decor-gora-5

baner-kultura-1baner-kultura-2baner-kultura-3baner-kultura-4baner-kultura-5baner-kultura-6

powrot-homepowrot-sportarchiwum

Zakończono spotkania z kinem niemym

niemy1W miniony piątek odbył się ostatni seans filmowy kończący cykl spotkań z niemym kinem na jaworznickim rynku.

W ciągu trzech kolejnych wieczorów 23, 24 i 25 sierpnia mieszkańcy mieli możliwość uczestniczyć w projekcjach filmów niemych, których oprawę dźwiękową przygotował zespół Niemy Movie. W tym roku oprócz żywej muzyki na zebranych kinomanów czekała specjalna niespodzianka – dubbing na żywo przygotowany i prowadzony przez wcielającego się w różnych bohaterów aktora.

Niemy Movie to czterech muzyków i aktor, wykonujących na żywo muzykę i dubbing do niemych filmów. Filmy w ich interpretacji nabierają kolorów i humoru: ilustrują je muzyką w wielu stylach, postacie obdarzają indywidualnymi głosami. Każdy z członków zespołu jest multiinstrumentalistą, porusza się swobodnie w różnych konwencjach, od klasyki po rozrywkę, od teatralnego patosu po kreskówkowy slapstick.

W Jaworznie zespół zaprezentował trzy filmy będące przedstawicielami różnych gatunków: komedię „Młody Sherlock Holmes” (1924 r.), film przygodowy „Zaginiony świat” (1925 r.) oraz horror „Nosferatu. Symfonia Grozy” (1922 r.) Wieczorne projekcje z dnia na dzień gromadziły coraz więcej zainteresowanych mieszkańców miasta stając się jednocześnie ciekawą formą pożegnania wakacyjnego czasu.

niemy2

niemy3

niemy4

niemy5

niemy6

niemy7

niemy8