wtorek, 24, kwiecień 2018 roku
4 rajd INO www
Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, ul. Krakowska 8

Newsy - Rajd na orientację

3. Rowerowy i Pieszy Rajd Na Orientację za nami !!! 115 uczestników na starcie Rajdu !!!

plakat A1W sobotę 29 lipca br., odbył się 3. Rowerowy i Pieszy Rajd Na Orientację organizowany przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu. Na starcie tegorocznego rajdu stanęło aż 115 zawodników i zawodniczek z Jaworzna i sąsiednich miast. W porównaniu z latami ubiegłymi pobity został rekord frekwencji. W pierwszej edycji jaworznickiego rajdu na starcie stanęło 78 uczestników, natomiast druga edycja przyciągnęła 102 miłośników rajdów na orientację. Rosnąca ilość osób uczestniczących w naszej imprezie jest dowodem na to, że rajd rozgrywany w Jaworznie cieszy się coraz większą popularnością. Trasa rajdu przebiegała przez tereny miasta Jaworzna, a zawodnicy za zadanie mieli w jak najkrótszym czasie pokonanie wyznaczonej w terenie trasy w postaci punktów kontrolnych zaznaczonych na mapie. O kolejności w końcowej klasyfikacji rajdu decydowała liczba prawidłowo zaliczonych punktów kontrolnych, natomiast w przypadku równej liczby punktów - czas pokonania trasy.
Rywalizacja przebiegała na czterech trasach. Do wyboru uczestnicy mieli dwie trasy piesze na dystansie 15 lub 25 kilometrów oraz dwie trasy rowerowe na dystansie 25 lub 50 kilometrów.

Uczestnicy tegorocznego rajdu rywalizowali w kategorii mężczyzn, kobiet i junior (uczestnicy niepełnoletni). Dla zwycięzców przygotowane zostały nagrody rzeczowe. Na mecie rajdu każdy startujący otrzymał pamiątkowy medal oraz ciepły posiłek. Dodatkowo przeprowadzony został konkurs z nagrodami.

Wszystkim uczestnikom jaworznickiego rajdu serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejną edycję.

Wyniki 3. Rowerowego i Pieszego Rajdu na orientację - Jaworzno - 29 lipca 2017r.

Trasa piesza – ok. 15 km
Trasa piesza – ok. 25 km
Trasa rowerowa – ok. 25 km
Trasa rowerowa – ok. 50 km

Zainteresowanych zapraszamy do galerii, która dostępna będzie 1 sierpnia.

W najbliższą sobotę 29 lipca startuje 3. Rowerowy i Pieszy Rajd Na Orientację !!!

rajd na orientacje m milek 351Już w najbliższą sobotę 29 lipca wystartuje 3 edycja Rowerowego i Pieszego Rajdu Na Orientację. W tym roku start i meta imprezy zlokalizowane będą na terenie stadionu miejskiego „VICTORIA” przy ul. Krakowskiej 8. W biurze zawodów, które otwarte będzie od godziny 8.00 do godziny 10.30 zawodnicy zgłoszeni będą musieli zostać zweryfikowani. Rozpoczęcie wyścigu będzie miało miejsce o godzinie 10.00 dla zawodników startujących na dystansie 25 km pieszo oraz 50 km rowerem, natomiast o godzinie 11.00 na trasę wyruszą zawodnicy, którzy wybrali odpowiednio 15 km pieszo oraz 25 km rowerem. Rajd cieszy się dużym zainteresowaniem i na miesiąc przed imprezą limit uczestników ustalony przez organizatora, a wynoszący 150 osób został osiągnięty.

Podczas rajdu, zawodnik posługując się mapą, ma za zadanie w jak najkrótszym czasie przebiec lub przejechać na rowerze określoną trasę wyznaczoną w terenie przez punkty kontrolne. Przebieg pomiędzy punktami kontrolnymi oznaczonymi lampionami jest dowolny i właśnie wybór wariantu przebiegu stanowi istotę biegu na orientację. Każdy uczestnik na starcie otrzyma od organizatorów odpowiednio przygotowaną mapę.

W czasie rajdu prowadzona będzie klasyfikacja kobiet, mężczyzn oraz junior (dzieci i młodzież do 18 lat - rocznik 1999 i młodsi) na każdej z tras. Na zakończenie rajdu przeprowadzony zostanie konkurs z nagrodami dla wszystkich uczestników. Dodatkowo każdy startujący otrzyma pamiątkowy medal.

150 uczestników zgłoszonych do 3. Rowerowego i Pieszego Rajdu na Orientację !!! Zapisy zamknięte !!!

IMG 9604W sobotę 29 lipca odbędzie się trzecia edycja Rowerowego i Pieszego Rajdu na Orientację. Zapisy do imprezy, które prowadzone były drogą internetową poprzez panel zgłoszeń zostały w dniu dzisiejszym zamknięte !!! Limit uczestników ustalony przez organizatora, a wynoszący 150 osób został osiągnięty !!! W bieżącym roku biuro zawodów oraz start i meta rajdu zlokalizowane będą na stadionie miejskim "Victoria" przy ulicy Krakowskiej 8. Podobnie jak w roku ubiegłym pasjonaci zmagań na orientacje będą mieli do wyboru cztery trasy, dwie o charakterze pieszym ( 15 km i 25 km ) i dwie o charakterze rowerowym ( 25 km i 50 km ). Zadaniem uczestniczących w rajdzie będzie w jak najkrótszym czasie pokonanie trasy wyznaczonej w terenie, w postaci punktów kontrolnych ( PK ) zaznaczonych na mapie. Droga pomiedzy PK będzie dowolna, a jej wybór należał będzie do uczestników. Punkty kontrolne oznaczone będą lampionami, a ich lokalizacja oznaczona będzie na mapach, które rozdane zostaną uczestnikom przed startem.

Czytaj więcej...

Ruszyły zapisy do 3. edycji Rowerowego i Pieszego Rajdu Na Orientację

rajd na orientacje m milek 357Wielkimi krokami zbliża się trzecia edycja Rajdu Rowerowego i Pieszego Na Orientację organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Rajd odbędzie się w sobotę 29 lipca br. Podczas dwóch edycji rajdu, w imprezie wzięło udział 190 uczestników. Gościliśmy zawodników przede wszystkim z Jaworzna oraz województwa Śląskiego, nie zabrakło również miłośników rajdów z Warszawy, Krakowa czy Wrocławia. Głównym celem imprezy jest popularyzacja rajdów na orientację, jako doskonałej formy aktywnego wypoczynku, propagowanie zdrowego trybu życia, turystyki i rekreacji oraz promowanie walorów turystycznych i przyrodniczych miasta Jaworzna.

Czytaj więcej...

Drugi Rowerowy i Pieszy Rajd na orientację za nami !!! 102 uczestników na starcie Rajdu !!!

rowerowy i pieszy rajd na orientację plakatW sobotę 16 lipca br., odbył się 2. Rowerowy i Pieszy Rajd na orientację organizowany przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu. Na starcie tegorocznego rajdu stanęło aż 102 zawodników i zawodniczek z Jaworzna i miast ościennych. W porównaniu z rokiem ubiegłym pobity został rekord frekwencji. W pierwszej edycji jaworznickiego rajdu na starcie stanęło 78 uczestników. Rosnąca ilość osób uczestniczących w naszej imprezie jest dowodem na to, że rajd rozgrywany w Jaworznie cieszy się coraz większą popularnością. Trasa rajdu przebiegała przez tereny miasta Jaworzna, a zawodnicy za zadanie mieli w jak najkrótszym czasie pokonanie wyznaczonej w terenie trasy w postaci punktów kontrolnych zaznaczonych na mapie. O kolejności w końcowej klasyfikacji rajdu decydowała liczba prawidłowo zaliczonych punktów kontrolnych, natomiast w przypadku równej liczby punktów - czas pokonania trasy.    

Czytaj więcej...