JAWORZNICKA AMATORSKA LIGA PIŁKI SIATKOWEJ

SEZON 2018/2019

Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, ul. Krakowska 8

RISER VOLLEY TEAM JAWORZNO - MISTRZEM Jaworznickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej w sezonie 2016/2017

rieser1W niedzielę 4 czerwca odbyły się decydujące o kolejności miejsc mecze Jaworznickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. O godzinie 15.00 w meczu o miejsce 3 spotkały się drużyny LENENSIS oraz VOLLEYBEER TEAM. Początek zdecydowanie należał do zespołu Volleybeer, którzy gładko wygrali pierwszego seta. W drugim secie drużyny grały punkt za punkt, ale ostatecznie set padł łupem ekipy Volleybeer. W dalszej części meczu zawodnicy Lenensis postawili na mocną zagrywkę i szczelny blok. Przyniosło to zamierzony efekt w postaci wygranego trzeciego seta. Czwarty set wygrany przez Lenensis i o 3 miejscu zadecydował tie-break. W 5 secie bezkonkurencyjni byli zawodnicy Lenensis, którzy potrafili odbić się od dna przy stanie 0:2 w setach i ostatecznie zwyciężyć 3:2. O godzinie 17.00 rozpoczął się wielki finał pomiędzy RISER VOLLEY TEAM, a TAURONEM WYDOBYCIE S.A. Początek meczu nie wyszedł drużynie Taurona. Riser kontrolując przyjęcie, wyprowadzał skuteczne ataki. Gładko wygrali pierwszego seta.

Kolejna partia jak na finał przystało była bardzo wyrównana. Mocna zagrywka, skomplikowane akcje w ataku, fantastyczne obrony to obraz drugiego seta. Jednak w decydujących piłkach więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy Riser i wygrywają drugą partie. Trzeci set lepiej zaczęli gracze Taurona, i wyszli na kilku punktowe prowadzenie. Jednak siła Riser w tym dniu była olbrzymia i momentalnie odrobili straty by ostatecznie wygrać trzeciego seta i całe rozgrywki Jaworznickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej.

W tegorocznej lidze udział wzięło 10 zespołów. Rozgrywki trwały od 16 października ubiegłego roku, rozegrano 45 meczów w rundzie zasadniczej oraz 8 w fazie play off. Każdy zespół otrzymał pamiątkowy dyplom z własnym zdjęciem, a drużyny z miejsc 1-4 dodatkowo puchary i nagrody rzeczowe. Poziom ligi z roku na rok jest coraz wyższy i mamy nadzieję, że w sezonie 2017/2018 gościć będziemy jeszcze więcej drużyn.