2018 rolki baner

Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, ul. Krakowska 8

Rolkowali po Nadzieję.

rolkiIII edycja „Rolkuj po Nadzieję” już za nami. Impreza odbyła się 26 września na OWR Sosina w Jaworznie. Zorganizowana została przy współpracy Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie z jaworznickim Hospicjum Homo – Homni im. Św. Brata Alberta.

Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydenta Miasta Jaworzna Paweł Silbert. Pomimo chłodu i od rana padającego deszczu, na starcie stanęło ponad 100 osób. Zapewne, gdyby tyko pozwoliła na to pogoda amatorów jazdy na rolkach byłoby znacznie więcej.
Dużą satysfakcję daje świadomość, że są z nami ludzie, którzy nawet w szary, deszczowy dzień wychodzą ze swoich domów, organizują się i stają na starcie, by wesprzeć podopiecznych Hospicjum.
Mali i duzi, starsi i młodzi – wszyscy razem rolkowali po nadzieję. Rolkarze mieli do pokonania 10 km, ale byli i tacy, którzy pokonali ten dystans dwukrotnie. W przejeździe uczestniczyli również prezydent Dariusz Starzycki oraz dyrektor MCKiS Sebastian Kuś.
MCKiS zadbało o całe przygotowanie techniczne imprezy, sprzętu nagłaśniającego, medali, dyplomów, numerów startowych natomiast pracownicy Hospicjum tworzyli specjalną atmosferę od startu do mety i przeprowadzili całą imprezę.
Hospicjum serdecznie dziękuje wszystkim, dzięki którym tegoroczny przejazd rolkarski „Rolkuj po Nadzieję” mógł się odbyć na naprawdę dobrym poziomie.

Tutaj możesz obejrzeć film z III edycji imprezy charytatywnej "Rolkuj po Nadzieję".