decor-gora-5

baner-kultura-1baner-kultura-2baner-kultura-3baner-kultura-4baner-kultura-5baner-kultura-6

powrot-homepowrot-sportarchiwum

Dni Jaworzna 10 i 11 czerwca - relacja

2Tegoroczne Dni Jaworzna zrealizowane zostały w nowej formule w oparciu o sugestie mieszkańców miasta – oprócz licznych - jak w minionych latach - atrakcji na Stadionie Sportowym przy ul. Moniuszki organizatorzy postawili na ożywienie Śródmieścia oraz płyty Rynku Głównego.

Sobotnie popołudnie na Rynku zorganizowane zostało głównie z myślą o rodzinach. Spore zainteresowanie mieszkańców wzbudziły występy ulicznych artystów, w tym kapeli podwórkowej, aktorów teatru ulicznego, żywych rzeźb. Ciekawostką był przechadzający się ponad tłumem linoskoczek, a chętnych spacerowiczów uwieczniał karykaturzysta.

Dzięki animatorom rodzice mieli możliwość pokazania swoim pociechom gier i zabaw, które królowały w ich dzieciństwie na każdym podwórku. Dzieci uczyły się grać w kapsle, klasy oraz skakać w gumę – wszystko po to, aby ukazać wartość bezpośredniej interakcji z drugim człowiekiem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również gry wielkoformatowe – wielki labirynt, bierki, kółko krzyżyk oraz jenga w skali makro.

Dla rodzin przygotowano warsztaty ceramiczne z malowania kubków, z tworzenia wzorów z koralików pysla, a także warsztaty biżuteryjne. Dodatkowo 10 czerwca swoją premierę miał Jaworznicki Questing „Śródmiejska Wędrówka”, który w niecodzienny sposób przybliża ciekawe zakątki centrum naszego miasta. Wieczór zakończyła dyskoteka międzypokoleniowa, podczas której za konsolami stanęli DJ Wika – najstarsza DJ-ka w Polsce oraz znany mieszkańcom z Radia Eska DJ Wikar.

Niedzielne obchody rozpoczęły się w samo południe, kiedy to z Rynku Głównego wyruszył Rodzinny Rajd Rowerowy, jego gościem specjalnym był Lech Piasecki - były mistrz świata w kolarstwie, a obecnie Dyrektor ds. Sportowych Tour de Pologne. Razem z ponad sześciuset mieszkańcami w 20-kilometrową przejażdżkę po Jaworznie wybrał się również prezydent Paweł Silbert. Finał rajdu zlokalizowany był na Stadionie Sportowym przy ul. Moniuszki, gdzie na fanów dwóch kółek czekało wiele atrakcji, m.in. rowerowe pokazy akrobatyczne, zwariowane rowery, mobilny serwis rowerowy oraz konkursy i zabawy dla dzieci. Ponadto jaworznianie - w ramach akcji "Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower!" - po raz kolejny mogli oznakować swoje jednoślady.

Niedzielne propozycje nakierowane były na rodzinną atmosferę i wspólną zabawę. Wszyscy, którzy postanowili spędzić popołudnie na popularnej "Azotani", mieli możliwość spróbowania swoich sił przy stoisku ze zwariowanymi rowerami, wzięcia udziału w warsztatach artystycznych przygotowanych przez instruktorów MCKiS (malowanie toreb płóciennych i glinianych herbów), skorzystania z wesołego miasteczka czy wspólnego odpoczynku w przygotowanej specjalnie na tę okazję strefie relaksu.

Muzyczną ucztę największymi przebojami lat 70., 80. i 90. rozpoczął kwartet Szafa Gra, w którego skład wchodzą artyści Teatru Buffo. Następnie przed jaworznicką publicznością wystąpiła znana i lubiana wokalistka Sylwia Grzeszczak - laureatka wielu nagród polskiego rynku muzycznego, a także niekwestionowana gwiazda polskiej sceny - Andrzej Piaseczny. Tegoroczną imprezę zakończył pokaz Kasi Szubert „Electrica Laser Violin” czyli laser show z muzyką na żywo.

Galeria: 1, 2, 3, 4, 5

Sponsorzy:

pzu logo rgb

SKOK Jaworzno

KIND