację !

orientacja 2017 0032W sobotę 14 lipca br., odbył się 4. Rowerowy i Pieszy Rajd Na Orientację organizowany przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Mimo zmiennej i niepewnej pogody na starcie tegorocznego rajdu stanęło 107 zawodników i zawodniczek z Jaworzna i sąsiednich miast. Wysoka ilość osób uczestniczących w naszej imprezie jest dowodem na to, że rajd rozgrywany w Jaworznie cieszy się coraz większą popularnością i na stałe zagości już w kalendarzu naszych imprez. Trasa rajdu przebiegała przez tereny miasta Jaworzna, a zawodnicy za zadanie mieli w jak najkrótszym czasie znalezienie punktów kontrolnych zaznaczonych na mapie. O kolejności w końcowej klasyfikacji rajdu decydowała liczba prawidłowo zaliczonych punktów kontrolnych, natomiast w przypadku równej liczby punktów - czas pokonania trasy. Rywalizacja przebiegała na czterech trasach. Do wyboru uczestnicy mieli dwie trasy piesze na dystansie 15 lub 25 kilometrów oraz dwie trasy rowerowe na dystansie 25 lub 50 kilometrów.

Czytaj więcej...

4. Rowerowy i Pieszy Rajd na Orientację – startujemy już w sobotę!!!

rajd na orientacje A1Już w najbliższą sobotę 14 lipca odbędzie się czwarta edycja Rowerowego i Pieszego Rajdu na Orientację. Zapisy do imprezy, które prowadzone były drogą internetową poprzez panel zgłoszeń zostały już zamknięte, limit uczestników ustalony przez organizatora, a wynoszący 150 osób został tym samym osiągnięty !!!

Czytaj więcej...

Trwają zapisy do 4. Rajdu Rowerowego i Pieszego Na Orientację.

orientacja 2017 0049Wielkimi krokami zbliża się czwarta edycja Rajdu Rowerowego i Pieszego Na Orientację organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Rajd odbędzie się w sobotę 14 lipca br. Podczas trzech edycji rajdu, w imprezie wzięło udział 300 uczestników. Głównym celem imprezy jest popularyzacja rajdów na orientację, jako doskonałej formy aktywnego wypoczynku, propagowanie zdrowego trybu życia, turystyki i rekreacji oraz promowanie walorów turystycznych i przyrodniczych miasta Jaworzna.

Startujący w rajdzie będą mieli do wyboru trasy o różnej długości i charakterze:
- pieszą 15 km
- pieszą 25 km
- rowerową 25 km
- rowerową 50 km

Czytaj więcej...

3. Rowerowy i Pieszy Rajd Na Orientację za nami !!! 115 uczestników na starcie Rajdu !!!

plakat A1W sobotę 29 lipca br., odbył się 3. Rowerowy i Pieszy Rajd Na Orientację organizowany przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu. Na starcie tegorocznego rajdu stanęło aż 115 zawodników i zawodniczek z Jaworzna i sąsiednich miast. W porównaniu z latami ubiegłymi pobity został rekord frekwencji. W pierwszej edycji jaworznickiego rajdu na starcie stanęło 78 uczestników, natomiast druga edycja przyciągnęła 102 miłośników rajdów na orientację. Rosnąca ilość osób uczestniczących w naszej imprezie jest dowodem na to, że rajd rozgrywany w Jaworznie cieszy się coraz większą popularnością. Trasa rajdu przebiegała przez tereny miasta Jaworzna, a zawodnicy za zadanie mieli w jak najkrótszym czasie pokonanie wyznaczonej w terenie trasy w postaci punktów kontrolnych zaznaczonych na mapie. O kolejności w końcowej klasyfikacji rajdu decydowała liczba prawidłowo zaliczonych punktów kontrolnych, natomiast w przypadku równej liczby punktów - czas pokonania trasy.
Rywalizacja przebiegała na czterech trasach. Do wyboru uczestnicy mieli dwie trasy piesze na dystansie 15 lub 25 kilometrów oraz dwie trasy rowerowe na dystansie 25 lub 50 kilometrów.

Uczestnicy tegorocznego rajdu rywalizowali w kategorii mężczyzn, kobiet i junior (uczestnicy niepełnoletni). Dla zwycięzców przygotowane zostały nagrody rzeczowe. Na mecie rajdu każdy startujący otrzymał pamiątkowy medal oraz ciepły posiłek. Dodatkowo przeprowadzony został konkurs z nagrodami.

Wszystkim uczestnikom jaworznickiego rajdu serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejną edycję.

Wyniki 3. Rowerowego i Pieszego Rajdu na orientację - Jaworzno - 29 lipca 2017r.

Trasa piesza – ok. 15 km
Trasa piesza – ok. 25 km
Trasa rowerowa – ok. 25 km
Trasa rowerowa – ok. 50 km

Zainteresowanych zapraszamy do galerii, która dostępna będzie 1 sierpnia.

W najbliższą sobotę 29 lipca startuje 3. Rowerowy i Pieszy Rajd Na Orientację !!!

rajd na orientacje m milek 351Już w najbliższą sobotę 29 lipca wystartuje 3 edycja Rowerowego i Pieszego Rajdu Na Orientację. W tym roku start i meta imprezy zlokalizowane będą na terenie stadionu miejskiego „VICTORIA” przy ul. Krakowskiej 8. W biurze zawodów, które otwarte będzie od godziny 8.00 do godziny 10.30 zawodnicy zgłoszeni będą musieli zostać zweryfikowani. Rozpoczęcie wyścigu będzie miało miejsce o godzinie 10.00 dla zawodników startujących na dystansie 25 km pieszo oraz 50 km rowerem, natomiast o godzinie 11.00 na trasę wyruszą zawodnicy, którzy wybrali odpowiednio 15 km pieszo oraz 25 km rowerem. Rajd cieszy się dużym zainteresowaniem i na miesiąc przed imprezą limit uczestników ustalony przez organizatora, a wynoszący 150 osób został osiągnięty.

Podczas rajdu, zawodnik posługując się mapą, ma za zadanie w jak najkrótszym czasie przebiec lub przejechać na rowerze określoną trasę wyznaczoną w terenie przez punkty kontrolne. Przebieg pomiędzy punktami kontrolnymi oznaczonymi lampionami jest dowolny i właśnie wybór wariantu przebiegu stanowi istotę biegu na orientację. Każdy uczestnik na starcie otrzyma od organizatorów odpowiednio przygotowaną mapę.

W czasie rajdu prowadzona będzie klasyfikacja kobiet, mężczyzn oraz junior (dzieci i młodzież do 18 lat - rocznik 1999 i młodsi) na każdej z tras. Na zakończenie rajdu przeprowadzony zostanie konkurs z nagrodami dla wszystkich uczestników. Dodatkowo każdy startujący otrzyma pamiątkowy medal.