2018 rolki baner

Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, ul. Krakowska 8

Święto rolkarzy - trzecia edycja "Rolkuj po nadzieję", 26.09.2015!!!

rolki26 września (sobota) 2015 roku o godz. 15.00 wystartują rolkarze do przejazdu charytatywnego w ramach pomocy dla Hospicjum Homo Homini im. Św. Brata Alberta w Jaworznie. Impreza jest skierowana do wszystkich, którzy posiadają rolki i chcieliby wziąć udział w masowym kilkusetosobowym przejeździe. Zapraszamy więc już jeżdżących, uczących się jeździć, a także tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z popularnych skatingiem.

Ta dyscyplina sportu - jak jogging i nordic walking - staje się coraz bardziej popularna wśród mieszkańców naszego miasta. Dwa lata temu na starcie stanęło ponad 300 zawodników, a rok temu - mimo kapryśnej aury - prawie 120 miłośników rolek. Tegoroczna edycja odbędzie się także jak rok temu pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna, a trasa zawodów usytuowana będzie także na OWR "Sosina", gdzie podobnie jak rok temu Miejskie Centrum Kultury i Sportu przygotuje pętlę o długości ok. 1,1 km. Zadaniem zawodników będzie pokonanie wielokrotności tej pętli z sugerowanym dystansem docelowym 10km. Oczywiście każdy uczestnik będzie miał możliwość wydłużenia tego dystansu bądź skrócenia jeśli nie będzie czuł się na siłach by przejechać 10km. Najważniejszy jest masowy udział, gdyż cały dochód z imprezy wspomoże działalność Hospicjum Homo Homini im. Św. Brata Alberta w Jaworznie.
Opłata to forma cegiełek pobierana w biurze zawodów przez Hospicjum Homo Homini im. Św. Brata Alberta. Ustalone wartości udziału w imprezie a tym samym darowizny na rzecz placówki to:
- dzieci do lat 10 bezpłatnie
- młodzież od 11 do 17 lat 5,- zł
- dorośli od 18 lat 10,- zł
Wszystkich obowiązuje dokonanie elektronicznego zgłoszenia do przejazdu na stronie www.mckis.jaw.pl w zakładce „Rolkuj po nadzieję" do dnia 24 września. Ci, którzy nie zgłoszą się wcześniej będą mieli możliwość zapisania się w dniu imprezy w biurze zawodów.
Wcześniejsze zgłoszenia pozwolą nam przygotować odpowiednią ilość upominków dla uczestników, którymi będą pamiątkowy numer startowy, dyplom oraz medal uczestnictwa.
Medal otrzymają tylko te osoby, które zgłoszą się elektronicznie do dnia 24 września- dlatego też prosimy by nie zapomnieć o tej prostej czynności. Osoby niepełnoletnie proszone są o zabranie ze sobą pisemnej zgody opiekuna prawnego na uczestnictwo w imprezie.
Ponieważ chcemy jednocześnie promować akcję "Jeżdżę z głową w kasku" wprowadzamy obowiązek jego posiadania dla dzieci do 10 lat, pozostałych gorąco namawiamy by zadbali o własne zdrowie i zabrali ze sobą nie tylko rolki, ale również kask ochronny.
Zapraszamy do udziału w naszej charytatywnej akcji, przekażcie swoim znajomym informacje o imprezie, czekamy na was w sobotę 26 września 2015 roku na OWR Sosina. Biuro zawodów otwieramy o godz. 13.00, start wspólny o godz. 15.00.

Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji zawodów w naszej galerii...