poniedziałek, 22, styczeń 2018 roku
 hp pmj

II. Rajd Nordic Walking w Ciężkowicach

pod Honorowym Patronatem
Prezydenta Jaworzna Pawła Silberta

i pod Honorowym Patronatem
Posła na Sejm RP Dariusza Starzyckiego

6.05.2017 godz. 10.00

 posel rp
Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, ul. Krakowska 8

227 miłośników Nordic-Walking na starcie Rajdu w Ciężkowicach!!!

 MG 4987W minioną sobotę 6 maja odbył się II Rajd Nordic-Walking w Ciężkowicach. Po raz pierwszy nad tą interesującą, rodzinną, sportową imprezą Honorowy Patronat objęli Prezydent Miasta p. Paweł Silbert oraz Poseł na Sejm RP p. Dariusz Starzycki. Organizatorem Rajdu było Stowarzyszenie Mieszkańcy dla Ciężkowic, a współorganizatorami: Urząd Miejski w jaworznie, Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Ciężkowicach.
Celami wydarzenia jak w każdej imprezie nordic-walking były przede wszystkim: rodzinna rekreacja bez typowej rywalizacji sportowej, promocja zdrowego stylu życia poprzez propagowanie aktywności ruchowej, integracja osób w różnych przedziałach wiekowych i przede wszystkim kontynuacja działań sportowo-rekreacyjnych podjętych na rzecz mieszkańców dzielnicy Ciężkowice.
Rajd zaplanowany wcześniej na dystansie około 8 kilometrów z powodu warunków atmosferycznych został troszkę skrócony (pętla od startu do mety przebiegająca nieocenioną krajobrazowo, leśną, malowniczą Doliną Żabnika wynosiła nieco ponad 6 kilometrów). Przygotowaniem, zabezpieczeniem i obsługą trasy zajęli się strażacy z OSP Ciężkowice, a przyznać należy, że z powodu wcześniejszych opadów deszczu trzeba było sporo się natrudzić, aby w sposób należyty doprowadzić ją do warunków umożliwiających spokojną i przede wszystkim bezpieczną przeprawę.

Czytaj więcej...

II Rajd Nordic Walking Ciężkowice - plakat

nordicwalking ciężkowice

Ruszają zapisy na II Rajd Nordic Walking w Ciężkowicach!!!

nordicwalking ciężkowiceJuż dzisiaj t.j. w środę 26 kwietnia startują zapisy do II Rajdu Nordic-Walking w Ciężkowicach. Impreza, która odbędzie się w sobotę 6 maja w roku obecnym została objęta Honorowymi Patronatami Prezydenta Miasta Jaworzna p. Pawła Silberta oraz Posła na Sejm RP p. Dariusza Starzyckiego. Start Rajdu zaplanowany jest na godzinę 10.00, a biuro zawodów, początek trasy i meta zlokalizowane będą obok mostka przy rzece Kozi Bród (ul. Zdrojowa) w Jaworznie–Ciężkowicach. Trasa Rajdu to pętla o długości około 8 kilometrów i przebiega leśnymi ścieżkami malowniczą doliną Żabnika.

Czytaj więcej...