regaty sosina banner 2018
Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, ul. Krakowska 8

Podsumowanie i wyniki V Regat Kajkowych o Puchar Prezydenta Miasta Jaworzna 2017!!!

regaty kajakowe 2013W minioną sobotę 23 września na terenie ośrodka DB Cargo nad Zalewem Sosina odbyła się piąta już edycja Regat Kajakowych. Podobnie jak w roku ubiegłym Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert, po raz pierwszy z kolei partnerem na zawodach była firma Nowe Jaworzno Grupa TAURON Sp. z o.o.


Deszczowa i chłodna aura nie odstraszyła zawodników i mimo niepogody zawodnicy od godziny 10.00 zaczęli przybywać do biura zawodów. Do godziny 11.30 potwierdzali swoją obecność i dopełniali wszelkich formalności związanych ze startem, by około godziny 11.40 stawić się na odprawę przed startem. W tym roku obsada regat była międzynarodowa, gdyż do zawodów oprócz mieszkańców naszego miasta, a także reprezentantów okolicznych miast (Bielska Białej, Rudy Śląskiej, Sosnowca i Katowic) stanęła drużyna gości z Szigethalom – naszego partnerskiego miasta z Węgier.

Start odbył się punktualnie o godzinie 12.00, a stanęło do rywalizacji 42 kajakarzy podzielonych w pięciu kategoriach: K1 kobiet, K1 mężczyzn, K2 kobiet, K2 mężczyzn, oraz K2 mikst – w sumie na wodzie mogliśmy zobaczyć 26 kajaków (10 w "jedynkach" i 16 w "dwójkach" i "mikstach"). Trasa, którą kajakarze mieli do przepłynięcia to pętla pokonywana dwukrotnie - DB Cargo, rejon kąpieliska, opłyniecie wyspy i powrót do bazy w DB Cargo. Mimo amatorskiego charakteru zawodów rywalizacja była bardzo zacięta i każdy chciał osiągnąć jak najlepszy rezultat.

Po dopłynięciu do mety na każdego z zawodników czekał tradycyjnie już ciepły posiłek regeneracyjny w postaci grillowanych potraw oraz upragniona – ze względu na chłód i deszcz - ciepła kawa i herbata. Chwilę potem po podliczeniu wszystkich wyników nastąpiła uroczysta ceremonia dekoracji zwycięzców, której przewodniczyli Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna Tadeusz Kaczmarek, Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury i Sportu Sebastian Kuś.

Zdjęcia z imprezy są dostępne w naszej galerii - zapraszamy do ich obejrzenia...

WYNIKI REGAT