decor-gora-home

baner-kultura-1baner-sport-1baner-kultura-2baner-sport-2baner-kultura-3baner-sport-3baner-kultura-4baner-sport-4baner-kultura-5baner-sport-5baner-kultura-6baner-sport-6

powrot-kulturapowrot-sportarchiwum

W związku z artykułem „Kto bogatemu zabroni?” („Tydzień w Jaworznie” nr 3 (818) 22 stycznia 2015

logo mckis pngOdpierając poważny zarzut niegospodarności, którą to zasugerowano nam w artykule „Kto bogatemu zabroni?", przedstawiamy fakty dotyczące PIKS.

Otóż Punkt Informacji Kulturalno-Sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu został udostępniony w ramach reorganizacji bez dodatkowych kosztów finansowych. Osoby pracujące w PIKS są osobami wcześniej zatrudnionymi w MCKiS – został im rozszerzony zakres obowiązków, natomiast meble pozostały po działalności kawiarni Hali Sportowej przy ul. Inwalidów Wojennych 18. Krótko pisząc: w jednym miejscu zlokalizowano wszystko to, co do tej pory było w kilku miejscach.

O potrzebie powstania takiego punktu przekonały nas częste telefony z zapytaniami o rodzaj i miejsce zajęć sportowych czy kulturalnych dla dzieci i młodzieży, a także o najbliższe imprezy przygotowywane w naszej instytucji. Nie każdy posługuje się komputerem, smartfonem bądź innym urządzeniem tego typu, żeby uzyskać potrzebne informacje z naszej strony WWW albo z profilu MCKiS na facebooku.

W punkcie – prócz uzyskania informacji – można kupić bilety na nasze imprezy oraz osobiście dowiedzieć się więcej o proponowanych przez MCKiS warsztatach, zajęciach itp. Służymy też pomocą poprzez skrzynkę e-mail: piks@mckis.jaw.pl i bezpośrednio pod numerem telefonu: 32 745 10 16.

Jako dodatkowy argument za słusznością decyzji o powołaniu do życia PIKS przemawia chociażby to, że w tak krótkim czasie działania osoby korzystające z punku oraz inne instytucje zaproponowały nam rozszerzenie oferowanych tam usług.