decor-gora-5

baner-kultura-1baner-kultura-2baner-kultura-3baner-kultura-4baner-kultura-5baner-kultura-6

powrot-homepowrot-sportarchiwum

"Ludzie tworzą miejsca, a miejsce tworzy ludzi" – inauguracja Klubu SZCZAK

tn 1Otwarcie Klubu SZCZAK Miejskiego Centrum Kultury i Sportu oraz filii MBP Góra Piasku zgromadziło sporą część mieszkańców dzielnicy i nie ma w tym nic dziwnego, bo na ten moment czekali od 4 lat.

W poniedziałek, 9 stycznia, w odremontowanym Klubie SZCZAK i w filii biblioteki odbyły się uroczystości, w których udział wzięli: Prezydent Miasta Paweł Silbert, I Z-ca Prezydenta Tadeusz Kaczmarek, Kierownik Referatu Kultury i Sportu Roman Jońca, Jerzy Nieużyła radny RM, Monika Rejdych Dyrektor MBP, Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury i Sportu Sebastian Kuś, Z-ca Dyrektora ds. Kultury Marek Zdaniukiewicz, dyrektorzy placówek oświatowych, przedstawiciele kółka rolniczego, harcerze seniorzy, zespół SZCZAKOWIANKI, przedstawiciele rady osiedlowej, a także mieszkańcy Góry Piasku.

Symboliczny klucz do placówki wręczyli mieszkańcom Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert oraz I Z-ca Prezydenta Tadeusz Kaczmarek. Ten symboliczny klucz jest wyrazem zaufania, ale przynosi też nowe wyzwania i obowiązki, bo budynek to tylko jeden z aspektów działalności. Zasadniczą jej treść i wartość stanowią ludzie, i to dla nich ma to być miejsce szczególne, miejsce, do którego chętnie będą co dzień przychodzić.

Nowa siedziba jest ukoronowaniem wysiłków wielu osób, ale realizacja tego pomysłu nie byłaby możliwa bez zaangażowania, życzliwości i wsparcia władz samorządowych, gdyż w budżecie miasta musiano zaplanować środki na tę ogromną inwestycję.

Po części oficjalnej i wręczeniu kwiatów przez dzieci na ręce Prezydenta Pawła Silberta oraz jego zastępcy Tadeusza Kaczmarka nastąpiła część artystyczna wieczoru, którą przygotował zespół śpiewaczy SZCZAKOWIANKI. W dalszej części spotkania zaproszono wszystkich do zwiedzania nowych pomieszczeń oraz do słodkiego poczęstunku.

Życzymy sobie i środowisku, aby czas spędzony w odnowionej placówce zawsze płynął wesoło i owocnie, aby dzieci, młodzież i dorośli przychodzili do Klubu z przyjemnością. Mamy nadzieję, że każdy odnajdzie tu swoje miejsce.

W związku ze zbliżającymi się feriami zaplanowana została akcja “Zima w mieście”. Podczas niej placówka będzie czynna w poniedziałek od godziny 13.00 do godziny 19.00, od wtorku do piątku od 10.00 do 16.00.

Zapraszamy do odwiedzenia nas i zapoznania się z nową ofertą placówki.

tn DSC01745

 

tn DSC01754

 

tn DSC01761

 

tn DSC01764

 

tn DSC01769

 

tn DSC01772

 

tn DSC01773

 

tn DSC01775

 

tn DSC01776

 

tn DSC01788