regaty sosina banner 2018
Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, ul. Krakowska 8

5. Regaty Kajakowe na "Sosinie" – zapisy już od 17 sierpnia

regaty kajakowe 2013Zbliża się powoli kolejna piąta już edycja Regat Kajakowych organizowanych przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie wspólnie z Urzędem Miejskim w Jaworznie. Te coraz bardziej popularne zmagania w tym roku odbędą się w sobotę 23 września bieżącego roku na terenie OWR Sosina w Jaworznie. Podobnie jak rok temu Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert.Biuro zawodów czynne będzie od godziny 10.00 do godziny 11.30 na terenie Ośrodka Wypoczynkowego DB Schenker. Start wspólny do wyścigu zaplanowano na godzinę 12.00. Jak przed rokiem zawodnicy będą mieli do pokonania dystans ok. 6 km, a do wyboru jest aż 5 kategorii:
- jedynki kobiet (K1 kobiety)
- jedynki mężczyzn (K1 mężczyźni)
- dwójki kobiet (K2 kobieta/kobieta)
- dwójki mężczyzn (K2 mężczyzna/mężczyzna)
- mikst (K2 kobieta/mężczyzna)

Organizator zapewnia nieodpłatnie 25 kajaków dwuosobowych oraz 10 kajaków jednoosobowych - decyduje kolejność zapisów internetowych. Do zawodów dopuszcza się jedynie kajaki turystyczne, które podlegają weryfikacji sędziego: w kategorii K2 dopuszcza się do rywalizacji kajaki: PERCEPTION VISTA, PERCEPTION KIWI oraz RTM BRIO, w kategorii K1 dopuszcza się do rywalizacji kajaki: PERCEPTION CAROLINA 12, PERCEPTION CAROLINA 14, PERCEPTION ACADIA, DAGGER APROUCH 10, PRION CRUSER. Inne typy kajaków nie zostaną dopuszczone do rywalizacji.
Zawodnicy mogą płynąć również na własnych kajakach, jeśli posiadają wyżej wymieniony typ kajaka.

Zgłoszeń należy dokonywać elektronicznie od dnia 17 sierpnia 2017 (czwartek) do 21 września 2017 na stronie http://www.mckis.jaw.pl/regaty-kajakowe.html lub do wyczerpania limitu kajaków zabezpieczonych przez organizatora. Osoby płynące własnym kajakiem - zgodnym z regulaminem - również muszą dokonać zgłoszenia poprzez panel internetowy zaznaczając opcję korzystania z własnego sprzętu. Organizator nie pobiera opłaty startowej – udział w imprezie bezpłatny!!!

Dodatkowych informacji udzielamy mailowo: grzegorz.gebski@mckis.jaw.pl lub telefonicznie (godz. 7.00 – 15.00) w Dziale Sportu MCKiS Jaworzno.