decor-gora-5

baner-kultura-1baner-kultura-2baner-kultura-3baner-kultura-4baner-kultura-5baner-kultura-6

powrot-homepowrot-sportarchiwum

JAV Music Festival 21 - 24 września - ostatnie bilety!!

tn bilet5Od 21 do 24 września Miejskie Centrum Kultury i Sportu przygotowało czterodniową muzyczną ucztę, która odbędzie się w sali Młodzieżowego Domu Kultury w Jaworznie przy ul. Inwalidów Wojennych 2. Na festiwal zaprasza Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert.

Podczas tego muzycznego święta wystąpią gwiazdy młodego pokolenia: wirtuoz skrzypiec, grający na instrumencie Stradivariusa, Yury Revich; genialny progresywny duet smyczkowy łączący rock, jazz i klasykę, Bartolomey Bittmann; pięciu świetnych saksofonistów występujących w całym świecie ze swoim projektem Five Sax i Baptiste Herbin, francuski wirtuoz saksofonu jazzowego, znany na całym świecie ze swojej niebywałej techniki.

Wszyscy ci wybitni muzycy przyjadą do naszego miasta z inicjatywy Michała Knota, pochodzącego z Jaworzna artysty, członka grupy Five Sax, duetu Duo Aliada oraz Vienna Saxophonic Orchestra.

To faktycznie będzie festiwal wschodzących gwiazd. Są to muzycy, jak choćby Yury Revich, zaliczani do grona największych talentów swojego pokolenia. Jest bardzo prawdopodobne, że ściągnięcie ich do Jaworzna za powiedzmy pięć lat, kiedy będą u szczytu swojej kariery, byłoby, szczególnie pod względem finansowym, bardzo trudne – mówi Michał Knot.

Należy dodać, że z rosyjskim skrzypkiem wystąpi Archetti Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna pod batutą Macieja Tomasiewicza, a Baptiste Herbin zagra w towarzystwie Jaworznickiej Orkiestry Rozrywkowej eM Band.

Bilety w sprzedaży na stronie bilety.mckis.jaw.pl. Na poszczególne koncerty w cenie 39 zł, zaś karnet na całe wydarzenie (4 koncerty) kosztować będzie 129 zł.

Zapraszamy na stronę festiwalu: www.javfestival.pl