decor-gora-5

baner-kultura-1baner-kultura-2baner-kultura-3baner-kultura-4baner-kultura-5baner-kultura-6

powrot-homepowrot-sportarchiwum

"Mężczyzna idealny" na jaworznickiej scenie

tn Mezczyzna idealnyMiłośnicy teatru mieli ostatnio (16  marca) niepowtarzalną okazję zobaczyć w Hali Widowiskowo-Sportowej spektakl pt. „Mężczyzna idealny” w reżyserii Stefana Friedmanna. Na scenie wystąpili mężczyźni jak najbardziej idealni, czyli Krzysztof Ibisz, Artur Dziurman oraz – zupełnie nieoczekiwanie – Maciej Damięcki, natomiast w jedyną rolę kobiecą – idealną ze wszech miar, co nie ulega żadnej wątpliwości – wcieliła się urocza jak zawsze Katarzyna Cichopek.

Pokrótce akcja przedstawiała się tak:

Sławny showman telewizyjny, gwiazdor estrady, przeżywa kryzys osobowości i zgłasza się na kurację do kliniki leczenia męskich nerwic. Nie podejrzewa, że to klinika zupełnie niepodobna do innych. Kieruje nią ekscentryczny profesor psychiatrii, stosujący metody bliższe raczej hippisom i playboy’om niż instytutowi naukowemu. Jego współpracownica natomiast, doktor psychiatrii i biogenetyki, umysł wybitny i szalony, jest owładnięta ideą "wyprodukowania" mężczyzny idealnego, zdolnego przetrwać w epoce nadchodzącego matriarchatu. Pracuje nad tym w ukryciu i już udało się jej "wyhodować" pierwszy egzemplarz mężczyzny idealnego, niestety, z wieloma ukrytymi i jawnymi wadami. Zamierza go zatem udoskonalić...

Publiczność po skończonym spektaklu nagrodziła aktorów gromkimi brawami, dając do zrozumienia, że temat poszukiwań ideału w relacjach damsko-męskich jest nadal aktualny i cieszy się żywym zainteresowaniem, co z pewnością podsyciła obsada obecna na jaworznickiej scenie.

Zapraszamy na relację ze spektaklu oraz wywiad z odtwórczynią roli demonicznej pani doktor – Katarzyną Cichopek.